Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Faruri, Stopuri, Lumini, Leduri (https://forum.4tuning.ro/460-faruri-stopuri-lumini-leduri.html)
-   -   vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!! (https://forum.4tuning.ro/460-faruri-stopuri-lumini-leduri/89693-vand-kit-xenon-bixenon-garantie-reala-1-an.html)

mikinina 21-08-09 07:26

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
din pacate (pentru tine) am gasit h11 la 4300k si 35w...
spor la vinzare in continuare!

serban_pc 23-08-09 10:07

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
Merci pt urari mikinina, dar nu pot tine pe stoc un tip de bec sau o culoare de temperatura pt 1 comanda la 6 luni, m-as incarca aiurea cu marfa care nu se vinde/nu se cere . Asa ca ne adaptam pietei de desfacere.

Uppppppp

Adriano_69 25-08-09 05:10

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
Salut....am o mazda 323f 1840 cc 16v 84 kw....lupa pe faza scurta......mar interesa un bi-xenon dar sunt cam nedumerit...ca am citit in cartea masini si scrie ca am h1 55w si pe site la philips scrie ca am h4.......hmmm.....h4 sigur nu am ca am becuri separate faza scurta lunga.....
ce diferenta se vede la lupa intre 35w si 55w??.........cum am zis as dori sa ii pun bi deci miar trebui 2 kituri.....maine desfac becurile si ma uit de care sunt......oricum as vreo la 8000k unu de 55 si unu de 35 daca zici ca se vede diferenta la lupa intre 35w si 55w....zimi si mie care e??bafta si spor la bani....

serban_pc 25-08-09 09:32

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
Quote:

Originally Posted by Adriano_69 (Post 2583427)
Salut....am o mazda 323f 1840 cc 16v 84 kw....lupa pe faza scurta......mar interesa un bi-xenon dar sunt cam nedumerit...ca am citit in cartea masini si scrie ca am h1 55w si pe site la philips scrie ca am h4.......hmmm.....h4 sigur nu am ca am becuri separate faza scurta lunga.....
ce diferenta se vede la lupa intre 35w si 55w??.........cum am zis as dori sa ii pun bi deci miar trebui 2 kituri.....maine desfac becurile si ma uit de care sunt......oricum as vreo la 8000k unu de 55 si unu de 35 daca zici ca se vede diferenta la lupa intre 35w si 55w....zimi si mie care e??bafta si spor la bani....

Sigur se vede pe lupa diferenta pt ca lupa focalizeaza toata lumina nu o pierde raspandid-o ca un far reflector. Diferenta este de aprox 30-35% fata de 35W. Pe far reflector nu vei vedea dif intre 35 si 55 decat de culoare(se albesc putin mai mult cu 55W)
Un kit de 50W(pt scurta unde ai lupa) este 310RON, iar unul de 35W(pt lunga, fara lupa) este 260RON.
Te astept cand te hotarasti cu o comanda!

vlad_VSV 25-08-09 10:06

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
serban , am montat xenonul , este perfect , totul functioneaza bine , noaptea se vede perfect , un client multumit ...
am sa revin cat de repede cu o comanda la un kit pentru faza lunga ...
multumesc

Adriano_69 25-08-09 10:23

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
Quote:

Originally Posted by serban_pc (Post 2583704)
Sigur se vede pe lupa diferenta pt ca lupa focalizeaza toata lumina nu o pierde raspandid-o ca un far reflector. Diferenta este de aprox 30-35% fata de 35W. Pe far reflector nu vei vedea dif intre 35 si 55 decat de culoare(se albesc putin mai mult cu 55W)
Un kit de 50W(pt scurta unde ai lupa) este 310RON, iar unul de 35W(pt lunga, fara lupa) este 260RON.
Te astept cand te hotarasti cu o comanda!


mar interesa cum functioneaza cu comanda.....cum se trimit cum se plateste......eu in maxim 48h ajung la constanta....si cam in cat timp ajung...
este complicat de montat??
adica sa nu umblu prin toate service.urile si sa nu gasesc sa le pun.....bafta in continuare

serban_pc 26-08-09 08:10

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
@vlad_VSV - ma bucur ca esti multumit si te mai astept si cu alte comenzi.
@Adriano_69 - kiturile sunt plug&play ceea ce inseamna ca totul se conecteaza fara a se modifica nimic, asta inseamna ca teoretic ar trebuii sa fie simplu. Sincer pe modelul tau de masina nu am apucat sa montez dar unele masini sunt mai complicate la montaj din cauza spatiului care este mic si de multe ori foarte incomod.
Ca si operatie : scoti becul vechi, il atasezi pe asta nou apoi conectezi 2 papucei la mufa care alimenteaza becul in far apoi celalalt capat la ballast si din ballast sunt 2 mufe mama si tata care au niste catari(urechi) si nu ai cum sa le inversezi. Deci ai putea sa incerci si singur daca ai un minim de cunostiinte practice.
Kiturile ti le trimit prin curier si ajung de obicei de pe o zi pe alta , iar trebuie sa mai achiti la primire taxele de curierat + ramburs si rambursul in sine, aprox 35RON la cele 2 kituri,
Garantia este de 12luni, indiferenta unde le montezi dar cu conditia sa nu spargi sau tai vre-un fir. In ambalajul acestora ai si o carticica cu instructiuni de montaj.

O zi buna!

CatalinM6 26-08-09 23:01

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
pt o skoda superb 2003 (cred ca sunt H7)...6000k?

serban_pc 27-08-09 10:27

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
Quote:

Originally Posted by CatalinM6 (Post 2588583)
pt o skoda superb 2003 (cred ca sunt H7)...6000k?

La superb ai pe scurta H7 iar pe lunga si proiector H3.
Ai nevoie si de montaj(50RON) sau doar kitul(260RON) ?

^^Splash^^ 28-08-09 00:49

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
Salut.pt un espero din 95, 1,8 , 70kw ce imi recomanzi ca nu prea le am cu "xenoanele" asta. mersi

serban_pc 28-08-09 08:40

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
Quote:

Originally Posted by ^^Splash^^ (Post 2591452)
Salut.pt un espero din 95, 1,8 , 70kw ce imi recomanzi ca nu prea le am cu "xenoanele" asta. mersi

La espero ai nevoie pe faza scurta de un kit H1 care costa 260RON.
Ca si culoare iti recomand 6000K(alb-albastrui).
Montajul daca ai nevoie este 50RON si dureaza aprox 1 ora.
Garantia este de 12luni chiar daca nu-l montezi la mine.

Bolt 28-08-09 11:56

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
serban ti-au venit kiturile ca inebunesc :lol::oops:

serban_pc 28-08-09 12:45

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
Quote:

Originally Posted by Bolt (Post 2592211)
serban ti-au venit kiturile ca inebunesc :lol::oops:

Da , au venit dar inca nu le-am scos din Vama, sper ca pe Luni sa o rezolv.
O zi buna!

serban_pc 30-08-09 11:02

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
Upppppp.

Bolt 31-08-09 15:48

Re: vand orice kit xenon/bixenon, garantie reala 1 an!!!
 
ai rezolvat ceva ? :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 23:12.

- Copyright 2026 4Tuning