Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tg-Jiu (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu.html)
-   -   Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu/48362-tari-masini-vazute-tg-jiu.html)

Drak 01-05-10 18:14

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Am vazut un Civic Type R 2010 ,Baiatul sta in Tg-Jiu ,dar are numar de Bucuresti, B-110-RRR parca,masina e bestiala m-a depasit odata se aude super tare.:D

MarioCrT 16-05-10 13:35

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
4 Attachment(s)
Dacă tot e linişte şi pace pe aici .. ceva nou .
S500 model 2010 . :arrow:

Shortround 16-05-10 13:54

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Da, frumos. Pacat ca jantele il strica si ca proprietarul nu stie sa coboare garda cand se da jos din masina :)

n-are kit AMG asa e? (exterior)

MarioCrT 16-05-10 13:58

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Nu .Aşa e modelul 2010 cu evacuarea dublă care arată criminal .Nu a coborāt garda pentru ca lovea bordura .

Shortround 16-05-10 13:59

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Da, stiu cum e cu tobele ca si eu am model 2008 tot aceeasi motorizare :) dar cu pachet AMG.

Anyway.. m-a derutat linia argintie de pe spoiler fata

MarioCrT 16-05-10 14:05

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Il ascunzi sau doar nu l'a zărit ochiul meu ?:-P

Shortround 16-05-10 14:15

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Ma fac de ras daca spun de ce nu se vede pe oras.

Oricum, mi-am cam muscat degetele cu afirmatia de mai sus legat de jante.

E cam logic ca daca baiatul are bani de S500 4M, are bani si de ceva jante. Cele care le are el is gandite. In sensul ca probabil e ceva cunoscator Mercedes, in special clasa S care is pretentioase rau de tot jantele. Ai dat in groapa cu ea, ai crapat-o. Ai trecut cu 100 peste criblura, ai crapat-o :) cam asa ceva..

Cam din motivele astea nu e al meu pe oras.

Cred ca stau mai bine de 3 luni cu el la Tiriac sa-mi plateasca jantele. Sunt cele de AMG cu buza mica (nu cum sunt pe S63 al lui Lemnaru), cele cu 5 spite simple.

MarioCrT 16-05-10 14:21

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Uitai să precizez că inainte de 500 a avut un 350 şi pānă la urmă ai dreptate . In condiţiile in care drumul nu permite de ce sa le pui pe maşină ..

Bogdan_mb 16-05-10 18:01

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Jantele au dimensinea de 19" si sunt cam cele mai frumoase dintre variantele oferite pentru clasa S (defapt si cele mai scumpe) insa arata ciudat fiindca a ridicat masina ca sa se urce peste bordura :rolleyes2 Dar imi pun intrebarea logica, DE CE SA FACI ASTA ? Din ce se vede in poze, exista spatiu suficient in spate, si pana la urma si daca o ridici risti sa o freci de ceva pe partea inferioara.

MarioCrT 16-05-10 19:41

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Nu este aşa Bogdan . In condiţiile in care o lăsa mai in spate dacă venea cineva din aceea parte să facă dreapta trebuia ori să se urce pe bordură ori să ia curba din larg . Nu e prima dată cand parchează acolo :-)

Bogdan_mb 16-05-10 21:41

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
O asa masina, merita un loc decent de pacare, dar in Romania, nu ma mai surprinde nimic.

fitanu-vasi 21-05-10 20:23

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Mercedes s ASMA si bentley continental gt ( amandoua albe) vazute luni si mercedes sl 63 amg, vazut astazi.
Din pacate nu am poze.
Stiti ceva despre ele?

Shortround 22-05-10 10:53

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
S si Bentley ale aceluiasi proprietar. Am inteles ca nu e asa "Curata" treaba cu cele 2 masini :)

Iar acela e SL 65 AMG din cate stiu, cel cu numere de Germania care a fost ieri in fata la terasa Anna (1 Mai)

vaduva madalin 03-06-10 23:43

Re: cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
https://forum.4tuning.ro/album.php?albumid=3710 o noua masina in tg jiu:D

fitanu-vasi 04-06-10 21:49

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Super misto masina.
A lu cine este?

vaduva madalin 04-06-10 23:33

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
a mea e masina mai multe detali la id madalin_narcis2001:D

Bogdan_mb 05-06-10 00:38

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
pai si cum o folosesti la 16 ani ? :???: Apropo e GS sau GR ?

GJ 64 GAB 05-06-10 01:01

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_mb (Post 3417182)
pai si cum o folosesti la 16 ani ? :???: Apropo e GS sau GR ?

Nah... că l-ai blocat ! :lol:

Bogdan_mb 05-06-10 01:55

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Sper ca stie ceva despre modelul asta si nu a luat-o doar pentru ca seamana cu o supra :lol:

vaduva madalin 05-06-10 10:59

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
masina e gpx,motor mivec 2000 v6 24v ,260 cp modificata interior,exterior si motor.....

fitanu-vasi 05-06-10 14:22

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by vaduva madalin (Post 3417729)
masina e gpx,motor mivec 2000 v6 24v ,260 cp modificata interior,exterior si motor.....

Presupun ca 260 hp fara modificari.

MarioCrT 05-06-10 14:35

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by vaduva madalin (Post 3417089)
a mea e masina mai multe detali la id madalin_narcis2001:D

Să spunem că nu te crede nimeni că e maşina ta ,atāta timp cat in fiecare zi se plimbă cineva cu ea ( deocamdata nu dau nume ) .Dacă ar fi a ta unde o ţi ?

vaduva madalin 05-06-10 16:29

poti sa crezi ce vrei masina e in tg jiu obreja

si masina asta o confunzi cu alta....masina asta nu prea am scoso din curte;)

Bogdan_mb 05-06-10 22:15

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by fitanu-vasi (Post 3418095)
Presupun ca 260 hp fara modificari.

presupui gresit, gsx-ul vine de serie cu un dragut v6 2.0L 200 cp.

Ce modificari are la partea de motor ?

vaduva madalin 05-06-10 22:21

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
mai are 2 cipuri 60cp filtru aer care mareste cu 10 cai dar nu am mai pus nici eu nu stiu ce mai are...si app cine vrea sa o vada sa vina in obreja

Bogdan_mb 05-06-10 22:46

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
nu se pot pune doua cipuri, eventual se schimba cel original. Din cip si filtru, castigul real ar fi undeva la 10% , deci real 220 max. 230 cp. Sa ai parte de ea.

fitanu-vasi 06-06-10 09:52

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_mb (Post 3419062)
presupui gresit, gsx-ul vine de serie cu un dragut v6 2.0L 200 cp.

Ce modificari are la partea de motor ?

Da ai dreptate alea de 3.0L bat spre 260 cp.

Bogdan_mb 06-06-10 10:07

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by fitanu-vasi (Post 3419683)
Da ai dreptate alea de 3.0L bat spre 260 cp.

2.0 L v6 200 cp este cea mai mare motorizare.

Masina in cauza este Mitsubishi Fto

google is everywhere : http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_FTO

Ruff_Ryders 06-06-10 13:13

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
a aparut un porsche panamera pe oras ...stie cineva al cui e?

fitanu-vasi 24-06-10 17:47

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Mercedes s 600 long in targu jiu, proprietaru il stiti, unii dintre voi.

Shortround 23-07-10 04:43

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Poze/informatii ceva legat de Mitsubishi-ul cu tipa dezbracata :lol::lol::lol: de "huruie" prin oras?

Am inteles ca este la AutoFit KM0 sa-i rezoneze sunetul de la toba :))

GTXR 24-07-10 22:41

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
care asta ? http://mitsubishi.anunturi-auto.4tun...hp-338959.html

Shortround 24-07-10 22:50

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
DA DA DA

fitanu-vasi 25-07-10 10:25

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Criminala masina, am vazuto si la promotor.

GJ 64 GAB 25-07-10 18:26

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by Shortround (Post 3536891)
Poze/informatii ceva legat de Mitsubishi-ul cu tipa dezbracata :lol::lol::lol: de "huruie" prin oras?

Am inteles ca este la AutoFit KM0 sa-i rezoneze sunetul de la toba :))

E īn Tg-Jiu maşina asta ?!

niko san 25-07-10 21:48

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by GJ 64 GAB (Post 3541770)
E īn Tg-Jiu maşina asta ?!

ma intreb daca o sa vizionam la vreo cursa ceva:D

GTXR 27-07-10 00:16

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by niko san (Post 3542213)
ma intreb daca o sa vizionam la vreo cursa ceva:D

:) nu cred ca o sa vina cu ea la curse,masini sunt...

Ruff_Ryders 27-07-10 00:31

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
l-am vazut si eu cand lau adus...prea smecher sa speram ca va fi pe aci sa arate ce poate

fitanu-vasi 27-07-10 18:01

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Dar a lu cine este masina?

MarioCrT 12-08-10 13:02

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Cine are M3`ul alb din oras , cunoaste cineva :) ?


All times are GMT +2. The time now is 05:59.

- Copyright 2026 4Tuning