![]() |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
stefi ceva de genu o sa fac dar in jumate adica doar ptr partea de jos atat :)
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Sa vedem cum iti iese tie si ma apuc si eu :lol: Imi ating f putin rotile si nu vreau sa trag de aripi.. :oops:
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
mie imi iese roata destul de mult uitate la poze mai in spate si bine nu neaparat de asta vreau sa o cracanez .. pur si simplu vreau sa adopt un alt stil si flansele adaptoare le voi subtia cu 5mm ca merge fara sa le afecteze rezistenta cu ceva :) dar deocamdata vreau sa urc puntea spate + etrierii fata si discurile si apoi termin rotiile ...
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Foarte frumoase jantele, vor arata super pe masina. In ceea ce priveste eficienta nu stiu pentru ca nu am testat asa ceva, dar cred ca in materie de tuning nu prea poti impaca utilul cu placutul. Oricum felicitari pentru munca depusa si banii investiti in acest sens pentru ca nu sunt putini.
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
ms *car bine ca ti`ai gasit si tu rotile mult cautate :D
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
3 Attachment(s)
Astazi s`au achizitionat si placute TRW ..
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
2 Attachment(s)
CS-89-YMA in devenire https://www.youtube.com/watch?feature...&v=3nu3sIMctmY
nebunie ce o sa iasa! bravo!:shock: |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
mie unu mi se pare o ...... cu aceste camber-uri ... .
Iata unul din dezavantajele camberului + garda prea joasa ... la minutul 1.17 https://www.youtube.com/watch?v=ija7o...eature=related |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Quote:
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
eu nu voi face asa ceva .. va fi ceva finut si de bun gust sa zic asa nici mie nu imi plac alea ce ati postat sunt exagerate .. asta ptr mine la ei este altceva ...
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
2 Attachment(s)
Quote:
ivite , uite ceva finuţ şi plăcut! |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
E pur si simplu odios ce au facut aia din masini :-| Nu cred ca o sa vad asa ceva la iviTe. Hai man, fa o vraja sa vina primavara :lol:
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Gab +1 asa o sa fie :D sti tu ce sti :twisted:
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
3 Attachment(s)
Schimbare de planuri ... Deci astazi a fost ziua mea norcoasa pot spune ptr ca am dat de BBS RM 012 6.5J stock 4x100 sunt super fericiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitttttt nu mai pun flanse de trecereeee si astea vor fi 7J fata si 9J spatele arata IMPECABIL rotile si ca drept urmare celalante BBS RM 005 4x108 intra la vanzare
p.s. pozele sunt facute in graba... |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Norocosule ... :D. Sunt cele de la Valex ( parca avea 1 set la vanzare )?
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Nu, nu sunt de la valex astea le`am gasit la mine in oras :))
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Ma ce e acolo la tine in oras ? :lol: Gasesti BBS-uri la orice colt de strada ? :lol:
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Peste astea am dat fara sa vreau :)) si cum le`am vz le`am si luat nu am mai stat pe ganduri :lol:
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Deci iti trebuie 165.50.15 pentru 7J :lol:
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
nustiu inca nimic ce va fi pe fata .. dar pe viitor adica pana la sf anului vreau buze de 2J pe fata ..
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Ivite tata,fara suparare, imi placeau mai mult celelalte......
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Pai sunt identice costi .. :)) doar ca nu au buzele alea late puse pe ele dar aceleasi buze vin puse pe astea :)) ca nu se vand alea cu buzele alea de 1j si 3j ... buzele vin puse pe astea .. sunt IDENTICE doar difera prinderea lor si latimea cu 0.5" :P
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Daca as avea bani...ale mele ar fi :rolleyes2
Spor la vanzare pretenas |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
hai sari cu banu ca nu se vand scump :| daca si astea este mult :) ce sa zic atunci ... totusi sunt RM :rolleyes2
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Nu sunt .Tocmai de aia si zic. DACA ! daca si cu parca se plimbau in barca.
Lasa ca nu duci lipsa de clienti.Nu stai o luna cu ele in casa.Sunt sigur. |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Daca cineva aude/vede pe undeva niste gume/vreun anunt 175/50R15 rog sa ma anunte :rolleyes2
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Daca te ajuta.... http://www.**********/catalog/348781...75-50-r15.html
Daca e nevoie, fac cumva sa ma intalnesc cu vanzatorul si sa le vad, daca merita sau nu. Daca vrei anvelope noi, poti sa vorbesti cu Mad Max, aici pe forum. Aduce mai multe marci, inclusiv Toyo ;) |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
8 Attachment(s)
Astazi am apucat am dat buzele jos de 0.5J de pe RM 012 si le`am curatat fagurii si am urcat buzele mele pe ele :D am ales sa raman la culoarea originala a jantelor pentru un timp ... mai OLD! Si cam asta a iesit ... :rolleyes2
p.s. nu sunt spalate ...:D |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Foarte tare ivite. Sa le rulezi cu grija
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
frumos..unde ai polisat buzele,sau asa le-ai luat?
ce material folosesti intre buza si miezul jantei? sa ai parte de ele...iar legat de stilizare,eu zic sa ramana pe original,asa am decis si eu...prea mult cacat de aurii,galbene,rosii si etc...polish si argintiu ii baza:) |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
buzele asa le`am luat .. intre buza si janta am luat silicon ptr garnituri la motor de la victor reinz .. ala negru la 26lei tubul si am folosit foarte putin + ca o sa mai dau un strat cu degetu intre janta si buza de silicon sanitar ... si cat despre miez asa va ramane un timp .. voi opta ptr alte suruburi :D
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Quote:
Eventual ptr polish - autosol metal polish, nu? :lol: |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Da o sa trebuiasca sa cumpar sa le intretin ca in rest buzele sunt oglinda ...
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Quote:
Poate mi se pare , dar parca ar merge putin mai late cele de 7 (daca sunt 7j). In rest, GOOOD FUC*N WORK ! |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
da este 7 cu 9 am zis si intr`un post anterior ca nu va ramane fata de 7 pana la sfarsitu anului sau depinde cand ma apuca damblaua vor fi puse buze de 2J .. sa fie 8J fata ... dar deocamdata este OK! :rolleyes2
p.s. eu mi`am facut "configuratia" jantelor cu buzele astea ptr 005 care era OK 7.5 cu 9.5 .. dar am dat peste rm 012 si nu am putut ezita sa nu le iau :D ca am scapat de flanse .. RM 012 sunt mai inguste cu 0.5" si de asta este combinatia asta dar ca aspect vizual este identic cu cele de 005 ... |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
5 Attachment(s)
Astazi am incercat si eu RM`urile 012 pe masina .. si cam asta este rezultatul :X urmeaza gumele ...
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Vaai de capul meeeeeeu ........... Vaaaaaaai de capul meu cum poa' să arate! Pānă la urmă ai găsit gume ? ce dimensiuni ? :D
Foarte trendy!! |
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
am comandat 4 noi 195/50R15 .. :D vreau sa am grija si de buze :oops:
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
Malefice gumele , dacă luai 45/40 erau de-a dreptul diabolice!
|
re: Daewoo Cielo Low-Low Matte Green (Cult)
am 2 bucat 195/45 acasa second .. dar cum am mai zis vreau sa nu belesc buzele si sa fie intregi :D .. bine ca nici asa nu le loveam dar ... este si oleak de confort cu 50
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:25. |
- Copyright 2026 4Tuning