Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piatra-Neamt (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt.html)
-   -   Roman (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt/44061-roman.html)

VaLeX 24-04-09 01:02

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 2261634)
golf 4 variant albastru, vine destul de rar prin roamn acum, e la faculate in iasi tipu'

e de treaba baiatul , il cunosc :) are un desen pe capota , nu mai tin minte ce anume.. :D

Ali_ump 24-04-09 13:44

Re: Roman
 
Mai veniti cu poze .,..daca tot discutati...:)

VladM 24-04-09 13:53

Re: Roman
 
4 Attachment(s)
Am facut eu poze,Supra este cu nr. de Irlanda,culoare cameleon,e frumoasa tare. Pun pozele in jumatate de ora ca sunt la service,cand ajung acasa.
Edit: Am ajuns acasa. Si acum pozele.

FLAME 24-04-09 20:44

Re: Roman
 
frumoasa supra:D;)

26WRC 24-04-09 21:46

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2262975)
Am facut eu poze,Supra este cu nr. de Irlanda,culoare cameleon,e frumoasa tare. Pun pozele in jumatate de ora ca sunt la service,cand ajung acasa.
Edit: Am ajuns acasa. Si acum pozele.

Romanscanu' tot romascan... sa'mi dau palme cu picioru...."codita de rechin" pe SUPRA. What The FUCK???????????????????????

nck_xx 24-04-09 21:49

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 2264207)
Romanscanu' tot romascan... sa'mi dau palme cu picioru...."codita de rechin" pe SUPRA. What The FUCK???????????????????????

Mai lipsea ///M'u si era completa :D

scturoag 25-04-09 03:39

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 2264207)
Romanscanu' tot romascan... sa'mi dau palme cu picioru...."codita de rechin" pe SUPRA. What The FUCK???????????????????????

Mah ... poate omu' asa a cumparat-o ... am mai vazut eu in Anglia un Subaru Impreza si un Nissan Silvya cu porcarii d'alea pe cupola ... "codita de rechin" .. cine stie ... e mai bine sa nu comentam pana nu aflam exact :D

Dragosh_Asb 25-04-09 17:02

Re: Roman
 
pe sub capota e ceva modificat sau e stock?

26WRC 25-04-09 17:03

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by Dragosh_Asb (Post 2265875)
pe sub capota e ceva modificat sau e stock?

conteaza?

Dragosh_Asb 25-04-09 17:04

Re: Roman
 
nu neaparat si nici nu ma astept sa fie,e extraordinara si standard :)

scturoag 25-04-09 17:05

Re: Roman
 
Posibil sa fie modificat ... dar nu cred ca are prea multe ... mai mult de un filtru si o toba ... ca Deh' ... suntem Romascani .... ca Romascanii vor sunet .. nu si putere ...

Dragosh_Asb 25-04-09 17:08

Re: Roman
 
evacuarea cred si eu,ca se simte cand e prin preajma

VladM 25-04-09 17:18

Re: Roman
 
Din cate am auzit eu cand vorbea cu cineva cica ar avea si ceva modificari,zicea ceva in jur de 400 de cai ca are,acuma eu nu stiu.

scturoag 25-04-09 17:20

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2265909)
Din cate am auzit eu cand vorbea cu cineva cica ar avea si ceva modificari,zicea ceva in jur de 400 de cai ca are,acuma eu nu stiu.

Hai Vlad ... nu abera ... 400 de cai ?!? ... tu ai vazut vreodata o masina de 400 de cai in realitate?!?

Dragosh_Asb 25-04-09 17:23

Re: Roman
 
daca ar avea 400 cai ar trebui sa se tina bine de Sti-ul lui razvan

scturoag 25-04-09 17:27

Re: Roman
 
Nu e vorba ca ar trebuia sa se tina ... sau ca nu ar trebui sa se tina ... ci din felul in care arata o masina de 400 de cai ... si felu' in care se aude ... iar Supra aia in nici un caz nu arata si nu se aude ca una de 400 de cai :)

VladM 25-04-09 17:40

Re: Roman
 
Eu nu am zis ca masina are atat,eu am zis ce am auzit cand am trecut pe acolo,ca e langa Liceu 2 masina,si vorbeau doi,ala cu Supra si unu cu o Frontera. Si zicea ala cu Frontera ca masinile astea sport nu-s pentru el,la care ala cu Supra o adaugat ca are aproape 400 de cai,nu e o masina sport oarecare. Apropo stiati ca in Roman este un Mercedes 190 cu motor de 2500 preparat de Brabus ?:)

Dragosh_Asb 25-04-09 17:42

Re: Roman
 
hopa...Brabus...ce numere are? culoare?

VladM 25-04-09 17:43

Re: Roman
 
Nu stiu exact ce numere are,culoare e un gri spre negru,am mers cu masina aceea acu vreo 3 ani,baiatul are mai multe masini,tatal lui este tinichigiu,Tauercaufe ii zice poate il stiti,si mai are niste masini. Lui ii zice Rudi. El e mai mult cu Mercedesurile,are prin curte mai multe,W124,W190 acum mi-a zis ca si-a luat si o balena,S320 :)

scturoag 25-04-09 17:57

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2265963)
Eu nu am zis ca masina are atat,eu am zis ce am auzit cand am trecut pe acolo,ca e langa Liceu 2 masina,si vorbeau doi,ala cu Supra si unu cu o Frontera. Si zicea ala cu Frontera ca masinile astea sport nu-s pentru el,la care ala cu Supra o adaugat ca are aproape 400 de cai,nu e o masina sport oarecare. Apropo stiati ca in Roman este un Mercedes 190 cu motor de 2500 preparat de Brabus ?:)

E mincinos proprietaru' :lol:n'are cum ... adik e prea putin probabil :lol:

VladM 25-04-09 17:58

Re: Roman
 
E un om in varsta,n-are rost sa minta. Cand ma mai duc cu tata pe la el am sa-i fac niste poze sau tre sa ma duc zilele astea cu cineva sa iau niste carene.

scturoag 25-04-09 18:01

Re: Roman
 
Oricum ... nu vreau eu sa vorbesc fara sa ma informez exact ... ce vroiam sa spun e ca ... masina aia nu pare deloc de 400 de cai ... nu se aude a 400 de cai ... si nu merge a 400 de cai ... am vazut-o in trafic...

scturoag 25-04-09 18:02

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2265989)
E un om in varsta,n-are rost sa minta. Cand ma mai duc cu tata pe la el am sa-i fac niste poze sau tre sa ma duc zilele astea cu cineva sa iau niste carene.

Om in varsta ii si Puravu' ... si mi-a zis ca masina lui are 650 de cai si defapt are in jur de 500:lol: ... si multe alte exemple care nu imi vin prin cap ...

VladM 25-04-09 18:04

Re: Roman
 
Omu a zis ca are motor de 2500,si o zis ca e modificata,si mi-o mai explicat ceva,din care am inteles eu ca e turbo,si da este Mercedes 190 2.5 Turbo,el a zis ca e Brabus,ceva tot tre sa aiba de la Brabus pe ea ca nu cred ca stie el cu ce se mananca Brabusu,si mai erau 2 oameni cu mine cand azi.

buddy_lexx 25-04-09 23:42

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2265911)
Hai Vlad ... nu abera ... 400 de cai ?!? ... tu ai vazut vreodata o masina de 400 de cai in realitate?!?

Da ce ti se pare tie asa nemaipomenit la o masina de 400 cai?? sunt masini puternice si in piatra care au 3sute si cva de cai ba chiar 450... Intr`adevar la noi mai rarute.. dar sunt!

LOGDaniel 27-04-09 17:25

Re: Roman
 
Stage 2
https://forum.4tuning.ro/customavatars/avatar51187_1.gif

Join Date: Feb 2009
Oras: Piatra-Neamt
Posts: 28


https://forum.4tuning.ro/images/icons/icon1.gif
body kit ,spoilere,praguri,eleroane ,grile,faruri,triple,filtre aer,turbo,turbocharger electric,kit admisie,evacuari,tobe ,suspensii sport,jante,cauciucuri,vopsea cameleon,ax came ,p istoane+biele forjate,fise,bujii ETC


ASIGURAM MONTAJ tel.0743944265

reparatii spoilere praguri in fibra de sticla,grafica auto(aerograf)

scturoag 27-04-09 17:28

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 2266817)
Da ce ti se pare tie asa nemaipomenit la o masina de 400 cai?? sunt masini puternice si in piatra care au 3sute si cva de cai ba chiar 450... Intr`adevar la noi mai rarute.. dar sunt!

Nu mi se pare deloc nemaipomenit ... ca si noi avem in Roman multe masini de peste 350bhp si am mers cu foarte multe masini de peste 400 de cai ... si cu amg-uri si cu m6 si cu m3 si cu m5 si multe altele ... dar ma refeream la supra aia ... ca am vazut-o cum merge si cum se aude ... si nu merge si nu se aude deloc a 400 de cai .. asta am vrut sa zic ... nu ca nu a mai vazut vlad masina de 400 de cai ...

AlinutzuTNS 27-04-09 17:44

Re: Roman
 
despre care toyota supra vorbiti...aia rosie?:-?

VladM 27-04-09 17:46

Re: Roman
 
Nu,cea cameleon.

AlinutzuTNS 27-04-09 17:50

Re: Roman
 
aha...nu mai stiu frate...la cat stau eu akuma in roman...

scturoag 27-04-09 17:50

Re: Roman
 
Oricum ... nu e prea speciala ...eu cel putin nu vad nimic interesant la ea ...

AlinutzuTNS 27-04-09 18:23

Re: Roman
 
http://images.turbomagazine.com/feat...Engine_Bay.jpg uitati un motor de supra400hp

VladM 27-04-09 18:57

Re: Roman
 
Nu conteaza ca is alea nichelate,e vizual atat.

morpheusmaster 27-04-09 21:00

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by AlinutzuTNS (Post 2270817)
despre care toyota supra vorbiti...aia rosie?:-?

Daca citeai 3 randuri, 1 pagina inapoi vedeai despre care e vb.

Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2270824)
Nu,cea cameleon.

Quote:

Originally Posted by AlinutzuTNS (Post 2270835)
aha...nu mai stiu frate...la cat stau eu akuma in roman...

Discutia asta a mai fost odata cu o pagina in urma....va rog haideti sa nu mai poluam topicul asta cu vesnicele intrebari de acum "Care supra? Aia verde?" "Nu, aia verde cameleon" :-|

scturoag 27-04-09 21:36

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2271001)
Nu conteaza ca is alea nichelate,e vizual atat.

Ba conteaza ... pentru ca alea nichelate .. inseamna ca sunt aftermarket ... aftermarket in general inseamna mai bun decat cele stock!

VladM 27-04-09 21:38

Re: Roman
 
Pot fi aftermarket si care nu-s nichelate.

scturoag 27-04-09 21:41

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2271521)
Pot fi aftermarket si care nu-s nichelate.

Nu ai prins ideea ... nu m-am referit ca toate aftermarketurile sunt nichelate .. m-am referit la cele din poza(de la AlinutzuTNS) ! nu devia subiectu' !

VladM 27-04-09 21:59

Re: Roman
 
Acelasi lucru l-am zis si eu,dar omu le-a vazut nichelate si o fi zis ca e super jmekerie,pot fi si normale si chiar mai bune.

scturoag 27-04-09 22:05

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2271595)
Acelasi lucru l-am zis si eu,dar omu le-a vazut nichelate si o fi zis ca e super jmekerie,pot fi si normale si chiar mai bune.

Oufff ... ce incapatanat esti ... omu' a dat un exemplu' ... nu a spus ca trebuie sa arate exact al fel ... oricum .... si alea care nu's nichelate ... tot is colorate si atrag atentia ... si iti dai seama din start ca nu sunt stock.

VladM 27-04-09 22:07

Re: Roman
 
Da...stiu ca is incapatanat,toata lumea imi zice asta :)) Apropo ce stiti de accidentul de pe centru Calin Toma(Passat) si cu ala Fiat Punto ?:-?


All times are GMT +2. The time now is 16:47.

- Copyright 2026 4Tuning