Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/68440-ford-focus-mk1-1-8-tddi-my-yellow-focus.html)

claudiu lucian 15-03-10 21:19

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Quote:

Originally Posted by Mishu-f (Post 3183638)
Imi place um a iesit, nu te-am mai vazut de mult, cred ca aveam bubu ( fiesta albastra) ti-am dat flash-uri acum cateva zile, era un pejo crem. Arata bine farurile, ledurile sa vad super tare, ce nu imi place mie in general la shaved, numarul ca nu mai ai unde sa il pui

da mane, te-am vazut, alergi si u breakul tau...:p o sa ii fac un suport de nrin bara cat de curand, nici mie nu imi place cum sta acolo!

Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 3183686)
E singura masina la care imi plac cum vin farurile cu dayline...singura (in afara de Audi, of course)...

Salutari multe man si nu inteleg dc nu am dat de tine pe acolo...

man, am trecut sambata pe acolo, m-am invartit pe la plm prin stand 20 min si nu te-am vazut pe nikieri! si nu numai odata am trecut! imi place buburuza ta, dar mai ai de munca....oricum, inceputul e sooper! aa...tipa dupa ajnte mai mari:D.
si mie imi place cum ii sta daylineul...la audi imi plac cele originale k am mai vazut pe a6, a4 b7 si nu imi plac! poate la 206 vin ceva mai bn! sau nush, tre sa ai bad boy look!
Nu am bagato la 4t k nu am reusit sa ii fac ce i-am propus, iar dupa iarna asta...nu arata tocmai a masina de expo! oricum, cand o sa o bag va fi schimbata:) mult!

ovidiu89 16-03-10 19:14

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
se pare ca u ne-ai demonstrat ca si dintr-un break se poate scoate o masina superba. bafta cu masina ca tare bine arata

petryy 25-03-10 15:42

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
BELEA MASINA :x

viruszatu1 18-04-10 13:55

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
cel mai frumos focus, fara sa fiu modest ..

PinkProbeLady 23-04-10 10:12

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Ce nervos este! (ma uitam pe pagina anterioara, la poza in zapada)
Foarte frumos ti-a iesit proiectul.
FELICITARI!

Sa ne vedem cu bine la urmatoarele expozitii!

claudiu lucian 23-04-10 23:41

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by PinkProbeLady (Post 3303428)
Ce nervos este! (ma uitam pe pagina anterioara, la poza in zapada)
Foarte frumos ti-a iesit proiectul.
FELICITARI!

Sa ne vedem cu bine la urmatoarele expozitii!


ms frumos si eu sper sa ne vedem si sa pot sa aduc masina la nivelul masinii tale, din privinta modificarilor!

deocamdata fac si e ce pot.....:d

PinkProbeLady 23-04-10 23:55

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Sincer, ai dus masina asta foarte sus! Si clean!
Probele este o masina mai usor de tunat, oarecum dar un combi ... damn, ai facut o minune din el! Asa cum spuneam! FELICITARI!
Keep it up! Apreciez foarte mult ce ai facut si cum este lucrat ... eu una nu am terminat probele si nu stiu daca il voi termina vreodata. Haha, eu mai am pana la partea clean, mult si bine.

Succesc in continuare. Sa ne vedem cu bine!

claudiu lucian 23-04-10 23:59

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Frumos ce spui tu acolo, sunt constient ca am facut ceva din ea si imi intaresc convingerea de fiecare data cand este confundata cu alta masina:D dar totusi, masina ta este la alt nivel, eu nu am reusit sa trec de stadiu..."exterior", pe cant Probele...:P dar nu se stie niciodata...:P

P.S. bafta si tie cu masinutele tale...roz:P

Pastylat 24-04-10 05:04

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Quote:

Originally Posted by claudiu lucian (Post 3305438)
ms frumos si eu sper sa ne vedem si sa pot sa aduc masina la nivelul masinii tale, din privinta modificarilor!

deocamdata fac si e ce pot.....:d

...imi place noul model de jante:D...unde iti sunt cele vechi???

claudiu lucian 24-04-10 08:49

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
eee.vrei sa stii prea multe, asa fara pic de efort:P nu mai sunt celel vechi, vin altele!

SV25MBN 24-04-10 13:04

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Tare sunt curios pt ce model de jante te-ai hotarat, avand in vedere cat de bine ii statea cu cele vechi.

Pastylat 25-04-10 02:02

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
asteptam cu nerabdare noul model de jante...

claudiu lucian 29-04-10 18:19

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Am fost azi in service sa o scot de la vopsit, bineinteles ca nu era gata, oamenii au bagat masina in cuptor, au vopsit ce aveau de vopsit si cand au scos-o....bang!!!! au spart pragurile....Dar tot raul spre bine pt ca nu imi placea ce a facut la bara pe spate, le-am zis sa o revopseasca...

In alta ordine de idei...au venit noile jante...sunt putin dezamagit, jantele arata foarte bine insa au un et-ul prea mic...15 fata de et 35 cat aveau cele allesio si ies mult in afara, cauciucurile sunt 215/45/17...si practic aripile stau pe gume!:rolleyes2 va trebui sa gasesc o rezolvare:(...poze maine, cand e gata!

NWZeu 30-04-10 09:33

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Roluit sau taiat plus evazat, daca alea au fost jantele alese si doresti sa le pastrazi, acestea sunt solutiile.

morpheusmaster 01-05-10 00:07

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Quote:

Originally Posted by claudiu lucian (Post 3320978)
Am fost azi in service sa o scot de la vopsit, bineinteles ca nu era gata, oamenii au bagat masina in cuptor, au vopsit ce aveau de vopsit si cand au scos-o....bang!!!! au spart pragurile....Dar tot raul spre bine pt ca nu imi placea ce a facut la bara pe spate, le-am zis sa o revopseasca...

In alta ordine de idei...au venit noile jante...sunt putin dezamagit, jantele arata foarte bine insa au un et-ul prea mic...15 fata de et 35 cat aveau cele allesio si ies mult in afara, cauciucurile sunt 215/45/17...si practic aripile stau pe gume!:rolleyes2 va trebui sa gasesc o rezolvare:(...poze maine, cand e gata!

MARFA!!! (stiu ca suna rau dar long termed e ceva bun pentru masina ta :) )...suspensie intarita+ aripi putin roluite si din nou efectul e bomba!!!


All times are GMT +2. The time now is 05:18.

- Copyright 2024 4Tuning