Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Renault (https://forum.4tuning.ro/293-discutii-renault.html)
-   -   Intalnirea renault 5 (https://forum.4tuning.ro/293-discutii-renault/51112-intalnirea-renault-5-a.html)

red_reno_cj 22-01-10 20:47

Re: Intalnirea renault 5
 
Quote:

Originally Posted by flaviuf (Post 3004368)
L-ai luat de la Florin? Sa-l stapanesti sanatos si sa ai grija de el :) Bobina cred ca merge de la orice R5 (poate si Dacia) dar daca vrei ceva OK iti recomand mecaparts - eu am luat o gramada de piese de la ei si sunt super seriosi. Mai poti gasi si pe e-bay. Aprindere gasesti tot pe ebay - apar destul de des la vanzare.
Bafta!

da de la florin. ms.nu stiu ce sa zic de bobina.este una de dacie acum si nu merge.speram sa gasesc in tara.mecaparts au cumva magazin de desfacere in romania?si daca nu stii pe cineva care poate cumpara de la iei?
habar nu am cat as ajunge cu transportul
.ms pt link.as vrea ceva link strict pt alpine turbo.nu stiu daca exista asa ceva.merci mult pt amabilitate.esti singurul care mi-ai raspuns la doleante.si apreciez acest lucru.poate candva am sa te pot ajuta la randul meu cu ceva sau o sa ne intalnim personal si am sa fac cinste cu un suc ,bere fara alcool sau cu.;)pana atunci merci mult inca o data si salut toti colegii forumisti si pasionatii de renault 5.P.S.aveti idee cate alpina turbo sunt in tara?asa o statistica de curiozitate.as vrea sa cunosc proprietar de asemenea masini pt a invata mai multe despre aceste"BIJUTERII".toate cele bune

flaviuf 23-01-10 08:41

Re: Intalnirea renault 5
 
N-ai pentru ce sa-mi multumesti, e placerea mea...acum observa ca la tine difera de cea "clasica"...am uitat sa-ti mai las un link - site-ul oficial al posesorilor de R5 alpine si alpine turbo.
http://clubr5.forumpro.fr/
Revin la documentatie...in site-ul precedent la sectiunea Download gasesti in format pdf toata documentatia.

Legat de mecaparts, ei nu au sediu in Romania dar daca vrei pot sa-i intreb cat ar costa o bobina cu transport cu tot - eu estimez ca in jur de 100 Euro.

PS. poate ne intalnim la o poveste mai devreme decat crezi, ca sora-mea sta in cluj si cand ajung pe la ea ne putem vedea.

red_reno_cj 24-01-10 12:52

Re: Intalnirea renault 5
 
ms de documentatie FLORIN.am inceput sa studiez.mi-ar face placere sa ne vedem.

Buga 24-01-10 14:04

Re: Intalnirea renault 5
 
Quote:

Originally Posted by browser (Post 2964189)
S a bagat si buga in seama :D

Wtf ?

miliady 24-01-10 17:18

Re: Intalnirea renault 5
 
faptul ca ai venit si tu acolo...

Buga 24-01-10 17:58

Re: Intalnirea renault 5
 
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 3010294)
faptul ca ai venit si tu acolo...

:lol::lol: eu sunt omniprezent :D


app , bancul cu tabloul cu lupi ? care il stie ? :lol:


A fost frumos la intalnire :) Bafta

B 89 WRC 24-01-10 23:20

Re: Intalnirea renault 5
 
il stiu eu pe unu care il stie bine

miliady 25-01-10 14:57

Re: Intalnirea renault 5
 
omule... se cheama ALPLINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE turbo...

alpina este la BMWWWW

:)

red_reno_cj 25-01-10 15:27

Re: Intalnirea renault 5
 
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 3013378)
omule... se cheama ALPLINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE turbo...

alpina este la BMWWWW

:)

am inteles PROFESORE.ai dreptate sunt eu mai mult sau mai putin prost:lol:.dar ce sa fac daca nici citi nu stiu nu am terminat nici scoala pana la capat.recunosc fata de tine sunt mic copil mai ales in domeniul ALPINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.

miliady 26-01-10 00:43

Re: Intalnirea renault 5
 
era ideea ca ti-a mai zis cineva mai sus ca e alpine si nu alpina...
si ai zis in continuare alpina...

in fine.. nu sunt "profesor" si nu am zis ca esti mai mult sau mai putin prost...

in legatura cu cititul vad ca nu ai citit ce a scris baiatu ala mai sus cand ti-a explicat ca e alpine si nu alpina... in fine

bafta cu alpina ;) :)

B-81-TAF 26-01-10 00:47

Re: Intalnirea renault 5
 
baiatul care l-a corectat si anume nightdevil imblanzitorul de 5-uri l-a indus mai rau in eroare a scris ALPIN : ))

NightDevil 26-01-10 00:49

Re: Intalnirea renault 5
 
Quote:

Originally Posted by B-81-TAF (Post 3015729)
baiatul care l-a corectat si anume nightdevil imblanzitorul de 5-uri l-a indus mai rau in eroare a scris ALPIN : ))

am comiso am vazut si eu ...
(consuma mult 5u rupi netu a? ) gen sa ma pupi in Poza

miliady 26-01-10 09:33

Re: Intalnirea renault 5
 
nightdevil ... :):) ce 5-uri ai imblanzit?

NightDevil 26-01-10 10:03

Re: Intalnirea renault 5
 
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 3016134)
nightdevil ... :):) ce 5-uri ai imblanzit?

unu rosu l-am legat cu soricei ....:D D

EMILGHINEA78 26-01-10 19:19

Re: Intalnirea renault 5
 
Quote:

Originally Posted by NightDevil (Post 3016231)
unu rosu l-am legat cu soricei ....:D D

ALA ROSU AM VRUT EU SA-L CUMPAR DAR M-AI CHEMAT LA BUCALE DEGEABA............


All times are GMT +2. The time now is 02:01.

- Copyright 2026 4Tuning