Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/151631-dacia-1300-by-dacia-performance-club.html)

vandam 22-10-10 16:02

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
am si eu o intrebare! de unde ai fuzetele pe fata in 4 prezoane ca eu am cumparat un renault 18 si imi merge decat puntea din spate atat si nu stiu ce sa fac ca sa pun si pe fata :|
am vazut pe multe topicuri ca au pus de la dacia papuc diesel duse la strung si nu stiu daca exista si alceva .
O parere as vrea

Andreynyo 22-10-10 21:02

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Niste poze mai noi cu masina ai?Ca as vrea sa ma inspir la ceva:D:oops:

Puya_BSX 22-10-10 22:03

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
1 Attachment(s)
poza 8) pe fata am fuzete de diesel (u poti sa pui fuzetele de renault 18 dar sa pui pivotu de jos invers)

andreigame 23-10-10 02:50

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
si se pupa canelurile de la ulei de la blocul de 8 v la chiulasa asta de kr? s-au iti anuleaza cateva?

Puya_BSX 24-10-10 14:22

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Ai vb e tot motoru de KR

anndi 25-10-10 08:57

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
S-a intamplat inevitabilul. Felicitari pentru motorul urcat pe masina. Spor(t) la treaba.

andreigame 25-10-10 11:01

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
ala nu pare a fii bloc de KR

B-81-TAF 25-10-10 18:06

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
cam dupa ce ti-ai dat seama?

bolidu' 25-10-10 18:43

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Conform masuratorilor la ochiul cu plumb cred..:)

andreigame 25-10-10 23:20

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
ala e bloc de GT de 8valve ...dupa ochiometru meu

bolidu' 25-10-10 23:27

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Afirmatia asta o faci in cunostiinta de cauza nu ca ti-ai dat seama din poza aia ca la cat de "clara" e nu iti dadeai seama si nimeni nu isi dadea..

Puya_BSX 26-10-10 09:25

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Lasa mah bolidule sa creada lumea ce vrea, eu stiu ce am pe masina 8) sa auzim de bine :twisted:

andreigame 26-10-10 10:42

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
nu o sa ai ungerea cum trebuie asa ca prin urmare....linia o sa se duca s-au doamne fer....poate sare dreacu vreun piston..

Shobo2020 26-10-10 15:17

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Quote:

Originally Posted by andreigame (Post 3757966)
nu o sa ai ungerea cum trebuie asa ca prin urmare....linia o sa se duca s-au doamne fer....poate sare dreacu vreun piston..

:lol:

mikkai 27-10-10 11:03

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bolidu' (Post 3757307)
Afirmatia asta o faci in cunostiinta de cauza nu ca ti-ai dat seama din poza aia ca la cat de "clara" e nu iti dadeai seama si nimeni nu isi dadea..

a zis si el sa para mai inteligent.


Quote:

Originally Posted by andreigame (Post 3757966)
nu o sa ai ungerea cum trebuie asa ca prin urmare....linia o sa se duca s-au doamne fer....poate sare dreacu vreun piston..

Lumineaza-l si pe om daca vezi ca nu stie. Ce trebuie sa faca sa nu se intample asa ceva?

Quote:

Originally Posted by andreigame (Post 3749731)
si se pupa canelurile de la ulei de la blocul de 8 v la chiulasa asta de kr? s-au iti anuleaza cateva?

ia pune ochiometru pe pozele astea. Este o chiulasa KR si un bloc 1.8 8v (asta pentru necunoscatori bineinteles, tu iti dai seama)


All times are GMT +2. The time now is 01:35.

- Copyright 2026 4Tuning