Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona comerciala Piatra-Neamt - Bazar - Servicii - Talcioc (https://forum.4tuning.ro/348-zona-comerciala-piatra-neamt-bazar-servicii-talcioc.html)
-   -   Cocktail tuning va prezinta (https://forum.4tuning.ro/348-zona-comerciala-piatra-neamt-bazar-servicii-talcioc/54179-cocktail-tuning-prezinta.html)

mariusD 19-04-09 15:40

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Quote:

Originally Posted by ThunderRa (Post 2250002)
Tocmai m-am intors dintr-o mica excursie si am reusit sa-mi indoi o janta. Nu e tare indoita insa pe mine ma deranjeaza. Stie careva unde se pot indrepta jantele de aluminiu in Piatra? Daca nu voi reusi, cred ca am sa-l rog pe Johnson sa-mi dea comanda de inca o janta... :( Si cand ma gandeam ca eram gata-gata sa-mi pun pe 17 inch si sa pun anvelope cu balon mic...
Traim in Romania...

sa nu-mi zici ca ai si rovineta la masina? pare rau pt. tine dar vorba ta... traim in romania

ThunderRa 19-04-09 15:47

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Chiar am si rovignieta... :( Am inteles ca pentru indreptarea jantelor de aluminiu e nevoie de un aparat special... stie cineva unde gasesc asa ceva in Neamt?

buddy_lexx 19-04-09 19:09

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Quote:

Originally Posted by ThunderRa (Post 2250020)
Chiar am si rovignieta... :( Am inteles ca pentru indreptarea jantelor de aluminiu e nevoie de un aparat special... stie cineva unde gasesc asa ceva in Neamt?

Incearca la alin de la a2tuning!

ThunderRa 19-04-09 20:47

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Locatia mai exacta?... Nu mai e nevoie... am gasit pe site. Merci.

mariusD 19-04-09 23:50

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Quote:

Originally Posted by ThunderRa (Post 2250020)
Chiar am si rovignieta... :( Am inteles ca pentru indreptarea jantelor de aluminiu e nevoie de un aparat special... stie cineva unde gasesc asa ceva in Neamt?

uf... imi pare rau... eu unu am renuntat la ideea de a mai cumpara rovineta ... nu se merita... am fost sapt. trecuta la turda si am luat-o prin reghin... daca ma oprea vreaun gabor sa ma intrebe de ea i-o bagam pe gat la ce drumuri erau ... si nu numai pe acolo...

ThunderRa 20-04-09 12:59

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Ai dreptate... dar eu am fost obligat sa o iau anul trecut in vara, cand am iesit din tara anuntasera astia ca la intoarcere vor controla rovignieta. Nu au controlat-o...

ThunderRa 20-04-09 14:51

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
[IMG]http://farm4.static.***********/3615/3459413342_fd4e16c28f_o.jpg[/IMG]
Cam asa arata cu folie...
[IMG]http://farm4.static.***********/3563/3458695003_23f4a84c82_o.jpg[/IMG]
Inca una si gata...
[IMG]http://farm4.static.***********/3663/3458695337_14f3fa265a_o.jpg[/IMG]

oby1 20-04-09 18:31

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Chiar arata foarte bine. Am vazut masina inainte sa aiba folie dar acum...jos palaria.:D

ThunderRa 20-04-09 18:35

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Multumesc. Meritul e a lui Johnson. El a ales tipul de folie, culoarea, transparenta si a executat lucrarea excelent impreuna cu echipa sa. Din punctul meu de vedere, o lucrare impecabila! Intr-adevar, schimba aspectul masinii si se cunoaste mai ales acum de cand am prins si ceva soare...

AnDrEiCa 20-04-09 18:45

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Quote:

Originally Posted by ThunderRa (Post 2252162)
Multumesc. Meritul e a lui Johnson. El a ales tipul de folie, culoarea, transparenta si a executat lucrarea excelent impreuna cu echipa sa. Din punctul meu de vedere, o lucrare impecabila! Intr-adevar, schimba aspectul masinii si se cunoaste mai ales acum de cand am prins si ceva soare...

sincer sa-ti spun ai o masina super:) ......de bun gust facuta hai sa zicem cu bani destul de putini(sau gresesc?).acum daca ai coborao si mai jos i-ar sta tutz:D oricum FELICITARI tia pt ca ai masina si FELICITARI lui jonshon pt mana de ucru care din poze reiese a fi una impecabila:D

ThunderRa 20-04-09 18:58

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Multumesc. Chestia cu banii e relativa... Jantele sunt Borbet si nu sunt chiar ieftine... Un model gen "taxi" , cum imi place mie sa spun , negru - crom , m-ar fi costat mult mai putin. Astea au fost 22 de milioane. Jantele de iarna - 8 milioane bucata. Boxele Pioneer - 7 milioane. Connectorii pentru Iphone, MacBook si transformarile - 12 milioane. Daca mai calculez si iPhone-ul si MacBook-ul pe care le folosesc in masina si pentru care am facut transformarile, doar astea trec de 65 de milioane impreuna... Filtrul de aer - 2,5 milioane. Bujiile Renault Sport cu cap de iridiu - vreo 4 milioane. Presurile - 4 milioane. Anvelopele iarna - 21 milioane. Folia - x milioane (il las pe Johnson sa va spuna cat face).
Urmeaza: anvelope vara - 5,4 milioane bucata + suspensie (arcuri_amortizoare) Apex la 19 milioane.
Nu sunt nici multi bani si nici putini. Astia se adauga la cei 16.000 euro pe care i-am dat pe masina (noua, varianta de top). Nu mai spun de consumabilele pe care le folosesc si care sunt de top: placute, discuri, ulei sintetic sport, benzina cu cifra octanica mare, filtre, etc. sau de produsele de intretinere care ma costa destul de mult in fiecare luna (solutii de intretinut pielea, solutii de curatat plasticaraia, solutii de intretinut caroseria, jantele, etc.) Un casco full costa si el peste 20 milioane pe an si daca tragem o linie, o masina ca asta costa destul de mult de intretinut si de modificat, chiar daca modificarile nu-ti sar in ochi.
Tin sa precizez ca din punctul meu de vedere, orice transformare a masinii ar trebui sa inceapa cu anvelopele si acesta este capitolul la care niciodata nu am facut concesii si am luat tot ceea ce am considerat ca este mai bun, fara sa ma gandesc la bani.

johnson 21-04-09 08:37

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Ce pot sa spun decat succes in continuare, pt laude nu comentez, dar iti multumesc, sa nu creada lumea ca te-am platit sau ceva pt asta, asa lucram de obicei si mi se pare normal, daca vrei sa existi pe piata libera

ThunderRa 21-04-09 14:34

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Pai chiar daca m-ai fi platit... dovada e clara si oricine se uita la masina poate sa-si dea seama cum s-a lucrat... Deocamdata sper sa vina cat mai repede janta de care am dat comanda si apoi am sa vad ce va urma: anvelopele sau suspensia. Despre suspensie, sincer, stau in dubii... cand ma gandesc la gropile patriei, gropi cu care jantele mele noi au facut cunostinta mult prea devreme, ma apuca indoielile legate de schimbarea suspensiei. Oricum, ma felicit pentru ca nu am luat pe 17 inch...

Inca ceva: mi-am facut azi revizia in service la Renault si mi-au spus cei de acolo ca janta nu este deloc afectata pe interior. :) Macar atat... o voi folosi pe post de rezerva...

LE: Ma mir ca nu s-a trezit nimeni sa-mi explice ca in banii astia imi luam cine stie ce avion second made by "the germans" ... :P Sa se fi schimbat oare mentalitatile? :)

johnson 01-05-09 11:36

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Chiar s-au mai schimbat, eu cel putin am observat ca se pune mai mult accent pe calitate si performante

ThunderRa 01-05-09 12:33

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Acum caut inca o masina, second ca nu-mi permit noua, pentru nevasta... Initial m-am gandit la un 316 de prin 2000 si am gasit unul din 1999 la 6000 euro. Mai caut...


All times are GMT +2. The time now is 13:47.

- Copyright 2026 4Tuning