![]() |
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
sunt de-a dreptul impresinoat de ce am vazut si citit pe acest topic.te felicit si iti port un mare respect pt tot ce ai facut la aceasta masina,esit foarte pasionat si imi place asta.bafta in continuare si ai grija de ea ca si ea are grija de tine.esti tare omule!!!
|
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
Quote:
Da bateria e in portbagaj in partea opusa rotii de rezerva prinsa pe tava ei originala, in suruburi de caroserie.si tras niste fire ff groase litate pana in fata pt curent. Daciana (blondina) o fost prima mea masina si este masina mea de suflet, desi acuma impreuna cu ea am 4 masini.si toata lumea ma bate la cap de ce mai continui sa investesc in dacia,cand am alte masini mai serioase,etc....(e mai greu acuma cand platesti asigurari pt 4 la care au motoare de 3000cmc,2500cmc,2000cmc si 1300cmc) putini pot intelege satisfactia sa ai ceva vechi , care sa arate bine si sa merga si mai bine. Idem am facut si la microbuz...care e aproape idem de vechi. |
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
Quote:
|
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
spune-mi te rog....planetarele sunt de dacie?...zilele astea merg la niste dezmemrari(oare..care e cutia ideala de pus pe dacie?)au aia o gramada de renaulturi...care o fi cea mai buna varianta?...ca sigur au....e un parc imens..
|
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
Quote:
|
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
felicitari pt masina ( suntem si vecini si deaia o stiu ), este impecabila , arata si am vazut ca merge super, sunteul este grozav , dacia o stiu de mult, dar abia acum am descoperit`o si pe forum , de multe ori vad ambele masini parchate una langa alta , dacia si mitsu, ambele sunt super, dar dacia e speciala .. in zilele astea ai mers pe sagului , catre turist , se vad super leduriile din stopuri , ..ai multa grija de ea, este impecabila.. numa` respect , bafta in continuare
|
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
ce zici oare e diferenta intre r 18 sport si cel normal?...ma refer la cutie
|
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
Quote:
(la motorizarile turbo) ca sa pot sa iti raspund ar trebui sa ma ducumentez. Cert e ca pe r18 sunt mai multe feluri de cutii, luand in vedere ca avea mai multe feluri de motorizari. |
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
mai am fost am cautat au o gramada de r18 si de r fuego.dar nu turbo :(
sgm ma sfatuia sa iau pana la urma una de diesel...ca cica si alea sunt destul de lungi |
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
nu stiu ce sa fac...
|
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
Exista un site cu toate renaulturile cu date technice, si scrie si viteza maxima. pai e simplu ,cauti si vezi care ce motror si ce viteza atinge. Si te orientezi........site-ul momentan nu imi aduc aminte, dar dc , da ti-l scriu pe forum adresa.
|
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
da mai baieti
cred ca domnul npeti nu prea are treaba cu datele tehnice.........poate daca se documenteaza va da niste informatii...................va dati seama ce treaba are el cu cheia de 13 sau de 17, care se cam folosesc in general.....................sa nu mai zic de aia de 10 sau aia de 11 hahahahahahha tare faza nu......frumos cand iti fac altii masina si tu esti mare vedeta.............hahahahahahahah in fine..............nu o luati in nume de rau. mai facem si noi valuri |
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
Quote:
Eu nu am de dovedit nimica la nimeni, dar poate tu doresti asa ceva si nu ai alt loc decat pe net. Corecteaza-ma te rog frumos dc am gresit cu ceva. |
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
Quote:
|
re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
Quote:
ca sa te citez ".............hahahahaha...............haha....... ......hahahaa.......ha..." |
| All times are GMT +2. The time now is 08:20. |
- Copyright 2026 4Tuning