Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - Proiectul NWA cabrio (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/226000-e36-proiectul-nwa-cabrio.html)

nick_nasta 07-07-11 07:27

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4448667)
Au ajuns azi proiectoarele,arata mai bine ca in poze. Sper sa reusesc sa le pun zilele astea sa vad e bine sau nu..

Avand in vedere ca sunt cu fond negru ar trebui sa dea bine :D

da_joint 07-07-11 07:35

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Sa pui si tu o poza cu ele aprinse te rog

BMnWA 11-07-11 22:22

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by da_joint (Post 4448783)
Sa pui si tu o poza cu ele aprinse te rog

o sa pun dar inca nu le-am montat ca a fost tot vreme urata si nici timp nu am avut,in schimb am iesit duminica putin la plimbare ca a fost vreme misto si am realizat ca jmecheria aia de deflector chiar nu mai face curent in masina,cu geamurile ridicate chiar nu mai deranjeaza deloc..

BMnWA 30-07-11 02:43

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
17 Attachment(s)
Azi a fost cea mai nimicitoare zi de cand am pisici.. Am tras de mine la maxim sa termin cateva chestii la masina. De dimineata am scos masina dintr-un service,am lasat-o sa-mi traga aripile sa intre noile jante,pe drum am realizat ca buza interioara nu e lipita deloc de aripa si imi freca,apoi am pus si jantele pe fata dupa care am mers la alt service sa pun suspensia,dupa care a venit surpriza freca la maxim,cai ferate,guri de canale orice piatra inalta de 6-7cm se lipea de mine,solutia era sa caut un aparat de roluit sa rezolv si buza interioara.. Dupa cateva ore de cautari (inutile) nu am avut noroc si am mers sa pun bara M la alt service si toba,care din pacate avea iesirile prea mari pentru difuzorul de M...Sa-l f#T,tot ce aveam era mai lat iar ce aveam si mi se potrivea erau lasate la alt service unde era inchis normal pe la ora 9 seara cand potriveam la toba.. In final am ramas cu sunetul de supernova 1.4i dar am pus bara sus care e vopsita foarte bine dar pentru alta masina,cred ca au gresit codul si a iesit ceva cosmo/diamond schwartz.. Apoi am inceput sa fac ceva la aripi,am strambat putin o aripa,am dat in ea fara mila si in final spre seara tot imi freaca..Au urmat xenoanele in proiectoarele noi... dupa niste modificari am reusit sa le leg dar cand sa montez al 2-lea proiector teapa,nu mergea.. Am schimbat droser , nimica , am schimbat bec nimica... ghici problema.. era de la mufa :confused: , am schimbat mufa si am rezolvat si proiectoarele..In final asta e rezultatul,e joasa rau,prea joasa de ma dispera ca nu mai am nici o satisfactie cand aud cum dau cu baie de imi cad masele din gura,dar in rest de poza arata bine. Urmeaza un somn de maxim 4 ore dupa care ne trezim sa mergem la eveniment.. Nu am reusit sa pun toba,nu am tras aripile cum trebuie,sper sa nu am probleme pe drum.. Vedem la final ce va iesi acuma ma duc ca oricum sunt lesinat rau de tot..

Maniak22 30-07-11 04:26

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Foarte foarte tare a iesit.... senzatie :D

crysty.bobok 30-07-11 06:58

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4496384)
Azi a fost cea mai nimicitoare zi de cand am pisici.. Am tras de mine la maxim sa termin cateva chestii la masina. De dimineata am scos masina dintr-un service,am lasat-o sa-mi traga aripile sa intre noile jante,pe drum am realizat ca buza interioara nu e lipita deloc de aripa si imi freca,apoi am pus si jantele pe fata dupa care am mers la alt service sa pun suspensia,dupa care a venit surpriza freca la maxim,cai ferate,guri de canale orice piatra inalta de 6-7cm se lipea de mine,solutia era sa caut un aparat de roluit sa rezolv si buza interioara.. Dupa cateva ore de cautari (inutile) nu am avut noroc si am mers sa pun bara M la alt service si toba,care din pacate avea iesirile prea mari pentru difuzorul de M...Sa-l f#T,tot ce aveam era mai lat iar ce aveam si mi se potrivea erau lasate la alt service unde era inchis normal pe la ora 9 seara cand potriveam la toba.. In final am ramas cu sunetul de supernova 1.4i dar am pus bara sus care e vopsita foarte bine dar pentru alta masina,cred ca au gresit codul si a iesit ceva cosmo/diamond schwartz.. Apoi am inceput sa fac ceva la aripi,am strambat putin o aripa,am dat in ea fara mila si in final spre seara tot imi freaca..Au urmat xenoanele in proiectoarele noi... dupa niste modificari am reusit sa le leg dar cand sa montez al 2-lea proiector teapa,nu mergea.. Am schimbat droser , nimica , am schimbat bec nimica... ghici problema.. era de la mufa :confused: , am schimbat mufa si am rezolvat si proiectoarele..In final asta e rezultatul,e joasa rau,prea joasa de ma dispera ca nu mai am nici o satisfactie cand aud cum dau cu baie de imi cad masele din gura,dar in rest de poza arata bine. Urmeaza un somn de maxim 4 ore dupa care ne trezim sa mergem la eveniment.. Nu am reusit sa pun toba,nu am tras aripile cum trebuie,sper sa nu am probleme pe drum.. Vedem la final ce va iesi acuma ma duc ca oricum sunt lesinat rau de tot..

Altă viață tati !!!!

Felicitări !

Kedy 30-07-11 09:58

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4496384)
Azi a fost cea mai nimicitoare zi de cand am pisici.. Am tras de mine la maxim sa termin cateva chestii la masina. De dimineata am scos masina dintr-un service,am lasat-o sa-mi traga aripile sa intre noile jante,pe drum am realizat ca buza interioara nu e lipita deloc de aripa si imi freca,apoi am pus si jantele pe fata dupa care am mers la alt service sa pun suspensia,dupa care a venit surpriza freca la maxim,cai ferate,guri de canale orice piatra inalta de 6-7cm se lipea de mine,solutia era sa caut un aparat de roluit sa rezolv si buza interioara.. Dupa cateva ore de cautari (inutile) nu am avut noroc si am mers sa pun bara M la alt service si toba,care din pacate avea iesirile prea mari pentru difuzorul de M...Sa-l f#T,tot ce aveam era mai lat iar ce aveam si mi se potrivea erau lasate la alt service unde era inchis normal pe la ora 9 seara cand potriveam la toba.. In final am ramas cu sunetul de supernova 1.4i dar am pus bara sus care e vopsita foarte bine dar pentru alta masina,cred ca au gresit codul si a iesit ceva cosmo/diamond schwartz.. Apoi am inceput sa fac ceva la aripi,am strambat putin o aripa,am dat in ea fara mila si in final spre seara tot imi freaca..Au urmat xenoanele in proiectoarele noi... dupa niste modificari am reusit sa le leg dar cand sa montez al 2-lea proiector teapa,nu mergea.. Am schimbat droser , nimica , am schimbat bec nimica... ghici problema.. era de la mufa :confused: , am schimbat mufa si am rezolvat si proiectoarele..In final asta e rezultatul,e joasa rau,prea joasa de ma dispera ca nu mai am nici o satisfactie cand aud cum dau cu baie de imi cad masele din gura,dar in rest de poza arata bine. Urmeaza un somn de maxim 4 ore dupa care ne trezim sa mergem la eveniment.. Nu am reusit sa pun toba,nu am tras aripile cum trebuie,sper sa nu am probleme pe drum.. Vedem la final ce va iesi acuma ma duc ca oricum sunt lesinat rau de tot..

Alta viata tati, ti-am zis cu jantele astea spargi avioane ;) rezolvi tu si cu toba si aripile pana la urma. Pt frumusete sufera baba :twisted:

Senzatie fara cuvinte cum poate sa arate

Nosfer 31-07-11 12:53

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Fara suparare pentru alti posesori de e36 cabrio dar asta cred ca e cel mai fain cabrio de pe la noi. Cu jantele alea pe ea si lasata jos de tot e nebunieeee masina :)) Dupa ce rezolvi si cu sunetul de supernova 1.4i e perfecta! Exterior, interior, tot ce vrei.

RIcKO 31-07-11 12:58

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by Nosfer (Post 4498757)
Fara suparare pentru alti posesori de e36 cabrio dar asta cred ca e cel mai fain cabrio de pe la noi. Cu jantele alea pe ea si lasata jos de tot e nebunieeee masina :)) Dupa ce rezolvi si cu sunetul de supernova 1.4i e perfecta! Exterior, interior, tot ce vrei.

+10 :)))) e superba

dony ddc 31-07-11 13:17

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Frumoasa matza arata intr-un mare fel!!!:)

crysty.bobok 31-07-11 23:14

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
3 Attachment(s)
:arrow:

Mi-a părut bine,

Senzație mașina !

Baftă !

MiTzA- 01-08-11 00:44

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
6 Attachment(s)
De acord cu crysty.bobok

BMnWA 01-08-11 01:35

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
17 Attachment(s)
:peace: mersi baieti pentru incurajari,la fel si mie bobo :mrhappy: m-am convins de un lucru,stopurile astea pe led nu sunt pentru masina mea iar de proiectoare inca nu m-am convins. In rest masina s-a comportat bine tot drumul,nu am avut probleme cu ea. Ma bucur ca am cunoscut niste oamenii de calitate zilele astea la meeting chiar daca am fost tot pe fuga.

Snoopz 01-08-11 01:37

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
E bestiala masina!!!!
Felicitari!

bogdan.t 01-08-11 02:01

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Ce pot sa spun decat ca e foarte frumoasa! Dupa cum ai spus si tu parerea mea ca stopurile nu au ce cauta pe masina. FELICITARI!!!


All times are GMT +2. The time now is 17:29.

- Copyright 2026 4Tuning