Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/256659-montez-diverse-optiuni-e36.html)

3m 10-12-12 23:39

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by e_emu3 (Post 5275247)
modulul nu este vinovat daca era nu mai lucra deloc,senzorul ala de pe usa este defect,este tocit

nu am modelul cu acel senzor pe incuietoare ! este la fel si in interiorul usii ca si pe incuietoare tot ceva asemanator care de la uzura sa se fi tocit ?

e_emu3 11-12-12 04:09

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by 3m (Post 5281220)
nu am modelul cu acel senzor pe incuietoare ! este la fel si in interiorul usii ca si pe incuietoare tot ceva asemanator care de la uzura sa se fi tocit ?

Pai dacă este după 94 este senzorul de pe stalpul mașinii,ai un switch acolo care se toceste pt ca este de plastic, poți lua si de pe Sedan e la fel

3m 11-12-12 11:54

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by e_emu3 (Post 5281302)
Pai dacă este după 94 este senzorul de pe stalpul mașinii,ai un switch acolo care se toceste pt ca este de plastic, poți lua si de pe Sedan e la fel

pai asta zic , e din 94 masina si nu e modelul cu acel senzor pe stalp ...

3m 13-12-12 21:50

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
stii cumva ce as putea face sa rezolv problema ? sau pot schimba sa pun acea 'incuietoare' de pe 'stalp' modelul dupa 94' ?! daca da de ce am nevoie ?!

shokyy 17-12-12 17:07

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Salut am un bmw e36 compact din 95 si vreau sa ii schimb bordul sa ii pun de berlina si sa ii schimb panoul de ac sa ii pun digital. Am ac normal. Ma intereseaza un pret cu piesele tale si un pret cu piesele aduse de mine. Ms frumos.

e_emu3 25-12-12 10:49

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Crăciun fericit va doresc la toti

Kruger. 25-12-12 11:01

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Craciun fericit si tie tati, si sanatate multa.

Am incercat sa te sun ieri - dar numarul pe care il aveam nu mai e valabil.

e_emu3 25-12-12 21:35

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by Kruger. (Post 5296035)
Craciun fericit si tie tati, si sanatate multa.

Am incercat sa te sun ieri - dar numarul pe care il aveam nu mai e valabil.

0766106692

DEVIL's Style 25-12-12 21:40

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by e_emu3 (Post 5296027)
Crăciun fericit va doresc la toti

craciun fericit si tie :D

BaiatBun 04-01-13 10:01

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
salut emu,sunt din cj ,nu pot aduce masina la tine pt o lucrare mica,poate ma poti ajuta pe forum,tot ce vreau e sa ma poti lamuri cum exact pot indeparta panoul de sigurante pt a avea acces la firele de desupt.Intreb asta pt ca am avut scurt la inchidere ,mi s-au topit firele,nu a puscat siguranta,de atunci imi stau proiectoarele aprinse pe direct,solutia care am gasit-o a fost sa scot siguranta de la inchidere,logica mea e ca+ de la inchidere s-a lipit de + de la proiectoare undeva sub panou de sigurante.In usa si sub bord am inlocuit firele topite(Aviz amatorilor puneti sigurante exact de ce valoare trebuie,daca aveam sig buna pusca ea nu imi topea toata instalatia :p) Multumesc anticipat.

e_emu3 04-01-13 20:35

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by BaiatBun (Post 5305482)
salut emu,sunt din cj ,nu pot aduce masina la tine pt o lucrare mica,poate ma poti ajuta pe forum,tot ce vreau e sa ma poti lamuri cum exact pot indeparta panoul de sigurante pt a avea acces la firele de desupt.Intreb asta pt ca am avut scurt la inchidere ,mi s-au topit firele,nu a puscat siguranta,de atunci imi stau proiectoarele aprinse pe direct,solutia care am gasit-o a fost sa scot siguranta de la inchidere,logica mea e ca+ de la inchidere s-a lipit de + de la proiectoare undeva sub panou de sigurante.In usa si sub bord am inlocuit firele topite(Aviz amatorilor puneti sigurante exact de ce valoare trebuie,daca aveam sig buna pusca ea nu imi topea toata instalatia :p) Multumesc anticipat.

Desfaci cele 4 surubele de pe panou si apoi vei avea acces la fire panouri se desface pe din doua e torx de 10 dacă nu mă insel sau mai bine sauna-mă si vb mai multe la tel 0766106692

BaiatBun 05-01-13 12:41

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by e_emu3 (Post 5306168)
Desfaci cele 4 surubele de pe panou si apoi vei avea acces la fire panouri se desface pe din doua e torx de 10 dacă nu mă insel sau mai bine sauna-mă si vb mai multe la tel 0766106692

Te sun acum,mersi

ovydel88 08-01-13 14:54

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Salut! Cat ma costa sa imi montezi clima pe un 318is cu piesele tale? Ms

e_emu3 10-01-13 21:18

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Quote:

Originally Posted by ovydel88 (Post 5310909)
Salut! Cat ma costa sa imi montezi clima pe un 318is cu piesele tale? Ms

ai pm

cajac 19-01-13 17:04

Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36
 
Salut emu-le. Am mai vorbit cu tine acum foarte mult timp in urma despre o clima pe compact dar din nefericire am intrat intr-un stalp cu el si nu am mai apelat la tine. Acum mi-am luat tot compact si am facut recarosare si as vrea luna viitoare sau prin martie sa pun clima digitala si obc cu 18 butoane. Si as vrea sa imi instalezi si un pilot automat.
Cele necesare pentru clima nu le am pt ca masina are doar AC. Dispun de pilotul automat tot ce trebuie la el: clapeta, motoras, calculator, instalatia de la masina donatoare, doar trebuie legaturile pe care stii tu sa le faci.
As mai avea probleme cu inchiderea si cu alarma, Nu imi mai functioneaza, Nu am umblat la nimic in afara de cateva incercari de reinitializare a cipului si dupa aceea nu a mai functionat nici inchiderea nici alarma care este oem
Trimite-mi un pm pe privat si spunemi cat ma ducet oate chestiile astea, adica:
- montare clima digitala cu piesele tale si tot ce trebuie
- montare pilot automat cu piesele mele
- reparare inchidere
Sa nu incerci sa suni pe numarul meu pentru ca momentan iti scriu din alta tara.
App sa imi dai si detalii daca trebuie programare la tine in bucuresti sau...
Sanatate numai bine!


All times are GMT +2. The time now is 22:14.

- Copyright 2026 4Tuning