Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Street Legal Racing Redline - Help (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/288862-street-legal-racing-redline-help.html)

R.Equinox 14-04-12 19:22

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by batman (Post 4981330)
Multumesc frumos! Mare domn esti R.Equinox! Nu degeaba toti te lauda!

Nu ai pentru ce!...Va ajut si eu cu ce pot..Iar..pentru cei care vor faruri pentru e36 cu angel eyes ca in imaginea de sus..V-am urcat textura de la ea...stiti unde sa o puneti...

Amc 16-04-12 01:21

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Salut ma poate ajuta si pe mine cineva un un golan 16v verde?

Ruffy RUF 16-04-12 10:17

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 4981495)
Nu ai pentru ce!...Va ajut si eu cu ce pot..Iar..pentru cei care vor faruri pentru e36 cu angel eyes ca in imaginea de sus..V-am urcat textura de la ea...stiti unde sa o puneti...

Am o intrebare daca modific si eu pe poze de la textures ce trebuie sa modic dau un exemplu la poza postata de tine care are numele de lights sa zicem si mai sunt si ligthsalpha... care cum trebuie? ca restul in photoshop ma descurc eu! ms

R.Equinox 16-04-12 11:00

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by Ruffy RUF (Post 4982948)
Am o intrebare daca modific si eu pe poze de la textures ce trebuie sa modic dau un exemplu la poza postata de tine care are numele de lights sa zicem si mai sunt si ligthsalpha... care cum trebuie? ca restul in photoshop ma descurc eu! ms

Pai vezi si tu..eu le-am incercat pe toate..am facut una..am vazut ca nu imi merge...am pus-o pe cea originala inapoi ..si tot asa...Pana ce am gasit-o pe cea buna..Dar depinde si de masina...Nu toate au la fel texturile...aici fac referinta si la numar etc...Poate sa fie masina care sa nu aiba deloc texturile alea PNG...Bafta..Daca m-ai ai nevoie de ajutor nu ezita sa intrebi!

Ruffy RUF 16-04-12 11:11

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 4983006)
Pai vezi si tu..eu le-am incercat pe toate..am facut una..am vazut ca nu imi merge...am pus-o pe cea originala inapoi ..si tot asa...Pana ce am gasit-o pe cea buna..Dar depinde si de masina...Nu toate au la fel texturile...aici fac referinta si la numar etc...Poate sa fie masina care sa nu aiba deloc texturile alea PNG...Bafta..Daca m-ai ai nevoie de ajutor nu ezita sa intrebi!

Aha, am facut oarecum prostia de a nu pastra originalul la e36 la ligths (cel cu 316-m3-alpina) insa nu mi-a dat nici o eroare insa doar un fiesier PNG...

Deci una cu alta trebuie sa fac copii ca sa pun originalul in caz ca, imi va da eroare!
Inca o intrebare textura PNG ce ai urcat-o pe forum era pentru E36 packet sau pentru e36m3 ?

Bine ca am mai putut sa dau edit, ca uitasem :
Cum pot sa imi rearanjez spre exemplu catalogul de la jante(ma dispera sa astept pana ce ajung la ultimele jante si sa trec prin cele stock)

R.Equinox 16-04-12 12:23

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by Ruffy RUF (Post 4983021)
Aha, am facut oarecum prostia de a nu pastra originalul la e36 la ligths (cel cu 316-m3-alpina) insa nu mi-a dat nici o eroare insa doar un fiesier PNG...

Deci una cu alta trebuie sa fac copii ca sa pun originalul in caz ca, imi va da eroare!
Inca o intrebare textura PNG ce ai urcat-o pe forum era pentru E36 packet sau pentru e36m3 ?

Bine ca am mai putut sa dau edit, ca uitasem :
Cum pot sa imi rearanjez spre exemplu catalogul de la jante(ma dispera sa astept pana ce ajung la ultimele jante si sa trec prin cele stock)

Stai calm ca nu o sa iti dea nici o eroare....Eu am avut alea orginale ca nu am vrut sa fie toate la fel..numai una si buna..Textura aia e pentru Bmw e36 pack(316/318/320 etc.).....In legatura cu jantele ..este un script care iti aranjeaza jantele dupa marimi etc..dar inca nu l-am gasit..si eu il caut..

Ruffy RUF 16-04-12 12:29

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 4983109)
Stai calm ca nu o sa iti dea nici o eroare....Eu am avut alea orginale ca nu am vrut sa fie toate la fel..numai una si buna..Textura aia e pentru Bmw e36 pack(316/318/320 etc.).....In legatura cu jantele ..este un script care iti aranjeaza jantele dupa marimi etc..dar inca nu l-am gasit..si eu il caut..

Am reusit sa fac stopurile full rosi, insa cu angel eyes nu imi arata precum tie chiar si cu textura copiata de la tine :|... probabil din cauza grafici?aaa si chiar nu se poate face geamuri fumuri decat la cele care au in catalog asa ceva?

Cam asa mi-au iesit farurile si stopurile:arrow:

R.Equinox 16-04-12 13:09

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by Ruffy RUF (Post 4983114)
Am reusit sa fac stopurile full rosi, insa cu angel eyes nu imi arata precum tie chiar si cu textura copiata de la tine :|... probabil din cauza grafici?aaa si chiar nu se poate face geamuri fumuri decat la cele care au in catalog asa ceva?

Cam asa mi-au iesit farurile si stopurile:arrow:

Cred ca e de la grafica...Nu stiu de ce se vede asa...Stopurile au iesit super!..Bravo!

Ruffy RUF 16-04-12 13:11

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 4983163)
Cred ca e de la grafica...Nu stiu de ce se vede asa...Stopurile au iesit super!..Bravo!

Ms frumos, intradevar 99,99% ii grafica, asta este ... doar g-force fx5200 128mb :|...

Mi-ar place sa pot edita si alte parti... insa nu am facut niciodata in 3dsmax desi cred ca o sa incerc, cu photoshop-ul zic eu ma descurc , mai demult faceam si vt-uri...

R.Equinox 16-04-12 13:15

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by Ruffy RUF (Post 4983166)
Ms frumos, intradevar 99,99% ii grafica, asta este ... doar g-force fx5200 128mb :|...

Mi-ar place sa pot edita si alte parti... insa nu am facut niciodata in 3dsmax desi cred ca o sa incerc, cu photoshop-ul zic eu ma descurc , mai demult faceam si vt-uri...

Cu 3d-ul nu e asa de usor cum pare...Trebuie sa stii sa modelezi bine..acum trebuie umblat pe la rpk cred..trebuie scalat piesa aia...si trebuie sa ai si programele speciale...pentru asa ceva..

Ruffy RUF 16-04-12 13:31

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 4983170)
Cu 3d-ul nu e asa de usor cum pare...Trebuie sa stii sa modelezi bine..acum trebuie umblat pe la rpk cred..trebuie scalat piesa aia...si trebuie sa ai si programele speciale...pentru asa ceva..

Poate intr-o zi cand voi avea mai mult timp liber la dispozitie voi incerca mai multe chestii , daca iasa ii bine daca nu incerc pana iasa ceva:)

R.Equinox 16-04-12 13:38

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Ruffy RUF (Post 4983194)
Poate intr-o zi cand voi avea mai mult timp liber la dispozitie voi incerca mai multe chestii , daca iasa ii bine daca nu incerc pana iasa ceva:)

Stiu de ce nu se vede bine angel eyes....Nu e versiunea buna de e36...Asta este e36 a lui Franco..Eu zic de alea 316/318 etc..Uite..l-am pus aici direct cu angel eyes tot..il pui doar in joc..Bafta

Ruffy RUF 16-04-12 13:44

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 4983203)
Stiu de ce nu se vede bine angel eyes....Nu e versiunea buna de e36...Asta este e36 a lui Franco..Eu zic de alea 316/318 etc..Uite..l-am pus aici direct cu angel eyes tot..il pui doar in joc..Bafta

Pai am in joc: e36 pack alea de is multe, e36m de ii si cabrio

Asta ii altul?:D

R.Equinox 16-04-12 13:47

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by Ruffy RUF (Post 4983214)
Pai am in joc: e36 pack alea de is multe, e36m de ii si cabrio

Asta ii altul?:D

Pai alege o masina din PACK-UL ala..si pune textura in folderu E36 ala pack..sau punel pe al meu direct si gata..si alegi in joc o masina din pack-ul ala de e 36

Ruffy RUF 16-04-12 13:50

Re: Street Legal Racing Redline - Help
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 4983219)
Pai alege o masina din PACK-UL ala..si pune textura in folderu E36 ala pack..sau punel pe al meu direct si gata..si alegi in joc o masina din pack-ul ala de e 36

Inca o chestie care ma streseaza ii faptu ca nu se pot amesteca pack-urile intre ele...
De ex: pack-ul ala cu multe e36 nu are portbagaj csl si unele chestii si mie mi-ar place si la multe alte masini aceeasi chestie, in fine iti multumesc pentru timpu acordat si pentru masina!


All times are GMT +2. The time now is 15:31.

- Copyright 2026 4Tuning