Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1310 HAI HUY (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/215094-dacia-1310-hai-huy.html)

chyryCRY 31-01-12 14:05

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
3 Attachment(s)
Am avut si eu oz-uri lafel pe fosta Corsa si pot sa spun ca sunt destul de grele ... sunt replica dupa Alpina ... ... Sa le folosesti cu placere dale o culoare frumoasa :) Bafta in continuare cu ce iti propui ...

DJBOSS 31-01-12 14:12

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by chyryCRY (Post 4857059)
Am avut si eu oz-uri lafel pe fosta Corsa si pot sa spun ca sunt destul de grele ... sunt replica dupa Alpina ... ... Sa le folosesti cu placere dale o culoare frumoasa :) Bafta in continuare cu ce iti propui ...

Multumesc chyryCRY iti zic sincer misepar mai grele jantele de tabla decat acelea...culoarea o sa le fac auriu ca, acelea de la subaru

chyryCRY 31-01-12 14:13

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4857070)
Multumesc chyryCRY iti zic sincer misepar mai grele jantele de tabla decat acelea...culoarea o sa le fac auriu ca, acelea de la subaru

Buna idee ... succesuri :D asteptam sa vedem !

BUBa^^^ 31-01-12 14:40

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
As avea si eu o intrebare.Buza din fata de la ce masina e?

DJBOSS 31-01-12 14:41

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by BUBa^^^ (Post 4857098)
As avea si eu o intrebare.Buza din fata de la ce masina e?

Golf 3

DJBOSS 03-02-12 15:45

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
4 Attachment(s)
poze de sezon:arrow:

Alex_KwD 18-02-12 13:23

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
1 Attachment(s)
salut. unde esti aici?

cosminel_dyz 18-02-12 13:29

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
capu' lu' Decebal de la Mraconia :p

DJBOSS 18-02-12 16:50

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by chyryCRY (Post 4887063)
In America :))

Hehehe aici e doar un cap doar suntem in Ro :lol::lol::lol::lol:
dA Alex_KwD,... Cosminel Dyz are dreptate acolo am fost la capul lui Decebal "Mraconia" foarte frumos peisajul peacolo,clisura dunari,poza asta este facuta atunci cand doar ce ma apucasem de masina.Va recomand tuturor celor care veniti prin severin sa faceti o mik deplasare la cam 50 km de sev sa va bucurati de peisajele de prin zona noastra ;)

DJBOSS 21-02-12 18:42

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
2 Attachment(s)
Cateva poze de astazi decand am fost sa montez la loc toba pe masina.
Probleme la urcarea pe rampa cu spatele,atat a vrut din cauza cai foarte joasa:lol: La sf luni astia urmeaza,sa schimb grila,sa pun jantele si sa schimb un rulment,apoi bani pt o noua toba sport

3-DB4421 21-02-12 18:57

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Saracu spoiler ce sa indoit,mie mila de el.........Frumoasa masina.......

Relu_GTT 21-02-12 19:04

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Fara buza de sub bara ar fi urcat si cu fata nu numai cu spatele

DJBOSS 21-02-12 19:06

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by Relu_GTT (Post 4892140)
Fara buza de sub bara ar fi urcat si cu fata nu numai cu spatele

da...dar ce faceam o dadeam jos,apoi o puneam la loc,si cu fata si cu spatele cu prelungirea tot ating,dar nui bai nam teama ca se sparge :lol::lol:

chyryCRY 22-02-12 14:40

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4892146)
da...dar ce faceam o dadeam jos,apoi o puneam la loc,si cu fata si cu spatele cu prelungirea tot ating,dar nui bai nam teama ca se sparge :lol::lol:

e de vw mk3 si eu am pe masina am dat de cateva ori bine de tot in borduri dar e foarte rezistenta !

cristy_dacia 22-02-12 14:59

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Arata foarte bine cu prelungirea de golf 3
Bafta la cat mai multe modificari si poate ne vom vedea odata pe la tine prin oras cand voi avea timp sa ne prezentam masinutele.

DJBOSS 22-02-12 19:39

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 4893358)
Arata foarte bine cu prelungirea de golf 3
Bafta la cat mai multe modificari si poate ne vom vedea odata pe la tine prin oras cand voi avea timp sa ne prezentam masinutele.

oricand cristy esti bine venit doar imi zici cand ajungi peaici ;)

DJBOSS 26-02-12 16:10

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
7 Attachment(s)
Astazi am schimbat grila fata ,intrucat a mea se indoise de la accident
Am facut proba la janta sa vad pe spate cu 175/70 daca imi atinge..
Marti sau miercuri vor fi vopsiste complet toate jantele culoarea "AURIU" apoi le voi pune pe masina

sorinake38 26-02-12 16:58

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
FRUMOASE JANTE SA LE VEDEM VOPSITE DA "AURIU" !!
:shock:

bujuKYL 26-02-12 17:46

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
la stopuri tuning nu te-ai gandit?:D

valy1233 26-02-12 17:57

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4902022)
la stopuri tuning nu te-ai gandit?:D

ar fi o idee,dar orice inafara de kitch-urile de pe piata cu led-uri :chainsaw:

DJBOSS 26-02-12 18:19

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4902022)
la stopuri tuning nu te-ai gandit?:D

cum ar fi, sa le pun leduri sau cum zici tu ? eu am ales modelu asta alb rosu,mi-au placut si am cautat ceva dupa ele pana le-am gasit
o ideie ar fi chestia cu leduriiile,pana la triple mai sunt si alte oportunitati :lol:
debia astept sa pun jantele si sa le vopsesc:X

bujuKYL 26-02-12 18:24

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4902069)
cum ar fi, sa le pun leduri sau cum zici tu ? eu am ales modelu asta alb rosu,mi-au placut si am cautat ceva dupa ele pana le-am gasit
o ideie ar fi chestia cu leduriiile,pana la triple mai sunt si alte oportunitati :lol:
debia astept sa pun jantele si sa le vopsesc:X

am vazut intr-un magazin de piese auto niste stopuri pentru dacie interesante:D

valitataye 26-02-12 18:39

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Fara suparare dar au devenit comune,mai bine face el ceva home made:)

DJBOSS 26-02-12 18:43

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
da nu vad care treaba cu stopurile ? astea ce am eu multi ar vrea sa aiba...dece sa-mi pun porcari dinalea din magazin care numi plac ne-am
da...as fi interesat ca la astea pe care le am acum sa le pun leduri atat ,in rest triplele nu vreau sa le schimb

valitataye 26-02-12 18:54

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Ma refeream la cele postate de bujuKYL ca au devenit comune..

DJBOSS 26-02-12 19:00

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
eu zic , sa lasam deoparte discutia legata de stopuri ca, nu este cazul .abia astept so vad incaltata cu acele jante sunt curios cum iai sta cu auriu ,daca ma ajuta cineva cu un VT as fi tare multumit

bujuKYL 26-02-12 19:06

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4902181)
eu zic , sa lasam deoparte discutia legata de stopuri ca, nu este cazul .abia astept so vad incaltata cu acele jante sunt curios cum iai sta cu auriu ,daca ma ajuta cineva cu un VT as fi tare multumit

ziceam doar asa, da am observat ca sunt destul de comune deja prin Baia Mare am vazut destule dacii cu asa ceva, ar merge cu ceva leduri, de exemplu imi place foarte mult stopuriile care le are dacia aia alba TAU!:shock: daca mai exista aceea masina:rolleyes2

Cosmin-SNR 26-02-12 19:49

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by valy1233 (Post 4902034)
ar fi o idee,dar orice inafara de kitch-urile de pe piata cu led-uri :chainsaw:


La stopuri nu le trebuie nimic altceva decat spalate, puse becuri noi, asezate bine si un strat de lac transparent sa nu se mai zgarie/ingalbeneasca. In rest arata super, o spun din propria experienta !

Bafta Cristinel, incet incet, masina ajunge super, hai ca poate la vara ne intalnim prin Mehedinti, sti tu treaba :D

DJBOSS 26-02-12 20:46

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by Cosmin-SNR (Post 4902281)
La stopuri nu le trebuie nimic altceva decat spalate, puse becuri noi, asezate bine si un strat de lac transparent sa nu se mai zgarie/ingalbeneasca. In rest arata super, o spun din propria experienta !

Bafta Cristinel, incet incet, masina ajunge super, hai ca poate la vara ne intalnim prin Mehedinti, sti tu treaba :D

daca vi cu dacia daaaaaa ,daca nu nici sa nu te vad :lol::lol::lol: glumeam te astept nebunule;) ms si bafta cu masina in continuare si tie

kowally 26-02-12 20:48

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4902419)
daca vi cu dacia daaaaaa ,daca nu nici sa nu te vad :lol::lol::lol: glumeam te astept nebunule;) ms si bafta cu masina in continuare si tie

Incearca sa dai de noul proprietar al daciei TAU si sa faci o manevra cu el cu stopurile.

GJ 64 GAB 27-02-12 00:07

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by kowally (Post 4902425)
Incearca sa dai de noul proprietar al daciei TAU si sa faci o manevra cu el cu stopurile.

S-a ales prafu' şi de triple ca şi de maşină :)

DJBOSS 27-02-12 11:25

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by GJ 64 GAB (Post 4902737)
S-a ales prafu' şi de triple ca şi de maşină :)


asta vroiam eu sa zic :lol::lol::lol: daca dacia aia mai are aceleas stopuri...din 200 de leduri cat avea TAU,daca mai merg 30 e bine :))
ideia ar fi buna cu stopurile,dar ma indoiesc ca ,alea mai sunt cum au fost...

DJBOSS 27-02-12 19:11

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
6 Attachment(s)
Astazi am mai muncit putin la jante si le-am mai curatat,maine urmeaza sa intre la vopsire :lol::lol::lol:

BlueAngel 27-02-12 19:58

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Creata idee sa dai cu flexu pe jante ;)

Mai bine puneai pe perie sau cel mai bine daca le faceai usor usor la mana.

Alex_19Mig 27-02-12 20:08

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Buzele acelea batute cui raman?:???::rolleyes2

chyryCRY 27-02-12 20:22

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Mane ce a fost in capul tau sa le cureti cu flexul ? acum observ ca jantele nu sunt ca cele pe care le-am avut eu :) ... bagale chit acum ... gumele astea raman ? bafta in continuare

DJBOSS 27-02-12 22:14

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by chyryCRY (Post 4904085)
Mane ce a fost in capul tau sa le cureti cu flexul ? acum observ ca jantele nu sunt ca cele pe care le-am avut eu :) ... bagale chit acum ... gumele astea raman ? bafta in continuare

Pai dece sa le dau cu chit nu vad rost ? am facut cu flexul cu "PASLA" de dat vopseaua jos,da doar 2 gume vor ramane si voi mai pune eu inca alte 2,pacat nu am gasit cu garda mica.
Daca pun pe spate 205 imi ating garantat chair daca am garda de 60 sunt late jantele.Le-am frecat si cu smingher dar nu ieseaua la fel de bine...cu peria de sarma am renuntat la ideie frecam mult si bine dar in zadar.
O sa postez poze dupa ce le vopsesc, sper sa va placa daca nu va place voua cel putin sa-mi placa mie:lol:

xxlcosty 28-02-12 18:13

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Frumoase jantele , eu zic ca o sa dea bine pe masina.
Bafta si cat mai multe modificari. ;)

vasy-alex 29-02-12 16:41

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Bafta cu jantele!asteptam rezultatul!

DJBOSS 29-02-12 16:43

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
5 Attachment(s)
Astazi am terminat cu jantele .Maine urmeaza sa schimb cauciucurile si sa le pun pe masina ;) Eu zic ca, mi-au iesit bine ,pentru inceput ma multumesc cu atat,jantele no sa le port asa mult timp intrucat vreau sa-mi iau ceva pe 14 sau 15:lol:


All times are GMT +2. The time now is 09:30.

- Copyright 2026 4Tuning