![]() |
Re: E36 MEETING 2012?!
...eu am ajuns la spartul targului, asa ca nu am nimic de obiectat.....:lol:...din ce vad pe aici cred ca a iesit bine intalnirea de sambata ziua....cat despre seara, eu personal am vorbit cu cateva persoane pe care le stiam mai bine de pe forum, restul mi-era oarecum aiurea sa ma duc sa ma bag in seama pe la fiecare casuta sau grup:D......poate daca era "organizat" un gratar general era usor de integrat ptr astia intarziati ca mine:D
una peste alta ma bucur ca am ajuns si am vazut o parte din masinile ce le stiam de pe forum si, ca am si vorbit cu cativa din baieti.....la anu' vin primul sa fiu de fata la spectacol.....;) |
Re: E36 MEETING 2012?!
9 Attachment(s)
Luati si de la mine o arhiva cu poze... in speranta ca am surprins majoritatea momentelor importante.
POZE Multumesc si eu celor care si-au dat silinta pt acest meeting, a fost bine si foarte bine. O singura idee pt intalnirile ce nu vor intarzia sa fie pe viitor, sa se schiteze un program de desfasurare, deoarece imi pare foarte rau ca am ratat coloana prin Brasov. Eram pe urcarea spre Poiana asteptand sa fac poze la toata coloana... Totodata, permanent erau care veneau si plecau, care au ratat premierea, care au ratat burn-urile, plimbarea... etc. Numai vorbe de bine si pentru toti participantii, am vazut ca sunt adevarati pasionati, nu doar posesori. Cateva poze asa de teaser... restul sunt in link-ul de sus! |
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
8 Attachment(s)
Va rog nu mai bagati de vina pentru ca a fost cat se poate de super si misto si tot ce vrei,ne-am adunat o gramada de masini din toate colturile tarii,au fost masini de calitate,oameni de caracter,atmosfera de meeting,e drept au lipsit femeile plinde de spuma intinse pe pisici :)) dar pentru asta nu dau vina pe nimeni :) bravo,parerea mea e ca nu are rost sa critice nimeni organizarea etc pentru ca la fel si anul trecut au fost nemultumiti ca si anul asta dar pentru aia tot sunt oameni care apreciaza si nu regreta ca au venit. Atata timp cat nimeni nu a platit si totul s-a facut pe cheltuiala organizatorilor nu are nimeni dreptul sa bage de vina,fortat nu a venit nimeni a fost alegerea fiecaruia. Din partea mea puteam sta pe un camp fara vegetatie atata timp cat eram aproape 100 de pisici si foarte multi fanatici.. Dimineata as pleca iara la Brasov daca ar fi sa repet excursia. Ma bucur ca m-am revazut cu toti 'forumistii' :twisted:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
47 Attachment(s)
cateva poze si de la mine ...
|
Re: E36 MEETING 2012?!
care stie o pagina de transfer care sa mearga bine?
pana atunci aveti aici galeria de la meeting peste 700 de poze de la toti. https://www.facebook.com/media/set/?s...4514969&type=1 |
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
frumos abia astept si la anul
|
Re: E36 MEETING 2012?!
am fost foarte incantat de meeting-ul de la brasov, mi-a placut foarte mult si in primul rand m-am simtit f bine, dar acum am un regret ..au mai ramas 12 luni pana la urmatoarea intanlire :( ....
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Filmuletele de pe telefonul meu in format HD 720p, inclusiv cel din oras de 20 de minute, le gasiti la: https://www.youtube.com/user/xxdadixx?feature=mhee
|
Re: E36 MEETING 2012?!
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
ce tel ai ma nene?prea frumos filmeaza :rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2 |
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
Ce a fost organizat?! De ce s'au dat premii?! Pe ce criterii au fost date premiile?! De ce nu a fost macar o poza de grup?! De ce nu am stat toti macar o data sa ne vedem? Daca tot au fost premii de ce nu s'a facut premierea de fata cu toti participantii?! Unde a fost 'defilarea' de oras?! Te'ai intrebat de ce au venit atatia la meeting? Hai sa fim realisti si corecti,ca gesturile astea de fatada ma lasa rece! Daca ai 4 jante si masina 'blana jos' nu inseamna ca ai o masina 'tare'. Astept sa mai vad pareri si discutii si daca sunt decat eu pe dos inseamna ca eu chiar am probleme! Dar repet,hai sa fim sinceri si corecti in primul rand cu noi! Punct. |
Re: E36 MEETING 2012?!
sper ca nu trebuie sa predau cupa :???::???: :D
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
am zis inainte de acest meeting ca de la cupe o sa sara x y in sus.
am avut dreptate. |
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
Eu personal consider ca tot ce s'a intamplat la brasov a fost foarte dezamagitor pentru multi care prefera sa nu comenteze si sa se lipseasca de asa ceva! Lucru care nu este corect,pentru ca daca nu incercam noi sa facem ceva tot pentru noi,sa nu ne asteptam la altii sa le faca mereu pentru noi! |
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
Si stai linistit ca pana la cupe( unde tu zici ca ai avut ceva de zi) mananci vre'o 2 paini pana insiri restu' problemelor! ;) nu e numai aia 'buba'! In afara de diplomele de participare si stickerele de pe masini NU A FOST NIMIC ORGANIZAT! Nu e greu sa realizezi asta!Si crede'ma ca eu sunt primu' care imi pare rau de chestia asta! Eu am venit la meeting sa cunosc anumiti 'pasionati' nu sa ii vad cm isi lauda ei cazanele! Oricum este o discutie inutila! |
Re: E36 MEETING 2012?!
poze de la mine :
https://www.facebook.com/media/albums...2792439&type=3 |
Re: E36 MEETING 2012?!
Nu am vrut sa dam tricouri de proasta calitate.
Daca dai putin pe net pe alte forumuri, ai sa vezi ca si acolo se dau premii. Criterile au fost simple....CELE MAI ARANJATE MASINI INTERIOR EXTERIOR. Zici de poze multe cu masini...probabil eu am pus toate pozele ce le-am primit. Masina ta de vineri a stat aproape tot timpul doar la poarta. Defilare la un oras cum e BV se poate doar cu acordul politiei,altfel nici gand la cate masini am fost. |
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Salve ! Acum ca am vazut pozele de la intalnire regret enorm ca nu mi-am parcat-o pe Teyla printre celelalte minunatii. Vineri dupa-amiaza am crezut ca vor fii cele cateva pisici din parcare si vreo doua trei intalnite prin oras . Sper ca la anul sa aflu din timp si sa particip . Felicitari posesorilor ! Absolut superbe masinutzele !!!!8)
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
Incep prin a spune ca prea putin ma intereseaza ca jignesc pe X sau pe Y.....nu-mi da-ti voi mie de mancare, nu-mi intretineti voi mie familia sau masina. Si cum ziceam.......ma doar pe mine in cur de diplomele voastre si de mai ales de cupe, care se pare ca de la ele au iesit multe discutii. Nici macar n-ati scris cine si ce locuri a luat 1,2,3 la fiecare categorie.....si plus de asta n-am mai auzit sa se dea diplome/cupe la un MEETING, dar ma rog, prea putin ma intereseaza.......un maaaaare cacat. Ati tot sarit in sus atat voi organizatorii cat si unii posesori/useri de E36 cum ca e odata pe an acest Meeting, si-ar trebui sa vina majoritatea care se dau pasionati de acest model.......sa-si programeze aceste 3 ZILE, ma reper, poate n-ati inteles, 3 ZILE, sa-si ia liber de la servici, sa-si aranjeze masinile, sa stranga bani pentru tot cei trebuie (benzina, cazare, etc), si se pare ca acest MEETING s-a tinut doar 1 zi si jumatate pentru ca marea majoritate sambata seara a plecat. La orele 21:00 cand am ajuns eu in camping, daca mai erau 30-35 de masini, din 88 sau 89 cate declarati voi, organizatorii. Deci, ar trebui sa nu existe scuze, cum ca X are treaba, Y trebuie sa plece ca-l asteapta mama, Q naste amanta, sau mai stiu eu, ar fi trebuit sa fie 3 ZILE, ma repet, 3 ZILE, nu 1 zi jumatate. De ce s-a tinut MEETINGUL doar atat? Cumva din cauza diplomelor si cupelor voastre? 1. Ricko ?? Nici macar nu stiam cine e.....vorbesc cu el de vreo juma de an pe forum si atat......ajung in campingul Darste, dupa cum spuneam, cam pe la orele 21:00, doar ca vizitator......vine la mine, facem cunostinta, imi da Diploma de Participare, si-mi zice cum ca e ultima si e pastrata special pentru mine......atat.....hmmm......e frumoasa masina (a mea), si atat.....Gogule, imi pare rau, trebuie sa plec, ma duc la somn ca dimineata plec.........bine Ricko, noapte buna.......conversatie de 2min. 2. Motzu ?? La fel, nici macar nu stiam cum arata.......doar c-am facut mici afaceri/schimburi pe forum.......atat........vine la mine la masina...... El: A cui e ma masina asta? Eu: A mea...... El: Aha.......frumoasa.....stii cine sunt, nu? Eu: De rusine sau mai stiu eu......obosit de pe drum....nemaigandind limpede, am zis DA, desi nu stiam cine e. Intr-un final aflu cine e.....mai schimbam 2-3 vorbe acolo, cu Sobolanu, CristyBobok si inca 2-3 baieti, dupa care ii zic lui Motzu ca nu e frumos cu diplome/cupe, si de ce au plecat majoritatea masinilor de sambata? Si-a luat coada in mana, si-a bagat-o intre picioare si-a plecat !!!!!!!!! Aaaaaaa fiind cei 2 de mai sus organizatori, au plecat si duminica dimineata din camping. Pai cum ma sa faceti asa ceva? E normal? Va ridicati ca sunteti organizatori si plecati? Cand mai era o zi de MEETING? Tocmai voi? Cand voi ar trebui sa plecati printre ultimii? RUSINEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3. RZT cu M3-ul.......ca mai multe nu stiu, nici macar numele nu-l stiu.....fiind si el din ce-am inteles tot organizator, ca doar daia si-a scris numele/site-ul pe Diplomele de Participare......si tot din ce-am inteles, el a facut cupele si diplomele cu locurile 1,2,3.......cu tot respectul iti spun si tie RUSINICA. Nu trebuia facut asa ceva, este/a fost un MEETING......dar ma rog, asta e. |
Re: E36 MEETING 2012?!
Asa e gogule , ai perfecta dreptate ..... RUSINE NOUA !!! Eu cel putin, te invit pe tine sau pe oricare altul sa organizeze o intalnire de genul asta si apoi mai vorbim .Nu vreau sa intru in polemica ,cu absolut nimeni chiar daca ma deranjeaza ce s-a vorbit dupa meeting de cativa , asta e parerea voastra ,o respect si cu asta basta .
Vezi ca erau orele 24:00 ...... practic ai venit duminica |
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
prefer sa merg la un meeting sa stau lejer si de acum asa o sa fie sa i las pe altii sa se bata la cap cu cazarile si cu multe altele. v-a pus zeky un video cu nush cate pagini mai sus vedeti acolo s-au dat diplome si altele???? oricum stiam ca iasa aiurea cu premiile si as fi vrut sa nu fie asa ceva..(asa e romanu nu se poate adapta niciodata) e prea RAU SI INVIDIOS! |
Re: E36 MEETING 2012?!
1 Attachment(s)
Hai sa incercam sa fim realisti . Il aprob 100% pe sharky , asta nu inseamna ca nu mam simtit bine , doar ca mam simtim bine ca si cum as fi fost intr-un concediu , nu vreau sa fac nimanui reclamatie , felicitari tuturor care au depus eforturi pt acest meeting , doar ca organizarea nu prea a fost prezenta . Sincer va spun , mam dus la receptie sa intreb de o cabanuta pt un prieten , am intrebato pe doamna daca mai are si un prieten de al mei loc pt ca nu rezervase in prealabil iar ea mia raspuns "Ce rezervare , noi nu avem rezervari , daca vrei sa ii platesti acum si ii dau cheia cand vine " . . . cred ca asta spune totul despre nivelul la care am fost organizati .
Inca de cand sa deschis subiectul de meeting am spus ca trebuie un cont unde fiecare sa depuna 5-10-15-20 de lei(cat vrea si are placere) bani din care sa poti plati un fotograf profi , un cameranam , sa se faca stickere si afise ETC . Dar totul a fost o mare lasama sa te las . Am facut 10 liste pt ca intrun final sa nu existe nimic concret in legatura cu prezenta si cazare . Mam distrat , am chefuit , am baut un vin , o bere , am incins un gratar ; per total a fost un weekend frumos , repet un weekend , nu un meeting ! Uite aici o poza de anul trecut care spune multe : Attachment 2531748 Iar referitor la premii , chiar nu isi avea locul (asta nu inseamna ca nu imi astept incontinuare cupa mea :lol: ) , sti cum e , poate eu nu am masina cea mai frumoasa ,cea mai puternica , cea mai joasa , cea mai perlata sau cu rotile cele mai fabuloase , dar din moment ce am venit la meeting inseamna ca masina aia reprezinta ceva pt mine si nu imi trebuie un juriu sa imi spuna cat de buna sau de proasta e masina mea ! Acum nu trebuie sa o ia nimeni in nume de rau . Nimeni nu sa nascut invatat si omul cat traieste invata . P.S. Vorbeam la modul general , nu faceam in nici un fel referire la mine si la cineva in mod special . Pe mine oricum ma doare in paishpe de toate ca masina mea e cea mai tare si cea mai bengoasa ! |
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
tu stiai ca la darste s-a trimis lista de pe forum? era rezervat pe nume si dupa lista. asta e ultimu meu post aici legat de meeting. |
Re: E36 MEETING 2012?!
Am spuso tare si raspicat si nu doar odata , fara un avans concret nu iti rezerva nimeni nimic !
Nu , nu era pe nici o lista . |
Re: E36 MEETING 2012?!
Revenind, precizez c-am ajuns in Camping la aprox. orele 21:00, unde mai erau aprox 30-35 de masini din cele 88 sau 89 cate s-au anuntat c-au fost.......am plecat la Hotelul unde eram cazat dupa vreo 30min, si-am revenit pe la orele 01:00, stand la poarta si certandu-ma cu marele portar ca de ce intru in curte la acea ora, am stat pana pe la 03:30 de vorba cu baiatul cu coupe-ul visiniu de BT, cu Sharky si cu inca un baiat, nu-i retin numele.
Unde erau gratarele care trebuiau sa sfaraie, cum va laudati toti inainte de meeting? Unde e grupul unde trebuia sa fie toata lumea sa se socializeze despre aceeasi pasiune? NUUUUUUU......ati plecat acasa, ca deh......X si Y a plecat, de ce sa nu plecam si noi......plecara aia, hai sa plecam si noi........din ce-am inteles ati plecat si-ati lasat goale pana si camerele deja platite. Duminica, adica cea de-a 3a zi de MEETING, la orele 10:30 am fost din nou prezent in Camping......nu-mi venea sa cred :shock:, mai plecasera din masini. Unde erau baietii care se laudau ca nu mai au rabdare sa fie prezenti la E36 MEETING? Erau pe drum spre care, sau chiar in pat, dormeau. La orele 11:30 daca mai erau 10 masini.......iar la orele 12:00 mai eram decat eu cu Dani Smarandescu (interceptor) si Sharky........din E36 Meeting, doar noi 3 mai eram, in fix a 3a zi de meeting. Userul 21UKS a facut 450 Km, sperand si el ca prinde a 3a zi de Meeting din plin, ajungand si el la 10min dupa mine, adica sambata seara la 21:30.......ce masini sa vada el noaptea? Asa cum nici eu n-am avut ce vedea? Am asteptat a 3a zi de Meeting. Dar dezamagire, organizatorii sau sucit, au facut Meetingul din 3 zile, in 2.......dar cred, ca de rusine sau mai stiu eu ce motive are el, nu comenteaza nimic....... |
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
Cand am ajuns eu , nici nu vroia sa imi dea camera cu baie pt ca erau rezervate pt bucuresti ...pana nu a venit motzu ,pt ca el a rezervat toate camerele |
Re: E36 MEETING 2012?!
La inceputul topicului nimeni nu vroia sa organizeze, acum bagam de vina. Hai sa le punem pe lista si la anu' sa fie toata lumea fericita :D
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
Cat despre organizare, stiu cum e, stiu destul de bine, ca anul trecut am stat pe langa Sharky, si stiu cum e...... Am organizat si eu un E36 Meeting Rm.Valcea si-am strans aprox 40 de masini.(http://bmwe36meetingsorinsyd.blogspot.ro/ sau https://forum.4tuning.ro/357-ramnicu-...ng/page-9.html) Am pus link sa va faceti o idee, cu poze la fiecare masina in parte, nu conta ca e Class II de fabrica sau o aripa ruginica, scaunul de la sofer rupt, jante de tabla sau alte criterii......am socializat toti, am facut poze de grup .....Liviu Tex, Nosfer, pot sa confirme, c-au fost prezenti. Plimbare prin oras cu 30-40km/h, nu ca cea din Brasov, din ce-am auzit, cu peste 100km/h, ati mai bagat si raca intre unii c-au facut liniute, si se plangeau ca ala are bagaje multe si daia l-a facut, ca ala are 5 persoane in masina :lol: si tot asa......... Motzule, am aflat intre timp ca tu esti, doar nu-i spuneam altcuiva de ce s-au dat diplome, cupe si de ce au plecat majoritatea???? Cat despre cazare, n-am zis nimic, pentru ca eu n-am vrut sa stau in Camping.....toti ai mei de la Valcea, mi-au zis ca e destul de frig noaptea pentru fimio (are 2ani), si-am preferat sa iau camera la Hotel. Iar la apropourile tale referitoare la invidie cum ca n-am luat vreo cupa/diploma? :lol: Mai bine ma abtin de la comment.....oricum nu-i masina mea perfecta pentru diplome si cupe, stai linistit. Daca stiai de la inceput ca iese aiurea, la ce dreaq le-ai mai scos la iveala? |
Re: E36 MEETING 2012?!
Quote:
|
Re: E36 MEETING 2012?!
Sa mint?Crezi ca am 6 ani gogule? Poate ca nu o fi fost chiar 12 dar tarziu a fost,si la cat te_am asteptat sincer mi se parea luni,,, mai ales ca pe toti pe care i-am intrebat de tine cand vi imi ziceau c esti pe drum,asta de dimineata inca
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:02. |
- Copyright 2026 4Tuning