Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - Multa munca pentru o...pisi... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/18144-e36-munca-pisi.html)

andrei318ti 10-02-07 19:31

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
Ok. Mersi fain. Maine ma duc sa pun si eu firele cum trebuie si ar trebui sa pot sa pornesc motorul.

Gabi_323i 11-02-07 09:43

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
Quote:

Originally Posted by andrei318ti (Post 742118)
Mai am o singura rugaminte. Fa-mi si mie o poza in zona bornei (+) de la motor. Vreau sa vad mai exact ce fire ai conectat la borna pozitiva a masinii. Eu am conectat doar firul ala rosu mare si restul doua la masa si am impresia ca unul din firele alea conectate de mine la masa trebuie conectat la borna pozitiva.

poate iei foc :) sunt 2 fire negre cu papuc rotund de 6mm unul este plus si unul minus, sincer nu mai tin minte unde si cum sunt pt ca am montat mai multe instalatii si de e36 si de e34 oricum ia un cutter si cresteaza putin invelisul firului si vezi daca e rosu sau maro, greseala asta am facut-o si eu bafta :)

andrei318ti 11-02-07 10:30

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
Quote:

Originally Posted by B 31 FXN (Post 743227)
poate iei foc :) sunt 2 fire negre cu papuc rotund de 6mm unul este plus si unul minus, sincer nu mai tin minte unde si cum sunt pt ca am montat mai multe instalatii si de e36 si de e34 oricum ia un cutter si cresteaza putin invelisul firului si vezi daca e rosu sau maro, greseala asta am facut-o si eu bafta :)

Mesri pentru sfat. Ma duc in cateva momente la masina sa incerc.

andrei318ti 11-02-07 19:30

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
Gata am rezolvat. Am pornit masina. Multumesc pentru raspunsuri.

pityyy007 15-02-07 23:00

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
ce mai face pisi?!:-)

mihaitzaa 16-02-07 10:44

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
e in filler :p

dj16xxs 16-02-07 14:30

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
Quote:

Originally Posted by mihaitzaa (Post 752752)
e in filler :p

de ce minti....spune tot!!!!

mihaitzaa 16-02-07 16:20

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
1 Attachment(s)
niciodata ! ! !

sprinter 16-02-07 17:14

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
A iesit super bine .... cel putin asa vad eu din poza.... bravo... spor la treaba in continuare!

mihaitzaa 16-02-07 17:23

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
ms frumos....

alexzander407 16-02-07 18:02

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
ce culoare o sa fie pana la urma mihaita ? vad ca ai mai umflat putin aripile :) spor la treaba

Gabi_323i 16-02-07 18:28

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
Quote:

Originally Posted by andrei318ti (Post 744149)
Gata am rezolvat. Am pornit masina. Multumesc pentru raspunsuri.

:) cu placere

Gabi_323i 16-02-07 18:29

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
Quote:

Originally Posted by mihaitzaa (Post 753329)
niciodata ! ! !

mama de ce ai facut aripile asa de mari?

mihaitzaa 16-02-07 18:47

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
pentru viitoarele jante...:p

mihaitzaa 16-02-07 18:47

Re: Multa munca pentru o...pisi...
 
culoarea...alb...


All times are GMT +2. The time now is 11:08.

- Copyright 2026 4Tuning