![]() |
Re: Logan P88RS - SQ & SPL (Helix Esprit | SPL Dynamics)
Insonorizeaza usile!!! Garantat vei simti diferenta.
|
Re: Logan P88RS - SQ & SPL (Helix Esprit | SPL Dynamics)
Daca vreodata mai umbli in usa, baga vopsea multa pe inelul de mfd ca altfel se umfla de la apa si de la condens. Si sa faci o protectie anti apa ca un mic acoperis deasupra difuzorului sa nu curga apa pe difuzor.
|
Re: Logan P88RS - SQ & SPL (Helix Esprit | SPL Dynamics)
Quote:
Din pacate nu am bani sa le fac pe toate, asa ca le iau pe rand. Muzica este o pasiune destul de scumpa si neavand un venit propriu, mai greu cu achizitiile. Dar usor, usor, se rezolva toate. ;) raresvintea - multumesc pentru sfat. Nu stiu ce sa zic de vopsea. Acu o luna ma dat jos inelele vechi de 3 ani, si nu erau umflate. Nu vad de ce astea ar patii ceva. |
Re: Logan P88RS - SQ & SPL (Helix Esprit | SPL Dynamics)
5 Attachment(s)
Se pregateste ceva... frumos zic eu.
|
Re: Logan P88RS - SQ & SPL (Helix Esprit | SPL Dynamics)
ce dimensiune au ?
|
Re: Logan P88RS - SQ & SPL (Helix Esprit | SPL Dynamics)
8 inch
|
Re: Logan P88RS - SQ & SPL (Helix Esprit | SPL Dynamics)
Keddy - ptr mai multe informatii, gasesti aici:
Midbasii: http://hertzaudiovideo.eu/sv-200l/ Mediile: http://hertzaudiovideo.eu/sv-200-1/ Vreau si eu o parere, merita achizitia unui Audison SRX4 pentru a merge pe 4cai active? Practic din el pot face toate setarile si taierile necesare pe midbas si medie in special, fiindca acolo eram limitata oarecum ce cele 3 cai ale hu-ului. |
Re: Logan P88RS - SQ & SPL (Helix Esprit | SPL Dynamics)
de la 4x200w acum ai ajuns la 4x85w? :)
|
Re: Logan P88RS - SQ & SPL (Helix Esprit | SPL Dynamics)
Nu, Audison SRX4 nu era vorba de amplificator ci de crossoverul activ.
http://www.audison.eu/xml/products/p...xr4manuale.pdf http://www.subito.it/audio-video/aud...o-76386504.htm La jucaria asta ma refeream. Ca amplificator am luat pana la urma Audio System Twister F600, pe care voi pune boxele in bridge. Are 2x580W @2ohmi masurati, sau undeva pe acolo. Mai putin relevant, nu voi pune atat pe medii, gain-ul va sta la jumate, semnalul va fi curat, asta urmeaza sa ma decid cand voi asculta. Achizitia Audison-ului as face-o in ideea de a avea control total asupra midbasilor si a mediilor, taieri independente, control total, plecare - urcare. |
Re: Logan P88RS - SQ & SPL (Helix Esprit | SPL Dynamics)
daca nu te zgarceai la 2-300 ron aveai un amplificator potent, cu crossover pe fiecare canal in parte cu toate reglajele posibile. ai ales, in schimb, acel amplif care e pentru subwoofer, nu pentru medii-inalte :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:22. |
- Copyright 2026 4Tuning