Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona comerciala Piatra-Neamt - Bazar - Servicii - Talcioc (https://forum.4tuning.ro/348-zona-comerciala-piatra-neamt-bazar-servicii-talcioc.html)
-   -   Cocktail tuning va prezinta (https://forum.4tuning.ro/348-zona-comerciala-piatra-neamt-bazar-servicii-talcioc/54179-cocktail-tuning-prezinta.html)

ThunderRa 05-04-09 11:35

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Stiu ca o sa-mi placa... am incredere in gusturile tale. Oricum, marti cred ca am sa vin cu fotografii sa vedem ce zic si coforumistii. :)

EDC_cip 05-04-09 18:26

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
nu mai fac multe ca nu te mai primesc aia la renault :-" si te schot din garantie :))))))) (radu);)

ThunderRa 05-04-09 18:57

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Asa ma stii tu pe mine? Chiar crezi ca nu ma primeste Codrut in service? :)) Ieri am fost pe acolo si le-am spus ca am sa cobor masina cu un kit Bilstein... N-au spus nici pss :)
Apropo.... fostul meu Logan de ce nu e pe aici? Daca i-ar scoate aripioarele alea stupide ar arata chiar bine masina, iar de mers, merge excelent...

Jok3r K10 05-04-09 19:52

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Quote:

Originally Posted by ThunderRa (Post 2213369)
Asa ma stii tu pe mine? Chiar crezi ca nu ma primeste Codrut in service? :)) Ieri am fost pe acolo si le-am spus ca am sa cobor masina cu un kit Bilstein... N-au spus nici pss :)
Apropo.... fostul meu Logan de ce nu e pe aici? Daca i-ar scoate aripioarele alea stupide ar arata chiar bine masina, iar de mers, merge excelent...

Ce logan? (scz off topic) hai mai bine sa mutam discutia pe cafenea...:)

ThunderRa 05-04-09 20:57

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Hai ca ma mut pe cafenea... cel putin pana cand Johnson ne anunta ca face un Cocktail Club si atunci ne conversam aici :) Daca-mi faci un sticker, Johnson, sa stii ca-l pun pe masina numai sa fie unul de bun gust .

buddy_lexx 05-04-09 22:41

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Quote:

Originally Posted by ThunderRa (Post 2213696)
Hai ca ma mut pe cafenea... cel putin pana cand Johnson ne anunta ca face un Cocktail Club si atunci ne conversam aici :) Daca-mi faci un sticker, Johnson, sa stii ca-l pun pe masina numai sa fie unul de bun gust .

e prea baiet bun ionut sa se supere k facem chat la el pe thread... dupa cum mi`am dat seama sper sa nu gresesc..se bucura cand vede activitate pe aici...
si eu mi`am pus sticker cu cocktail tuning pe masina :P:P

ThunderRa 06-04-09 11:19

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Maine ma fac cu folie !!! Abia astept sa vad cum iese :) Am noroc ca e Ziua Sanatatii si sunt liber pana la ora 14.30 asa ca am sa stau si eu pe acolo sa-i incurc :P

ThunderRa 07-04-09 19:20

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Mi-am pus folia si totul a fost perfect. Felicitari lui Johnson si echipei lui pentru calitatea lucrarii. Am sa revin cu fotografii in zilele urmatoare.

ThunderRa 07-04-09 21:59

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Johnson, ceea ce caut eu este Bilstein B12 Tuning Kit cod: SE5-A905 sau orice alta varianta coil-over sau springs+shocks kit pentru Renault Megane II Sedan 2008 1.6 16v. In functie de pret am sa vad ce voi lua.
Am gasit si un Koni cod 1130-2502 care ar fi destul de interesant...

johnson 08-04-09 08:42

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
multumesc din nou pt aprecieri, incerc sa vad cu suspensia ce pot face, sper sa reusesc sa te multumesc si de data asta, am legaturi la departamentul Renault sport, sa vad ce reusesc, ca nu i-am cautat de mult

ThunderRa 08-04-09 20:07

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Johnson, masinuta a facut furori la servici la mine... Se pare ca alegerea transparentei si a culorii a fost extrem de potrivita.

oby1 10-04-09 13:34

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Quote:

Originally Posted by ThunderRa (Post 2219332)
Mi-am pus folia si totul a fost perfect. Felicitari lui Johnson si echipei lui pentru calitatea lucrarii. Am sa revin cu fotografii in zilele urmatoare.

Ceva poze? :shock: Grad de transparenta la folii?

johnson 10-04-09 13:55

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Poze vor fi in curand, ca vremea nu a fost prielnica, iar transparenta e 35% partea din spate, adica destul de deschisa, pt cine nu realizeaza

ThunderRa 11-04-09 08:27

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Astept si eu o zi insorita... Nici nu am spalat-o inca...

ThunderRa 19-04-09 15:27

Re: Cocktail tuning va prezinta
 
Tocmai m-am intors dintr-o mica excursie si am reusit sa-mi indoi o janta. Nu e tare indoita insa pe mine ma deranjeaza. Stie careva unde se pot indrepta jantele de aluminiu in Piatra? Daca nu voi reusi, cred ca am sa-l rog pe Johnson sa-mi dea comanda de inca o janta... :( Si cand ma gandeam ca eram gata-gata sa-mi pun pe 17 inch si sa pun anvelope cu balon mic...
Traim in Romania...


All times are GMT +2. The time now is 20:21.

- Copyright 2026 4Tuning