Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele scara 1/24 (https://forum.4tuning.ro/689-machetele-mele-scara-1-24.html)
-   -   Machetele mele - Racer21 (https://forum.4tuning.ro/689-machetele-mele-scara-1-24/138540-machetele-mele-racer21.html)

aokimare 28-08-10 21:32

Re: Machetele mele - Racer21
 
man..respecte...machete excelente si poze de maestru...

da-mi un pm cu niste indicatii ptr facut asa poze..ce aparat si ce locatie...??????

makvld 29-08-10 00:08

Re: Machetele mele - Racer21
 
Quote:

Originally Posted by Racer21 (Post 3611296)
Dupa o pauza (lunga sau scurta, nu conteaza :-)) revin si eu cu ceva. Desi nu sunt deloc un fan al masinilor de epoca, totusi am adaugat una in colectie. Ce pot sa zic e ca macheta mi se pare superba si eleganta, dar mai bine va las pe voi sa va dati cu parerea si las pozele sa vorbeasca, care sper ca au iesit bine :nervious: Aaa, si sper ca nu e o problema ca sunt asa de multe poze, dar e primul Franklin Mint din colectie si nu m-am putut abtine :D Sper sa-i pot face odata si un photosession outdoor ...

1/24 Mercedes-Benz 500K Special Roadster (Franklin Mint)

deci masina asta e ca si vinul...cu cat e mai veche,cu atat e mai valoroasa...arata superb:shock:

DrifterGT 29-08-10 00:30

Re: Machetele mele - Racer21
 
Veste mareeeeeee! A aparut un F40 Franklin 1:24 rosu stare nou noutz!

Uitel :shock: pretu cam marisor!

Darius DMS 29-08-10 14:54

Re: Machetele mele - Racer21
 
Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 3616925)
Veste mareeeeeee! A aparut un F40 Franklin 1:24 rosu stare nou noutz!

Uitel :shock: pretu cam marisor!

vorbim pe mess??:D

on:1:felicitari pentru o astfel de macheta....chiar ca FM sunt maestrii machetelor 1.24..
2:de unde ai avut banii de FM??nu au fost prea multi??....

anyway,a meritat..deci felicitari....bafta in continuare

e30_eVG3n 29-08-10 15:06

Re: Machetele mele - Racer21
 
Frumoasa macheta! A meritat achizitia;)

Cat despre partea cu "FM maestrii 1/24"... asa e, dar sa nu uitam si de CMC, Danbury Mint si Ebbro.

CALIN 79 29-08-10 18:39

Re: Machetele mele - Racer21
 
Misto rau 500K, arata foarte bine pe rosu. Felicitari pentru achizitie.

Racer21 30-08-10 11:39

Re: Machetele mele - Racer21
 
Quote:

Originally Posted by radu_rs (Post 3614959)
da, poti sa fi sigur de asta, asa fac si acum, chiar si in clipa asta ma uit la machetele AUToart, de exemplu acum am la studiat Lancer-ul, este minunat :evil_laug

stiu ca tu nu mergi pe stilul asta de machete, dar sunt convins ca macheta asta la cum este executata te-a facut sa te cam indragostesti la prima vedere si, evident, ai luat-o! hihihi :lol:

P.S http://www.modelcarworld.de/relaunch...51&language=de

True words :D Cat despre 500K`ul de pe MCW, l-am vazut si eu, dar spre deosebire de restul machetelor FM care sunt la reducere, asta a ramas 130 euro, arata bine si pe culoarea aia, dar nu`s nebun sa mai platesc 580 ron :lol:

Quote:

Originally Posted by lopez23 (Post 3616254)
FRANKLIN MINT? tu razi de mine :D wow e superba felicitari ..care e combinatia cu ea,de unde o ai ?

Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3616290)
Fiindca Alin e plecat, iti zic eu:A cumparat-o de pe forum:!:

Mersi Lopez, ti-a raspuns FED inaintea mea, eu fiind plecat :-)

Quote:

Originally Posted by aokimare (Post 3616686)
man..respecte...machete excelente si poze de maestru...

da-mi un pm cu niste indicatii ptr facut asa poze..ce aparat si ce locatie...??????

Iti scriu PM acum ;)

Quote:

Originally Posted by makvld (Post 3616909)
deci masina asta e ca si vinul...cu cat e mai veche,cu atat e mai valoroasa...arata superb:shock:

Eh da ... ai dreptate la faza cu vinul :D

Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 3616925)
Veste mareeeeeee! A aparut un F40 Franklin 1:24 rosu stare nou noutz!

Uitel :shock: pretu cam marisor!

poate vb pe mess, ca Ferrari n-am mai luat demult, si ar fi super sa vina cei trei 3 crai de la rasarit ... adica de la tine din colectie :)) : F50 BBurago Black, F40 BBurago Black, F40 Franklin Mint ... un vis :cry:

Quote:

Originally Posted by Darius DMS (Post 3617837)
vorbim pe mess??:D

on:1:felicitari pentru o astfel de macheta....chiar ca FM sunt maestrii machetelor 1.24..
2:de unde ai avut banii de FM??nu au fost prea multi??....

anyway,a meritat..deci felicitari....bafta in continuare

Mersi, pai nu a fost chiar foarte foarte scumpa, plus ca in pachet a mai fost ceva, dar intr-o stare mai proasta, doar sa-l termin de reconditionat (asta va dura ceva, ca n-am eu mana la machete) si-l pun si pe ala :-)

Quote:

Originally Posted by e30_eVG3n (Post 3617868)
Frumoasa macheta! A meritat achizitia;)

Cat despre partea cu "FM maestrii 1/24"... asa e, dar sa nu uitam si de CMC, Danbury Mint si Ebbro.

Mersi Eugen, daca tu spui ca a meritat achizitia (dealfel cum au zis si restul) atunci stau linistit :-) O sa incerc in viitor sa-i fac niste poze afara, in spatele unor cladiri vechi, cum mi-ai spus si tu, numai sa gasesc un loc mai linistit si vreme buna :-)

Si in legatura cu restul maestrilor 1/24, din cate stiu CMC au produs mai demult la scara asta, cel putin pana acum n-am vazut niciun CMC 1/24, dar sunt sigur ca sunt fenomenale. Ebbro am vazut un NSX si arata superb, demn de un 1/18 premium. Despre Danbury, am auzit de ei, dar n-am vazut vreo macheta de-a lor pana acum. O sa caut sa ma documentez :D

Quote:

Originally Posted by CALIN 79 (Post 3618345)
Misto rau 500K, arata foarte bine pe rosu. Felicitari pentru achizitie.

Mersi !

Racer21 10-10-10 19:06

Re: Machetele mele - Racer21
 
8 Attachment(s)
1/24 Porsche 911 Turbo (Jada Toys)

Desi exterior macheta e placuta ochiului, la detalii nu prea exceleaza, tipic Jada. Insa dupa cum am spus mai sus, macheta pare frumusica din exterior plus pretul ok de 16 euro, lucruri care o fac sa se afle la mine in colectie :-)

E una dintre cele 3 noutati, mai sunt 2 Ferrari. Sper ca totusi pe viitor, daca o sa se mai faca comanda de pe MCW sa iau si 1-2 FM mai ales ca sunt multe la reducere.

Calin001 10-10-10 19:21

Re: Machetele mele - Racer21
 
poti sa dai si niste dimensiuni Lungime latime... toate jada pe care le am vazut erau maaarii pt 1/24.
Pe exterior arata bine si e frumoasa.

FED express 10-10-10 19:51

Re: Machetele mele - Racer21
 
da, pe exterior e superba, vis man, vis:!: felicitari pentru ea:!:

radu_bv 10-10-10 20:03

Re: Machetele mele - Racer21
 
Frumos Porsche-ul:-P E ok la exterior,dar la interior e foarte slab...chiar slab rau:-P

radu_rs 10-10-10 20:06

Re: Machetele mele - Racer21
 
Misto de tot maestre Racer21, imi place ca este rosu si ca este 911 turbo (997). Observ ca vopseaua este bine aplicata iar imbinarile sunt foarte ok!

Sugestie: vopseste-i tevile de esapament pe interior cu vopsea neagra si data viitoare fi mai darnic in poze.

Felicitari pentru poze, reusite. 8)

DrifterGT 10-10-10 20:20

Re: Machetele mele - Racer21
 
Frumos porsche'ul jada! 8)

2010 10-10-10 22:20

Re: Machetele mele - Racer21
 
Frumoasa foc nuanta asta de rosu iar jantele sunt criminale, felicitari:!:

Racer21 11-10-10 16:39

Re: Machetele mele - Racer21
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Calin001 (Post 3717276)
poti sa dai si niste dimensiuni Lungime latime... toate jada pe care le am vazut erau maaarii pt 1/24.
Pe exterior arata bine si e frumoasa.

Mersi, uite dimensiunile :>
lungime 19, latime 8.5, inaltime 5 (in punctul cel mai inalt) :-P

Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3717379)
da, pe exterior e superba, vis man, vis:!: felicitari pentru ea:!:

Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 3717485)
Frumos porsche'ul jada! 8)

Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3717768)
Frumoasa foc nuanta asta de rosu iar jantele sunt criminale, felicitari:!:

Multimiri 4 all :-)

Quote:

Originally Posted by radu_bv (Post 3717430)
Frumos Porsche-ul:-P E ok la exterior,dar la interior e foarte slab...chiar slab rau:-P

Mersi. Ai dreptate cand vine vb de interior, macar daca puneau un amarat de sticker pe bord, dar nici macar ala nu l-au pus ...

Quote:

Originally Posted by radu_rs (Post 3717441)
Misto de tot maestre Racer21, imi place ca este rosu si ca este 911 turbo (997). Observ ca vopseaua este bine aplicata iar imbinarile sunt foarte ok!

Sugestie: vopseste-i tevile de esapament pe interior cu vopsea neagra si data viitoare fi mai darnic in poze.

Felicitari pentru poze, reusite. 8)

In primul rand mersi de aprecierile facute machetei si pozele (scuze daca au fost prea putine, pe viitor promit much more photos) . In al doilea rand, am vazut sugestia ta, vopsea n-am momentan, dar zis sa incerc ceva ca sugestia era buna :-) asa ca mi-am luat inima`n dinti si un marker in mana si cu grija am incercat sa fac cat de cat sa arate mai misto :lol: De iesit uite ce-a iesit, in orice caz nu va ramane asa, dar e o chestie de moment deocamdata, n-am avut nici vopsea nici timp.


All times are GMT +2. The time now is 08:58.

- Copyright 2024 4Tuning