Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Peugeot (https://forum.4tuning.ro/122-masina-mea-peugeot.html)
-   -   Peugeot 206 (COX) (https://forum.4tuning.ro/122-masina-mea-peugeot/68993-peugeot-206-cox.html)

f0cs 01-07-09 18:54

Re: 206
 
hai cu topicu pe club-206 :D.
ti`am luat`o inainte

cox 02-07-09 07:45

Re: 206
 
Quote:

Originally Posted by vlad87 (Post 2453904)
Ganduri mari si indraznete.Bv
Mie mi-ar conveni si o suspensie simpla,dar pana atunci ma multumesc cu arcuri.
Se merita , dar pretul cam lasa de dorit.Wait...:twisted:

Ei, n-am zis ca maine o si montez, dar macar incep sa prospectez piata si sa adun referinte. Din pacate e singura solutie viabila pentru masina mea, in care mai intram si 5 cateodata, in care mai umplu si portbagajul si cu care trec destul de des peste calea ferata.

Quote:

Originally Posted by f0cs (Post 2453962)
hai cu topicu pe club-206 :D.
ti`am luat`o inainte

Gata sefu, se rezolva.

Gabi 02-07-09 08:31

Re: 206
 
Ţi-am văzut maşina aseară, aproape de Palatul Copiiilor. Foarte, foarte tare ! Dar - pentru că īntotdeauna există un "dar" - cum spunea şi florinfty pe pagina anterioară, suspensia e necesară. I-ar schimba foarte, foarte mult aspectul !

cox 02-07-09 12:22

Re: 206
 
Pai pe acolo locuiesc. Stiu ca cere suspensie... In posturile anterioare am zis cam ce as avea de gand cu suspensia, dar e un proiect de duarata, care pe langa resurse materiale sporite, necesita si multa documentare.
Deocamdata, mai atasez cateva poze cu interiorul.

https://img194.imageshack.us/img194/7126/38849218.th.png https://img17.imageshack.us/img17/3738/94081788.th.png https://img198.imageshack.us/img198/4491/79393381.th.png https://img17.imageshack.us/img17/6808/85921546.th.png https://img9.imageshack.us/img9/8594/51647652.th.png https://img9.imageshack.us/img9/3226/97592203.th.png

sezione91_blue 02-07-09 12:26

Re: 206
 
ehhh...ce-mi plac mie scaunele astea...

cox 02-07-09 12:37

Re: 206
 
Le am de la dun3_g, sunt foarte multumit de ele.

ducele 02-07-09 12:37

Re: 206
 
Si mai sunt si confortabile

ko5y-KVL 04-07-09 12:10

Re: 206
 
o intrebare ? ... ce semnificatie are HDI ? ... si daca cele cu motor HDI au turbo si ce sistem de turbo au ?(nu de alta da sunt nelamurit ) ms

sall

ps: si inafar de o informatie buna as dorii sa stiu cum e 14 HDI`ul tau si daca merita, zi-mi mai multe amanunte despre motoru asta si daca au pb ceva ! am inteles ca sunt putin mai piperate preturile la intretinere nu exagerat dar sunt

tzunny 06-07-09 09:33

Re: 206
 
HDI - High-pressure Direct Injection - motor Diesel supraalimentat; tehnologie Commonrail.

D0ryN 06-07-09 09:35

Re: 206
 
Turbina e cu geometrie variabila...

cox 06-07-09 10:12

Re: 206
 
1 Attachment(s)
ko5y: sunt foarte multumit de motor, mai ales dupa chip ;)

Poate ma ajutati cu un sfat... am gasit niste triple care imi plac foarte mult, dar sunt in impas... Nu stiu daca sa optez pentru modelul din fibra de carbon, sau pentru cel din plastic, mai ieftin, dar pe care le-as putea vopsi culoarea masinii... E vorba de modelul din poza. Merci!

D0ryN 06-07-09 11:23

Re: 206
 
Negre dar fara sa le vopsesti...pentru ca nu mai ai carbon pe masina

cox 06-07-09 11:32

Re: 206
 
Merci, e o idee buna

vlad87 06-07-09 22:05

Re: 206
 
Negre optez si eu, dar ultimul cuvant este al tau ;)

cox 07-07-09 07:32

Re: 206
 
Merci. Cele care nu sunt din fibra de carbon nu sunt negre, sunt gri inchis, sau cel putin asa par din poze. Daca le-as lua, ar merge vopsite culoarea masinii.


All times are GMT +2. The time now is 16:31.

- Copyright 2026 4Tuning