Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

B 10 TNG 29-05-07 22:32

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by lowrider (Post 712202)

mr a refacut in favoarea lor filmul se vede dc cunosti..in slow motion arata un screen shot al celor 2 masini unde ono era putin in fata..iar cand camera face un arc de cerc dupa trecerea lor se vede ingustarea soselei de la 3 benzi la 2 benzi unde era si SOSIREA LA 402 M!! deci in concluzie screen shotul era facut undeva la 300 M.....urat din partea voastra..

MariusM 29-05-07 23:18

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by B 10 TNG (Post 924627)
mr a refacut in favoarea lor filmul se vede dc cunosti..in slow motion arata un screen shot al celor 2 masini unde ono era putin in fata..iar cand camera face un arc de cerc dupa trecerea lor se vede ingustarea soselei de la 3 benzi la 2 benzi unde era si SOSIREA LA 402 M!! deci in concluzie screen shotul era facut undeva la 300 M.....urat din partea voastra..

l-au trucat dar l-au trucat si prost :rolleyes2

SEBASTIAN 29-05-07 23:51

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Sa nu mai dezgropam morti, nu vedeti ca a fost ingropat de parca era nunta?
Prostia a fost a mea ca nu i-am dat sa-l satur.

B 10 TNG 29-05-07 23:52

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 924777)
Sa nu mai dezgropam morti, nu vedeti ca a fost ingropat de parca era nunta?
Prostia a fost a mea ca nu i-am dat sa-l satur.

next time seby...fara spectacol...ingroapa i odata ptr totdeauna....trb sa le inchizi gurile cumva....

SEBASTIAN 30-05-07 00:01

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Da cu pamant, le recomand sa se trateze cu LOPATIN si GROPASAN.

MariusM 30-05-07 00:13

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
:lol: :lol: :lol: :lol:

B 10 TNG 30-05-07 00:15

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
noutati ceva de la maff? cursa?provocare?:D

B 10 TNG 30-05-07 00:33

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
apropo seby de cand nu ai inchis un ochi? asa cam 5 ore macar!

SEBASTIAN 30-05-07 08:20

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by B 10 TNG (Post 924830)
noutati ceva de la maff? cursa?provocare?:D

Acum poate sa stea si in cap doua luni am de lucru la masinuta.
Dar oricum pana nu-l dovedeste pe celalalt Porsche...

Doctorul 30-05-07 14:54

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
la masina lucrezi in tara? :-?? sunt si eu curios:D

ct77pia 30-05-07 17:40

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
pai vezi seby ......... cind te dai da-te cum trebuie sa nu mai fie indoieli ...........oricum felicitari ...ai invins

SEBASTIAN 30-05-07 23:09

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Pt mine e suficient!

silviu_gsi 14-06-07 06:10

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
daca tot ai 1000 hp + d c nu mergi afara sa faci un veyron sa stie lumea ce se afla in Romania
Bafta
Si la cat mai multi bani pt mashini

SEBASTIAN 14-06-07 06:18

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
am 300+ si am provocat un Veiyron, il astept sa_i rup fashul

zGb 15-06-07 15:17

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
http://www.leenks.com/link76750.htm

vedeti de la minutul 5:18 sincer cred ca te asfalteaza :)

Bryan 15-06-07 17:01

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
parerea ta..

EVOLUTION8 15-06-07 17:56

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 949912)
http://www.leenks.com/link76750.htm

vedeti de la minutul 5:18 sincer cred ca te asfalteaza :)

Seby nu se va da cu el din mers de la nu stiu ce viteza sau pana la 420 de km/h.

Ci cu start de pe loc si pe 400 de m.

zGb 15-06-07 20:08

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
ai vazut cum pleaca un veyron? are suta 2.5...sunt masini de 1500cp+ si sub 1.5tone si nu scot suta atat...veyronu are 2 tone...

zGb 15-06-07 20:20

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
https://www.youtube.com/watch?v=J5UaFtuGUiI

asta e un film...puteti sa va faceti o idee totusi nu cred ca un subaru vitaminizat plin de steroizi care are a 4-a parte din motorul de veyron e capabil de o asemenea accelerare...veyronu ia din resoftare 400 de cai deci spune mult treaba asta nu? :)

Kane 15-06-07 20:21

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
E imposibil ma. Cand se suie Sebi pe racheta lui facuta de ACME ca coiotul ala din desene ii da mare rusine la Veyronu ala stock si banal.

dagosh88 15-06-07 21:00

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Nu uitati, conteaza foarte mult si soferul..

zGb 15-06-07 21:50

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
te-ai trezit? unde sa conteze? sebi stie sa-si conduca masina si daca iti vine sa crezi chiar si tu ai fi in stare sa te alergi cu un veyron (in cazul in care nu ti se face rau)

SEBASTIAN 15-06-07 22:13

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Vorba lunga saracia omului.
aduceti veyronul pt ca este in tara si vedem exact ce se intampla, dar sa retineti ca nu mint si pana acum m-am tinut mereu de cuvant si i-am batut.
Probabil ca asa cum am masina acum ma voi trage de sireturi cu el dar dupa ce e din nou gata poate sa-i puna si soft.
Il voi arde cu cat ramane de vazut.
pana una alta eu vorbesc pe masina, banii si stinta mea voi ... astept masina altfel comentarile astea sunt derizorii si sterile.

MadCow 16-06-07 01:22

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by Kane (Post 950249)
E imposibil ma. Cand se suie Sebi pe racheta lui facuta de ACME ca coiotul ala din desene ii da mare rusine la Veyronu ala stock si banal.

il poate bate doar in cazul in care Veyron'ul nu are cea de-a doua cheie.... din cate stiu fara ea nu are 1001 CP - poate gresesc....

metal-militia 16-06-07 11:39

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
ii are pe toti si fara a2-a cheie...doar ca nu se lasa toate eleroanele si aripioarele si nu prinde viteza maxima :rolleyes2

SEBASTIAN 16-06-07 12:16

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Gata cu cometarile aiurea, aduceti masina sau liniste.
Sa vina omul cu Veyron sa ma provoace sau eu il provoc dar nu stiu de unde sa-l iau.
Linistiti-va ca-l bat clar.

Sindrom 16-06-07 18:08

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
ce scurt:d

sevi 16-06-07 23:41

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 950400)
Vorba lunga saracia omului.
aduceti veyronul pt ca este in tara si vedem exact ce se intampla, dar sa retineti ca nu mint si pana acum m-am tinut mereu de cuvant si i-am batut.
Probabil ca asa cum am masina acum ma voi trage de sireturi cu el dar dupa ce e din nou gata poate sa-i puna si soft.
Il voi arde cu cat ramane de vazut.
pana una alta eu vorbesc pe masina, banii si stinta mea voi ... astept masina altfel comentarile astea sunt derizorii si sterile.

:shock: Foarte tareeeeee.... dar nu prea cred sa-l poti bate, chiar serie....;)
am incercat noi in austria cu un F50... si rusinica ne-a dat...
Dar cine stie... poate nu stim noi sa conducem...:cry:

EVOLUTION8 17-06-07 09:01

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Merita sa incerce nu ?

Daca il bate Veyron-ul nu e prea mare rusine,nu l-a facut un M6 :))

Daca il bate Seby cu atat mai bine .

vectra_gts 17-06-07 19:43

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
pai sevi tu compari f50 cu subaru lui sebi? citeste tot topicul si dupa aia sa faci presupuneri

sevi 18-06-07 00:27

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by vectra_gts (Post 952808)
pai sevi tu compari f50 cu subaru lui sebi? citeste tot topicul si dupa aia sa faci presupuneri

Scuze... nu ma pricep asa bine la masini... :rolleyes2

shadowro 18-06-07 00:38

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by EVOLUTION8 (Post 952077)
Merita sa incerce nu ?

Daca il bate Veyron-ul nu e prea mare rusine,nu l-a facut un M6 :))

Daca il bate Seby cu atat mai bine .


da dar veyronul e o masina cu care mergi zi de zi.

EVOLUTION8 18-06-07 01:07

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by shadowro (Post 953320)
da dar veyronul e o masina cu care mergi zi de zi.

Da dar Subaru este de 10 ori mai ieftin !

Si cu celalate 9 iti faci firma de taxi !
Si mergi cu ele zii de zii, si iti garatez ca este mai fiabil un Subaru decat Bugati-ul Veyron.

ESPinoza 18-06-07 01:14

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
nush cum potzi tu garanta asta :)

zGb 18-06-07 04:31

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by EVOLUTION8 (Post 953351)
Da dar Subaru este de 10 ori mai ieftin !

Si cu celalate 9 iti faci firma de taxi !
Si mergi cu ele zii de zii, si iti garatez ca este mai fiabil un Subaru decat Bugati-ul Veyron.

Doamne fereste cred ca ma arunc de la balcon dupa acest post...dar subaru e o magazie de cacat pe langa un veyron...dar subaru sunt zeci de mii in toata lumea sau sute de mii daca incluzi in aspect si cielo...iar de faza ca un subaru e mai fiabil decat un veyron chiar pot sa-ti spun ca mie personal mi-ai pus capac si efectiv nu am cuvinte sa-ti zic absolut nimic pt ca nu stiu ce as putea zice sa te scot din lumea ta plina de evo si subaru

EVOLUTION8 18-06-07 09:48

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Nu ai curaj sa te arunci ;)

Vad ca nu ai inteles ideea postului.
Shadowro se refrea la faptul ca Seby o scoate doar la curse ;)

Sunt 2 masini total diferite,una este un rallycar,cealalta o supersportiva.

Intotdeauna am ampreciat masinile mai putin "luxoase ",daca pot spune asa , adica cum ai spus tu - Cielo by Subaru.

Cred ca nici nu ai fii satisfacut sa treci cu un "Cielo" pe langa un basinos care crede ca daca are Veyron este The KIng OF the World, nu ??


Cat despre fiabilitate te rog frumos sa imi spui ce masina este pe primul loc la acest capitol ??

shadowro 18-06-07 20:53

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
comparatia este intre un subaru hyped-up cum e a lui sebi si o masina stock cum e veyron .... ghici care e mai fiabila.
nu vorbim de masini stock pentru ca stock nu exista subaru care sa ii vada stopurile veyron-ului.
la bugati ii pui benzina si ii dai in gura 5 zile non stop .. ma indoiesc ca acelasi lucru se poate face cu o masina modificata extrem fara repercursiuni mai mult sau mai putin serioase.

SEBASTIAN 18-06-07 22:19

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
din pacate vad ca unora le place sa vorbeasca urat si sa_i jineasca pe altii.Nu ma asteptam la asta din partea lui Zgaiba dar nu ma mira ca au facut urat si altii mai destepti.E clar ca nici eu nu consider STI o frumusete, dar oameni care se pricep stiu sa o aprecieze ca pe o "capodopera arhitecturala" si nu la masina mea ma refeream ci la STI in general, oare nu e o performanta sa poti vinde la 30000$ o astfel de bijuterie?Sa vanda ieftin si sa faca masini scumpe poate orice fraier invers mai greu. Veyron costa 4-5000000 euro dar din rationamente de marcheting se vinde la cca un milion.Nu am intentia sa fac o paralela intre cele doua masini ci eventual o cursa pe 402m daca competitorul are sa existe.Zgaiba eu cred ca ceea ce am facut eu este unic, nu exista ceva lafel este o reteta RACINGCODE, iar faptul ca pe un subiect care ma priveste tu imi jignesti investitia, munca si pasiunea nu poate fi calificat in cuvinte onorabile.Sa-ti fie rusine si astept public scuzele tale.as fi inteles o remarca ca a ta undeva unde subiectul nu eram eu si masina mea.Aici incep sa ma simt sanjenit ca_ti dau importanta.

zGb 18-06-07 22:39

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sebi m-ai inteles total gresit ma frend :) nu a fost absolut nimic personal in toata chestia asta stiu ca ai o masina foarte tare si ai depus multa pasiune in ea ca noi toti de altfel in masinile noastre, insa eu am sustinut ca nu prea ai cum sa bati in veyron la configuratia care o aveai inainte...sincer cam ce surplus de putere vei avea dupa ce o faci acum? nu ma intereseaza sa-mi dai o cifra la modul masina o sa aibe 963,4cp ci la modul bai eu cred ca dupa modificari o sa am un surplus de x cp
stii bine ca am un respect pt tine in primul rand de varsta si in al doilea rand pt masina ta si ce-ai facut cu ea

restul de comentarii cum ca un subaru e un cielo si asa mai departe au fost spuse la modul general avand in vedere ca alti oameni au adus in discutie diverse teme...tu ca persoana nu esti vizat direct de ceea ce am spus eu...am zis-o efectiv la modul general gen orice subaru nu subaru tau

ai zis ca ai fi inteles o remarca unde nu erai implicat tu si masina ta...tu n-ai fost implicat nicaieri iar masina ta a fost implicata doar cand am zis ca nu cred ca vei bate veyron (este o parere personala bazata pe ce am vazut la cursa cu onoriu) si daca nu aduci un surplus de 200 de cai d-aia de subaru sincer nu cred ca ai sanse...te-ai simtit atat de jignit de parerea mea? d-aia am si pus filmul ala uita-te cu atentie cum accelereaza veyronul sa fim seriosi totusi

QniX 19-06-07 03:42

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Lasand la o parte unele discutii inutile din acest topic, pana la urma se doreste a fi o provocare si ma gandesc ca as fi interesat de acest lucru. Datorita faptului ca sunt mai nou pe aici, te rog sa-mi dai cateva detalii despre masina ta.
Masina mea este un Nissan 350Z care in curand (cateva zile) va suferi o transformare radicala si cu ocazia asta daca va exista o posibila cursa voi vedea intr-adevar daca am dat banii degeaba pe toate piesele comandate, sa nu mai vorbim de vama. Pt detalii citeste-mi topicurile (sunt cateva).
In concluzie, cu riscul de a ma repeta, sunt interesat de aceasta cursa si daca te intereseaza sa o facem mai palpitanta decat este, ar fi bine sa existe si o suma de bani pe la mijloc (adevarul este ca mi-as paria si masina :-P ).
Astept PM.


All times are GMT +2. The time now is 06:44.

- Copyright 2026 4Tuning