Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!! (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/117034-00-integra-dc2-type-rx-1-8-vtec-b18c-new-pics.html)

Achim 04-05-10 01:48

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
ce sa mai zic eu ...

milad 04-05-10 10:03

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
tot la volk revii...f tare! arata bine rau de tot CE28N-urile! sper sa ti le iei cat mai repede! bafta!

yulasinio 04-05-10 10:19

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Da sunt Ce28n :-) ieri am dat un avans la ele si acum il astept pe om sa-si faca rost de jante OEM sa le pot da jos de pe masina lui :lol:

Sunt curios cat de mult o sa coboare masina :oops:

yulasinio 05-05-10 22:56

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
7 Attachment(s)
Pana ce sa pun mana pe roti am luat o alta roata, de data asta pentru interior. In sfarsit mi-am luat un volan Nardi ca de cand mai asteptam :-). Singura chestie care nu mi-a placut la el e ca avea cusaturile albe. Asa ca am trecut la treaba, l-am curat putin cu periuta de dinti si niste sampon dupa care am colorat cusaturile cu un marker permanent rosu... a iesi super :D (Inainte sa sara lumea sa imi spuna ca o sa raman cu el pe maini vreau sa va spun ca a mai fost facuta procedura asta cu succes pe alte volane ;) )

Acum nu stiu ce sa fac, daca sa las ornamentul ala in jur la suruburi sau nu :???:

luvdog 05-05-10 23:36

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
faina lucrare omule. arata foarte bine , se vede ceas in ultima poza. foarte frumos! felicitari man
off. te astept la o bere ;)

Achim 06-05-10 01:53

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
bravo!

Urban_Racing 06-05-10 16:58

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Ti`am zis ca esti bine cu rabdarea. Ai facut treaba buna

yulasinio 06-05-10 17:34

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Eh, mi-a intrat detailing-ul in sange de ceva vreme :D

Deseara s-ar putea sa colectez jantele, dupa ce le trag o curatare sa fie la standarde am sa le pun pe masina.

fasso 06-05-10 20:57

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
ca sa fiu absolut sincer cu tine ... imi placea mai mult volanul care-l aveai inainte .

yulasinio 07-05-10 00:41

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by fasso (Post 3339728)
ca sa fiu absolut sincer cu tine ... imi placea mai mult volanul care-l aveai inainte .

E chestie de gust, nu pot sa zic ca nu imi placea cel vechi dar tot timpul mi-a placut cum da asta Nardi pe masina.

Am fost si am colectat jantele :twisted: maine trebuie sa le spal ca sunt pline de praf de la placute si le pun sus.

fanete 07-05-10 09:12

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 3337023)
dupa care am colorat cusaturile cu un marker permanent rosu... a iesi super :D

LOOOOL... ce tare a iesit. eu mi-am coloroat cu marker permanent rosu stopurile ( nu la honde) si au iesit super bine. adevarat ca la un an si ceva trebuia se le mai dau purin ca se mai stergeau de la spalatorii.

milad 07-05-10 09:12

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
poze poze yula... :)

fasso 07-05-10 11:14

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by fanete (Post 3340693)
LOOOOL... ce tare a iesit. eu mi-am coloroat cu marker permanent rosu stopurile ( nu la honde) si au iesit super bine. adevarat ca la un an si ceva trebuia se le mai dau purin ca se mai stergeau de la spalatorii.

exista spray de stopuri rosu ma nebune :lol: cata naiba rabdare sa ai sa le faci cu markerul?:shock:

milad 07-05-10 11:24

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
dupa cum il stim cu totii are multa rabdare :) .. eu cred ca as fi innebunit :P
volanul intra de minune, e ce trebe yula, good choice!
scz yula de off ..again :)

fanete 07-05-10 11:37

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by fasso (Post 3340992)
exista spray de stopuri rosu ma nebune :lol: cata naiba rabdare sa ai sa le faci cu markerul?:shock:

cind am facut eu asta aveam DACIA 1310Ti :) <-- lui iliescu ;) deci... nici spray-uri nu existau.


All times are GMT +2. The time now is 03:05.

- Copyright 2026 4Tuning