Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

peter 08-09-06 19:12

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cum modelez cu splines ? adica cu linii ?

eu am incercat dar habar nu am ce fac...

trasez linii dealungul liniilor blueprintului la lateral....si apoi vreau la fata...spate..top...e bine ce fac ? ?? sau cum ?

plz ajutati-ma..:)

GRIGO 08-09-06 20:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Am gasit printro revista mai veche .....un articol care mi-a placut foarte mult ..
il bag sa il cititi si voi


Prin Constitutie ni se garanteaza dreptul la proprietate.
Bunurile materiale, mobile sau nu, indiferent daca este
vorba de un teren, o casa, un frigider sau calculatorul
din biroul personal, sunt insotite de acte ce atesta
proprietarul de drept. Pentru cumpararea acestora s-a
muncit, s-au platit bani, sunt vizibile, palpabile.
Chiar si obiectele mici, uneori doar cu valoare
personala, se afla sub girul de proprietate al cuiva.

Drepturile de autor atesta proprietatea intelectuala
asupra unei idei, unui concept, transpusa adesea pe
hartie, indiferent daca sub forma unui text sau a
unei imagini. In spatele acestora se afla munca
imensa, de zile si nopti in sir, o activitate
febrila de creatie, de luare in calcul a tuturor
factorilor ce pot aparea pe parcursul punerii
acesteia in practica.

Insa de multe ori, pentru unele persoane, o
semnatura, un nume sau o sigla nu inseamna
nimic. Astfel, drepturile de autor sunt adesea
incalcate sub acoperirea anonimatului, pornind
de la ideea "cine si cand o sa afle?".Presupun
ca ceea ce lipseste cu desavarsire in astfel de
situatii e respectul fata de munca celuilalt.
Va doresc sa nu fiti nicioadata pusi in aceasta
situatie.

[.....]

Articol copiat din revista ID PROIECT
scris de redactorul sef Laura Floarea-Sima

bobohtml 13-09-06 08:49

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Mie uite km asa ceva mi-a esit dar poate imi spui si mie cum fac cauciucul sa aiba rizuri sau alte proprietati ale cauciucului.

Se vedem km urat dar e de la fireworks

Bogdy 13-09-06 10:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
salut! Bobohtml please zimi si mie cum pun cauciuc pe jeanta sau intra pe Id meu si vorbim acolo. Bogdanu_xxxxx

bobohtml 13-09-06 10:20

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
faci tot un cilindru dar numai k il mai rotunjesti putin

thA By$k 19-09-06 18:46

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cum pot s fac si io rost de programu asta de virtual tuning?

cata_tm 19-09-06 18:51

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
:lol::lol::lol:

thA By$k 19-09-06 18:54

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Cata tm ai programu de virtual tuning?

thA By$k 19-09-06 19:15

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mi-l poti trimite tu plz gringo

HoricutzWSR 23-09-06 08:42

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
...e program de modelare 3d nu de virtual tuning frate...virtual tuning faci tu din data ce stii sa-i folosesti toate features-urile...la fel si photoshop-u...damn`

ranek 23-09-06 11:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
lasa'i ma, nu'i mai mintzii :)) :D ... pt cei care vor programu de tunat virtual dati click aici !

GRIGO 25-09-06 21:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by thA By$k (Post 559902)
mi-l poti trimite tu plz gringo

imi pare rau dar nu te pot ajuta ....
si vezi ca e GRIGO nu GRINGO

ranek 27-09-06 22:05

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
=)) :)) :D :)) :) :D :)) =))) deci nu m'am putut abtine la OFF'ul asta .... gringo :))) =))) ... ca in filmele alea cu indieni :))) =))) :P .. ;) cre'k tzii la gluma :))

MeHiGH 05-10-06 22:39

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
deci...pentru toti care vor programu de tunareala ;) :))
(se numeste 3 d studio max , si , in principal, el este program de modelare 3d;
pe langa asta, poti crea o masina , tri-dimensional si sa o si modifici !!! )
cu 50 kbps , in 25-30 de min aveti programul...
http://www.softpedia.com/progDownloa...oad-15976.html

MeHiGH 05-10-06 22:40

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
...si apasati pe "Softpedia Secure Download (RO)"


All times are GMT +2. The time now is 06:33.

- Copyright 2026 4Tuning