Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1310 HAI HUY (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/215094-dacia-1310-hai-huy.html)

vasy-alex 29-02-12 16:49

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
vrem sa vedem si cum dau pe masina:->

R.Equinox 29-02-12 17:03

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4907303)
Astazi am terminat cu jantele .Maine urmeaza sa schimb cauciucurile si sa le pun pe masina ;) Eu zic ca, mi-au iesit bine ,pentru inceput ma multumesc cu atat,jantele no sa le port asa mult timp intrucat vreau sa-mi iau ceva pe 14 sau 15:lol:

Hai ma ca a iesit bine...Mie imi place..Bravo!...Sus cu ele sa vedem cum da!!

chyryCRY 29-02-12 18:49

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Cei drept mane nu prea te-a chinuit sa faci ceva frumos din ele ... au iesit oke dar se putea si mai bine chiar daca sunt cu sprayul :) ... buzele au fost vopsite !? aruncale mai repede pe masina sa vedem cum dau !

cosminel_dyz 29-02-12 18:51

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
buzele au fost vopsite pana ce le va polisa....;)

chyryCRY 29-02-12 21:19

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Treaba sta in felul urmator,omul a luat jantele aproape moca :) le-a vopsit in graba pentru ca astea oricum nu o sa le tina mult ... urmeaza ceva 14-15 ...

aleks 29-02-12 22:12

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Ne calmam si noi putin? Ca nu-i greu, si nu doare.

DJBOSS 01-03-12 21:09

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
5 Attachment(s)
Poze cu jantele puse pe masina,imi place place place :X

Devu 01-03-12 21:11

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Vin bine! Dar...neaparat alte gume.

DJBOSS 01-03-12 21:14

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by Devu (Post 4909671)
Vin bine! Dar...neaparat alte gume.

Mersi frumos Devu,perfect de acord cu tine ma voi duce la o vulcanizare unde vazusem intr-untimp ceva 175/50/13 pfai belea erau o sa dau o fuga sa vad daca mai le au

Devu 01-03-12 21:17

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4909677)
Mersi frumos Devu,perfect de acord cu tine ma voi duce la o vulcanizare unde vazusem intr-untimp ceva 175/50/13 pfai belea erau o sa dau o fuga sa vad daca mai le au

Cu placere.
Succes, sa le iei ;).

cosminel_dyz 01-03-12 21:22

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Dau super tare pe masina...parca sunt Goti clasice...trebuie udate si cand zic asta nu ma refer sa treci cu ele printr-o balta ...:))

crysty05 01-03-12 21:28

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
iti vine super cu ele mane:D:> sa le porti sanatos

bujuKYL 01-03-12 21:35

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4909665)
Poze cu jantele puse pe masina,imi place place place :X

e superba cu jantele!!! nici nu vreau sa mi-o imaginez cu ceva jante cu buza lata, lata:X si lasata jos rau de tot:D e superba masina, sper sa-i dai o culoare buna de tot in primavara asta!:twisted:

BlueAngel 02-03-12 03:51

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Jantele sunt frumoase miezu a iesit destul de bine din ce se vede in poze dar parca "buza" aia strica tot, putina atentie si ieseau giugea.Ca sfat pune gume cu talon de 60 va incadra mult mai bine aripa pentru ca jantele sunt mici si cauciucuri cu talon mai mic va arata...ciudat.

chyryCRY 07-03-12 10:02

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
daca se chinuia umpic mai mult ieseau bestiale,cu toate astea eu zic ca jantele dau super fain pe dacie o culoare la toata masina neaparat pe burta si e bestiala bafta cu ce iti propui mane :) ! bafta multa

clif 07-03-12 17:36

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Zimi si mie te Rog ce culore ai folosit la buzele de la jante multumesc anticipat

DJBOSS 07-03-12 17:38

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by clif (Post 4919457)
Zimi si mie te Rog ce culore ai folosit la buzele de la jante multumesc anticipat

Pai am folosit sprei "crom"

DJBOSS 09-03-12 18:54

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
6 Attachment(s)
Sa mai postez si eu ceva ce, am mai achizitionat
In scurt timp ma apuc sa fac farurile,detin un set de lupe original HELLA fara angels yes.Ma gandesc sa fac interiorul negru apoi sticla o sa fie plexiglas,o sa lcurez impreuna cu ceva prieteni sa le fac cum trebuie

R.Equinox 09-03-12 20:29

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4923106)
Sa mai postez si eu ceva ce, am mai achizitionat
In scurt timp ma apuc sa fac farurile,detin un set de lupe original HELLA fara angels yes.Ma gandesc sa fac interiorul negru apoi sticla o sa fie plexiglas,o sa lcurez impreuna cu ceva prieteni sa le fac cum trebuie

Felicitari pentru achizitie..abia astept sa vad cum va arata:X:X:

DJBOSS 14-03-12 18:15

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
10 Attachment(s)
Astazi am achizitionat un set de oglinzi bmw e30 heliomate si un alt volan sport.
Lupele inca nu m-am apucat sa le montez la faruri...
In plan ar fi sa urmeze :lupele ,interioru,tablaria + voxita :lol:,apoi motorul si ceva audio.
Acum poze cu oglinzile si volanul (Oglinzile inca nus reglate cum trebuie,si trebuie sa astup si golul acela de la plastic)

Devu 14-03-12 18:31

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Hai ca e frumoasa...mai putin volanul :sad:.

P.S: Ce s-a intamplat la capota ? Aproape de badboy.

DJBOSS 14-03-12 18:38

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by Devu (Post 4931776)
Hai ca e frumoasa...mai putin volanul :sad:.

P.S: Ce s-a intamplat la capota ? Aproape de badboy.

Multumesc.
Pai capota este lovita decand am avut accidentul din decembrie ....si grila am avuto stramba dar am schimbato .Volanu ce sa fac il mai schimb si eu cand ma plictisesc de unu trec la altu :lol:

valy1233 14-03-12 18:41

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
schimba si tu fetele de la usi,sau imbraca-le in ceva ca sunt coapte :shock:

DJBOSS 14-03-12 18:44

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by valy1233 (Post 4931787)
schimba si tu fetele de la usi,sau imbraca-le in ceva ca sunt coapte :shock:

Valy ,am zis ce am in plan nu ai citit ? Urmeaza lupele si apoi interior,fete de usi,scaune,plastice de interior,credca un bord de e30,am vreo doua care as putea sa le iau oricand dar nu stiu credca este mult de munca...

sorinake38 14-03-12 18:44

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
cat ai dat mai drace pe oglinzi .
is dragute dar....... si volanul nu e1 plus pt maina sincer:arrow:

valy1233 14-03-12 18:47

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4931796)
Valy ,am zis ce am in plan nu ai citit ? Urmeaza lupele si apoi interior,fete de usi,scaune,plastice de interior,credca un bord de e30,am vreo doua care as putea sa le iau oricand dar nu stiu credca este mult de munca...

sorry m-am grabit :oops:

DJBOSS 14-03-12 18:50

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by valy1233 (Post 4931805)
sorry m-am grabit :oops:

nui nimic :lol:

chyryCRY 15-03-12 00:18

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
mane cand vopsesti masina daca pastrezi volanul sa il vopsesti culoarea masinii ! interiorul cel putin fetele alea le poti arunca la primul cazan pe care il vezi si tu sti asta ! stiu ca nu o iei in nume de rau ! haha mie 1 imi place si volanul si oglinzile :X bafta in continuare !

DJBOSS 15-03-12 00:23

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by chyryCRY (Post 4932394)
mane cand vopsesti masina daca pastrezi volanul sa il vopsesti culoarea masinii ! interiorul cel putin fetele alea le poti arunca la primul cazan pe care il vezi si tu sti asta ! stiu ca nu o iei in nume de rau ! haha mie 1 imi place si volanul si oglinzile :X bafta in continuare !

Nebunule dece nu citis planurile care le postai :lol: fetele alea de usi o sa fac focu cu el :)) volanu nucredca ramane asta :lol: mie-mi place sa le tot schimb

4tuni 17-03-12 17:46

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4909665)
Poze cu jantele puse pe masina,imi place place place :X

ce mai frate.....beton beton....mortal...dau chiar foarte bine

cosminel_dyz 18-03-12 10:01

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
1 Attachment(s)
Azinoapte pe bulevard...

MihaiAdrianToader 21-03-12 23:06

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
2 Attachment(s)
salutare. eram si eu curios de unde ai facut rost de lampile acelea cu semnalizarea alba,eram interesat sa le fac si eu.
app.asta este cazanul meu din '97 :D

DJBOSS 21-03-12 23:16

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by MihaiAdrianToader (Post 4944012)
salutare. eram si eu curios de unde ai facut rost de lampile acelea cu semnalizarea alba,eram interesat sa le fac si eu.
app.asta este cazanul meu din '97 :D

pai le-am luat dupa forum deaci de la un baiat care le vindea,daca vrei te pun in legatura cu un baiat care vinde are 3 seturi ..detali pe PM

Astazi pe seara am schimbat carcasa la volan acel plastic am pus de cn4
Maine urmeaza capitonajele de usi,discurile fata sau daca e cazu cu totu fuzetele,o planetara,un cap de bara si cam atat.

MihaiAdrianToader 21-03-12 23:21

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
da vreau,mi se par interesante

DJBOSS 22-03-12 19:53

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
4 Attachment(s)
Astazi am schimbat fetele de usi.O sa urmeze ceva modificari pe la ele,nu raman asa,si inca mai trebuie lucrat la prinderea lor,cateva gauri ici colo + difuzoarele si buzunarele sa fie prinse si ele.

valy1233 22-03-12 20:08

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4945275)
Astazi am schimbat fetele de usi.O sa urmeze ceva modificari pe la ele,nu raman asa,si inca mai trebuie lucrat la prinderea lor,cateva gauri ici colo + difuzoarele si buzunarele sa fie prinse si ele.

ooo asa da ma,vezi ce faci in fata sa pui un buzunar,o boxa ceva...

DJBOSS 22-03-12 20:41

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by valy1233 (Post 4945315)
ooo asa da ma,vezi ce faci in fata sa pui un buzunar,o boxa ceva...

am si difuzoarele si buzunarele :lol: mai trebuie decupat putin pentru a intra difuzoarele, vreau sa imbin negru cu albastru..ceva vt virtual ceas putea face la fetele de usi daca ma ajuta cineva..

valy1233 22-03-12 20:43

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4945406)
am si difuzoarele si buzunarele :lol: mai trebuie decupat putin pentru a intra difuzoarele, vreau sa imbin negru cu albastru..ceva vt virtual ceas putea face la fetele de usi daca ma ajuta cineva..

mai bine lasa-le asa arata bine.cand s'or arde de soare,sau rupe..atunci imbraca-le in material..e pacat sa le strici

chyryCRY 22-03-12 22:57

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
ar fi grozav sa poti face niste fete de usi custom ... eu stiu un material mai frumos ceva ...

DJBOSS 22-03-12 23:08

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by chyryCRY (Post 4945677)
ar fi grozav sa poti face niste fete de usi custom ... eu stiu un material mai frumos ceva ...

acum ma bucur ca,am fete de usi, chit cas stock...dar sunt foarte bune,nus rupte, originale model cn4, ce-am avut eu au plecat unde le era locu


All times are GMT +2. The time now is 09:30.

- Copyright 2026 4Tuning