Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Curse de Accelerare - Liniute (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute.html)
-   -   402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010 (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute/218270-402-trofeul-pitesti-14-11-2010-a.html)

rzn_vl 14-11-10 17:24

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
ai foarte mare dreptate Sharpe!!! organizare de cacat!!! exact ce am scris eu mai sus.au venit 2 cu 2 bmw`uri de la grupa D si au intrat la C cu motoare de 2.5 benzina 192 cp! ceea ce nu e admisibil !

rzn_vl 14-11-10 17:29

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by cosminpilot (Post 3811673)
rzn_vl:
oricum s-au pastrat la dosar si listening-ul de timpi inregistrati de aparat (cearceaful ala de bon). bine ca ai punctat treaba asta ca sa-i solicit maine si le fac un scan.

de unde faceam eu poze, eram aproape de finish iar ce dadea aparatu se trecea in tabel
treaba urata e cum ai zis - la intrarea unor masini mai potente la clasa C. Vina principala aici este a concurentilor ca s-au inscris unde nu trebuia.

VINA E IN SPECIAL ORGANIZATORILOR CARE NU TREBUIA SA LE DEA VOIE SA COBOARE O CLASA MAI JOS,STIIND CA MASINILE SUNT DE 192CP!!!SI BINEINTELES ACEI 2 PARTICIPANTI TREBUIAU DESCALIFICATI!!!

GTXR 14-11-10 17:31

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Am ajuns si eu acasa.Maine o sa incerc sa pun poze si filmulete in HD.Am stat la finish mai mult dar si la start,,foarte prost aleasa zona de franare,mai ales ca unele masini nu aveau suspensie sport,etc erau barca pe franare... era lume,chiar si copii multi pe acolo,viteza destul de mare.Eu zic ca am avut ce vedea,vreme buna,mau surprins in general TDI-urile ,cele 2 Ibiza,Clio RS,Fiesta rosie,Kaddet turbo.etc mai multe.Acuma vb in calitate de spectator dar ar trebui sa se ia in calcul la urmatoarele curse...nu de alta dar daca se intampla ceva,Doamne fereste,dupa accea mai greu cu organizarea unui asfel de eveniment.

jakal 14-11-10 17:31

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by rzn_vl (Post 3811676)
au venit 2 cu 2 bmw`uri de la grupa D si au intrat la C cu motoare de 2.5 benzina 192 cp! ceea ce nu e admisibil !

care 3.......:lol:

dRR-XWX 14-11-10 17:32

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
asa e cand toti care vor sa bage ceva in buzunar se apuca sa faca "curse".......:lol::lol:

Gabi 14-11-10 17:34

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by cosminpilot (Post 3811673)
[...] Vina principala aici este a concurentilor ca s-au inscris unde nu trebuia.

Absolut deloc ! Vina este ĪN TOTALITATE a organizatorilor.

SEBASTIAN 14-11-10 17:34

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by rzn_vl (Post 3811703)
VINA E IN SPECIAL ORGANIZATORILOR CARE NU TREBUIA SA LE DEA VOIE SA COBOARE O CLASA MAI JOS,STIIND CA MASINILE SUNT DE 192CP!!!SI BINEINTELES ACEI 2 PARTICIPANTI TREBUIAU DESCALIFICATI!!!

Inca de la inceput am spus ca organizatorii nu-si asuma responsabilitatea incadrarii corecte in grupe.
Organizatorul nu are rol de jandarm.
Trebuie sa fie totusi atent la sesizarile participantilor si sa ia masurile necesare atunci cand este anuntat .
Cel, cei care au beneficiat de subincadrare ..., urat din partea lor.
Descalificarea si excluderea din concurs era masura corecta!
Vad si alte nereguli care lasa de dorit si-mi pare rau pentru ele, iar acum dupa e greu de indreptat.
Ii inteleg pe oamenii care se plang le inteleg orgoliul si cred ca oricare organizator trebuie sa fie mai atent pe viitor, insa nu am vazut cursa 100% perfecta nici macar in alte tari.

Sunt convins ca totusi este un plus fata de cursa anterioara si e bine de apreciat.

cosminpilot 14-11-10 17:39

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
[QUOTE=sharpe;3811662]
deci la perechile care n-au avut spatiu intre ele (de exemplu a doua masina avea botul in dreptul usii celeilalte care era in fata) s-a luat doar timpul primei masini,castigatorul
restul e istorie :)

si daca pe bonul printat, in desfasurator la una din perechi scria 14,340 14,351 ce inseamna?

SEBASTIAN 14-11-10 17:39

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by dRR-XWX (Post 3811715)
asa e cand toti care vor sa bage ceva in buzunar se apuca sa faca "curse".......:lol::lol:

Nu generaliza, stim cu totii ca la Craiova este o ... care asta face si exaspereaza lumea.
Pacat pt ca potentialul din Craiova este foarte mare acolo am facut una din cele mai reusite curse, dar rai oltenii din public, dar si mai rai "indienii".

cstavaru 14-11-10 17:39

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Sper sa puna cineva si timpii pana la urma (din toate cele 4 manse). Eu cred ca mai presus de incadrarea in clase, timpii conteaza cel mai mult (normal, spre a fi comparati numai cu alti timpi de la acest eveniment - avand in vedere lungimea traseului).

SEBASTIAN 14-11-10 17:40

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by cstavaru (Post 3811758)
Sper sa puna cineva si timpii pana la urma. Eu cred ca mai presus de incadrarea in clase, timpii conteaza cel mai mult (normal, spre a fi comparati numai cu alti timpi de la acest eveniment - avand in vedere lungimea traseului).

Perfecta remarca!

dRR-XWX 14-11-10 17:56

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 3811755)
Nu generaliza, stim cu totii ca la Craiova este o ... care asta face si exaspereaza lumea.
Pacat pt ca potentialul din Craiova este foarte mare acolo am facut una din cele mai reusite curse, dar rai oltenii din public, dar si mai rai "indienii".

Tu, daca ai fi fost participant la cursa asta, ai fi fost multumit ? Ma refer doar la organizare, nu la public, etc.

ZerO_CooL 14-11-10 18:02

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
50 Attachment(s)
Cateva poze...

22VIN 14-11-10 18:05

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by sharpe (Post 3811662)
Organizarea a lasat mult de dorit
in primul rand datorita libertatii lasate pilotilor pentru a declara puterea/grupa
am vrut sa castige SIXu un pic de timp (apropo GJ-66-SIX e un Audi A4 nu S6 sau alte avioane care le-am citit pe-aici) si am incercat sa-l inscriu eu in timp ce el facea unele ajustari la masina.organizatorii nix sa stie sa transforme kw in cp,nix sa stie sa aplice coeficient de integrala,nimic.invartindu-ma pe-acolo pe langa cortul unde se faceau inscrierile am vazut 4 participanti in maxim 10 minute care au venit la organizator si au solicitat incadrarea la alta grupa (inferioara).nici o problema,venea cineva cu markerul si stergea grupa initiala si o punea pe cea solicitata.democratie,democratie da' nu debandada ma fratilor ca nu e la piata sa strige fiecare ce-l taie capul.din punctul asta de vedere...mare minus.
un alt mare minus...locatia
n-au fost 400 de metri de accelerare,spatiu de franare in curba,ca si la Slatina,foarte proasta inspiratia celui care a ales locul desfasurarii concursului
nu mi se pare mai breaz decat liniutele in curba de acum 2 ani,tot de la Pitesti
cronometrarea...numai de drag n-a fost
in mod normal ar fi trebuit la finish 2 porti (2 perechi de celule adica) care sa inregistreze fiecare masina ei
a fost o singura poarta,adica cronometrare de VTM si problema a fost cand 2 masini au trecut finish-ul fara distanta intre ele,adica prima masina a spart celula,iar cealalta a fost lipita de ea,deci n-a fost inregistrata.ca sa fi inregistrat timpul pierzatorului ar fi trebuit sa treaca castigatorul,sa se inchida celula,sa vina pierzatorul si s-o sparga la randul lui
nu stiu daca ati inteles ce vreau sa spun
deci la perechile care n-au avut spatiu intre ele (de exemplu a doua masina avea botul in dreptul usii celeilalte care era in fata) s-a luat doar timpul primei masini,castigatorul
restul e istorie :)
ca si spectacol,imagine,etc,n-a fost rau,a mai vazut prostimea de noi neshte beemveuri turbo si integrale si M3,5,7,9,etc si sobe de facut fum si Dacii cu motoare turbo-reactoare
frumos Pitestiul,mi-a placut,mai vin
eventual la mol draga,sa vad un film trei de

Quote:

Originally Posted by Adytop (Post 3811667)
Salutare lume !
Hai sa pun si eu aici cateva note ...

Nota 10 pentru concurentii care au suportat magariile organizatorilor legate de inscrierea masinilor la anumite grupe.

Nota 10 pentru Jandarmeria Pitesti

Nota 10 pentru baietii care ne dirijau spre linia de start

Nota 10 pentru "dumele" spectatorilor

Nota 4 pentru ambulimatia de la masa de inscrieri ... trebuia sa-ti calculezi singur clasa la care intrii ... o aberatie !

Nota 4 pentru sistemul de cursa ... m-am dat de doua ori si ...brusc...am iesit pe locul 2 ... fara sa ma intalnesc in cursa si sa ma dau cu cel care a iesit pe locul I ... nimic de contestat la adresa baiatului de pe locul I dar nu trebuia sa se faca finale dupa timpii de calificari ?

Nota 4 pentru treseu ...perioada de franare f f f scurta si in curba ... mai rau ca la Slatina

Nota 4 pentru lungimea traseului de concurs ...Stiati ca la Pitesti sfertul de mila are vro 380 m ?

Nota 4 pentru timpul alocat curselor ... trebuia sa ne dam pana pe la ora 4 ...zic eu ... nu am dat banii sa ma dau de 3 ori si gata .

IN CONCLUZIE : Nu mai calc la Pitesti la cursa niciodata !

Nu trebuie sa gandesti ca nu mai calci, trebuie sa fii atent la organizator. Iancu nu e singurul care organizeaza evenimente la Pitesti.

ClaudyuNSL 14-11-10 18:11

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 3811728)
Inca de la inceput am spus ca organizatorii nu-si asuma responsabilitatea incadrarii corecte in grupe.
Organizatorul nu are rol de jandarm.
Trebuie sa fie totusi atent la sesizarile participantilor si sa ia masurile necesare atunci cand este anuntat .

Nu te supara dar de ce dreaq mai e ORGANIZATOR daca nu incadreaza corect masinile in grupe?Ce organizeaza el pana la urma de se numeste ORGANIZATOR...curse de caini sau de carute....
Nu am mai pomenit asa ceva niciodata ... sincer ma dat pe spate replica asta "organizatorii nu-si asuma responsabilitatea incadrarii corecte in grupe":lol::lol::lol::lol: pai atunci hai sa ne facem toti organizatori si sa facem curse dupa ureche care vrea cu cine poate ca asa e frumos in loc sa avansam noi o luam tot inapoi....
Odata ce se numeste ORGANIZATOR pai raspunde de tot ce se intampla la acel eveniment si isi asuma raspunderea ca evenimentul sa fie corect.
"TU" ce rol ai avut la acest eveniment ca nu inteleg "ORGANIZATOR" sau "PURTATOR DE CUVANT" ca prea iei apararea organizarii aici...


All times are GMT +2. The time now is 03:10.

- Copyright 2026 4Tuning