![]() |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
REPET, CONCURSUL PROPRIU-ZIS INCEPE IN 4 ZILE. ASA CA, INCALZITI-VA MAUSURILI' SI... MAY THE BEST WIN !!! |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Doamne ajuta!
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Spor la treaba baietzi
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
legat de sectiunea Begginer Tuning.. un procedeu des folosit pe acest forum este inlocuirea fundalului pozei pe care se afla masina, mai nou am vazut chiar asezarea masinii intr-o alta pozitie.. Sunt permise lucrurile astea? Daca da, constituie un avantaj (se tine cont de faptul ca a fost depusa o munca suplimentara pentru inlocuirea pesiajului) / dezavantaj (se tine cont de faptul ca noul peisaj poate ascunde unele defecte ale pozei originale, cum ar fi coboararea masinii cu tot cu fundal sau refacerea proasta a fundalului vechi) ?
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
app de ceea ce zice alxutz mai sus....
la advanced-eu am de gand(defapt am inceput deja) sa schimb backgroundul pt toate cele 3 poze.....este admis? |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
pt. madskilz & ALXutz, si pentru ceilalti:
e un concurs. avantajele si dezavantajele le "simtiti" voi si lucrati asa cum credeti. ideea e urmatoarea: cum bine ati intuit, NU e un concurs de background-uri... asta NU inseamna ca NU e admis. DAR, ganditi-va si voi: ce-o sa judece juriul ? MASINA sau BACKGROUND-UL ?!? remember :arrow: TUNING. VIRTUAL TUNING. nu BACKGROUND. VIRTUAL BACKGROUND... ;) |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
pay daca te uiti putin pe comentariile de la battleuri ai sa vezi ca unii privesc poza in ansamblu si atunci judeca inclusiv schimbarea backgroundului, de multe ori fiind un lucru care cantareste mult in votarea pozei preferate, altii il vad ca pe un "truc ieftin" pentru a ascunde o falsa coborare a masinii, deci iarasi poate fi un element hotarator in defavoarea pozei.
Din punctul meu de vedere consider ca ar trebui modificata numai masina, fiind intradevar concurs de tuning (cum bine zici TopArt) insa vreau sa stiu daca schimbarea bakgroundului este sau nu permisa prin regulament, iar faptul ca nu se face nici o referire la asta este doar o scapare sau pur si simplu nu este important (si ramane la atitudinea fiecaruia sa decida in acest sens) Merci |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Desi nu particip la advanced o sa imi permit sa imi dau si acolo cu parerea: avand in vedere ca cele 3 poze au din start fundaluri diferite, acolo cred eu ca ar fi chiar indicata schimbarea backgroundului (facut acelasi in toate cele 3 ipostaze)
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
NU ESTE INTERZISA SCHIMBAREA BACKGROUND-ULUI!;)
nici pe afara la concursuri nu este interzisa schimbarea backgroundului.ideea e k o schimbare k la carte a unui background necesita mai mult timp si cunostinte decat pt a cobora masina(de ce? pt k atunci cand muti masina din backdrop-ul ei trebuie sa o faci sa para cat mai real acolo unde o pui=>umbre,lumini,reflexii) zic eu:rolleyes2 |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
plus ca background-ul de la advanced tuning e de kko ! si vb lui madskilz si ALXutz background-ul cantareste in privinta notei lucrarii respective, daca il faci cum trebuie si pui pe masina luminile si reflexiile calumea , da o nota de realism masinii ;)
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
puteti sa puneti ce vreti. oooorice vreti. oooooooooooooorice. inca o data, e concurs de tuning virtual. masinile sunt cele din poze. mai mult de-atat, n-am ce sa va mai zic in directia asta cu backgroundurile... putem discuta la infinit de background-uri. sau putem sa lucram, sa terminam bine si foarte bine pana pe 28/29 martie ;) spor ! |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
din cate am inteles publicul voteaza pt premiul de popolaritate sau asa ceva si specialistii pt premiile adevarate....asa e??:oops:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:18. |
- Copyright 2026 4Tuning