Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Oradea (https://forum.4tuning.ro/86-oradea.html)
-   -   Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning (https://forum.4tuning.ro/86-oradea/20067-masini-nasoale-oradea-kitsch-tuning.html)

DaBotta 23-03-10 18:09

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
ce ornament ?

BH 59 FIF 23-03-10 18:18

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
1 Attachment(s)
Mai jos, Dacia Brasovia (varianta a 2-a), adica precursoarea Daciei Sport asa cum o cunoastem noi. Am putea-o numi prototip avand in vedere ca au fost facute doar cateva exemplare. Ornamentul in discutie a fost specific si in egala masura a fost montat doar pe Brasovia, Sport-urile ulterioare neavand asa ceva (ma refer aici atat la cele cu usa scurta cat si la cele cu usa lunga). Deci... "piesa rara".

kote_alex 24-03-10 09:00

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
daca-i facea usa fara rama la geam imi luam sigurat ! :D

r3sp3c7 27-03-10 22:33

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
pt opel merita felcitari pt munca depusa asa cum o zis si sandu, iar despre vento alb, stiu ca sta undeva in nojorid daca nu ma insel, ca tot acolo il vedeam parcat :)

BIG_mafia 19-05-10 15:33

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
http://www.tuningmioritic.ro/

radeti si voi :)

BH 59 FIF 19-05-10 15:55

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
Radem, da' Dacia YLI chiar nu are ce cauta acolo.

BIG_mafia 21-05-10 14:42

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
ai vazut ditamai gaura in prag??

BH 59 FIF 21-05-10 14:47

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
Daca te referi la toba de esapament, da, am vazut-o. Si daca o sa te uiti la pozele cu Daciile vechi de coasta/circuit/raliu, o sa vezi ca majoritatea au gauri de-astea. Consider ca amplasarea tobei este in ton cu ideea generala a masinii.

HoricutzWSR 21-05-10 14:51

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
cred ca adminu de la site`u ala ii ceva copil ratat ... cum mama dracului sa pui dacia YLI ...1.4 turbo, pregatita cap-coada pt vtm, la un loc cu daciile cu embleme ///M ?? m`am uitat la toate paginile pana ieri aparea si fosta dacie a lui Nicu Grigoras acolo, vad ca o scos`o acuma in urma comment`urilor...

graty 17 21-05-10 15:00

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
Quote:

Originally Posted by HoricutzWSR (Post 3378429)
cred ca adminu de la site`u ala ii ceva copil ratat ... cum mama dracului sa pui dacia YLI ...1.4 turbo, pregatita cap-coada pt vtm, la un loc cu daciile cu embleme ///M ?? m`am uitat la toate paginile pana ieri aparea si fosta dacie a lui Nicu Grigoras acolo, vad ca o scos`o acuma in urma comment`urilor...

Dacia YLI are motor F7P cu 2 orizontale... Corectati-ma daca gresesc...

BIG_mafia 21-05-10 15:03

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
eu numa am gasit site`u :D orikum is si niste fenomene pe akolo :)

HoricutzWSR 21-05-10 15:07

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
nu stiam exact ce motor are, mai demult o vazusem la ceva legala cu intercooler specific 1.4turbo de renault...se poate sa aiba si 1.8 16v tot mai dese or fost schimburile de la 1.4t la 1.8 16v in ultima vreme pe daciile "de curse" :)

graty 17 22-05-10 21:58

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
Singura persoana care a trecut de la 1.4 T la 1.8 16v F7P {(2.0) + turbo} a fost SGM...

eu daca as avea de ales intre 1.4 T si 1.8 16v as alege 1.4

HoricutzWSR 24-05-10 00:02

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
si morcov o avut pe fosta lui din cate stiam, si RLR`u...mikafly pe nova, f7p care deja e turbo :))

graty 17 24-05-10 09:02

Re: Masini nasoale din Oradea, kitsch tuning
 
Quote:

Originally Posted by HoricutzWSR (Post 3384326)
si morcov o avut pe fosta lui din cate stiam, si RLR`u...mikafly pe nova, f7p care deja e turbo :))

intradevar morcov a trecut de la alpine la f7p da alpinu nu era turbo, mi-a scapat nova...
ideea e ca se misca bine ambele motoare


All times are GMT +2. The time now is 22:38.

- Copyright 2026 4Tuning