Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Trs (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/25945-oltcit-trs.html)

Ja_Rule 12-01-07 18:41

Re: Oltcit Trs
 
raceste aerul care intra in turbina

bogdanlascu 12-01-07 21:10

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 695689)
raceste aerul care intra in turbina

care iese din turbina,turbina se incalzeste din cauza gazelor de la evacuare ,ea trage aer din filtrul de aer pe care il incalzeste iar intercoolerul il raceste pt ca aerul care intra in motor trebuie sa fie cit mai rece posibil

Ja_Rule 12-01-07 21:22

Re: Oltcit Trs
 
tu sti mai bine :)

B-14-BYE 12-01-07 21:30

Re: Oltcit Trs
 
exact.. aerul este foarte cald cand iese din turbina.. si inainte sa intre in carburator.. e racit de intercooler. e simplu

Magos 13-01-07 00:02

Re: Oltcit Trs
 
cataline.... ce'ti atarna mama azi de masina cand ai plecat de la poli?? ;))

B-14-BYE 13-01-07 08:14

Re: Oltcit Trs
 
stopul. s-a rupt o clema.

e_Max 14-01-07 02:42

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 696282)
stopul. s-a rupt o clema.

si ce ai degand sa faci ca,cleme separate nu se gasesc
intreb ca asa am patzit si eu

B-14-BYE 14-01-07 08:41

Re: Oltcit Trs
 
am rezolvat deja.

B-14-BYE 14-01-07 11:30

Re: Oltcit Trs
 
2 Attachment(s)
ma prosteam :D nu-i asa ca sunt dragutz?:D:d

Laure2fast 14-01-07 12:26

Re: Oltcit Trs
 
chiparosule :lol: stergator nu ai?sau nu iti trebuie :))

B-14-BYE 14-01-07 12:39

Re: Oltcit Trs
 
am strans prea tare piulitza si cand i-am dat drumu a luat-o inainte stergatoru.:D s-a rupt:D

vali-tgm 14-01-07 13:02

Re: Oltcit Trs
 
stiu ca sunt off topic dar sincer nu credeti ca sunt prea multe sticky ? mi se par exagerat de multe. thread cu 8 posturi si e sticky

bogdanlascu 14-01-07 16:42

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 697473)
ma prosteam :D nu-i asa ca sunt dragutz?:D:d

de ce nu ai vopsit capota la interior?era greu?

B-14-BYE 14-01-07 18:36

Re: Oltcit Trs
 
era vorba sa mi-o vopseasca si pe aia.. dar.. bulangii s-au facut ca au uitat.. o s-o vopsesc cand vopsesc si aripa spate unde e atinsa. si fac si haionu bleu. am montat si spoileru spate.. am vopsit si plasele negre.. arata bine .. urmeaza jante

Magos 15-01-07 00:07

Re: Oltcit Trs
 
sunt curioasa sa vad jantele... pana la urma, in 3-4 prezoane?? ca nu mai stiu daca ti-ai pus sau nu flanse, si daca nu, sa imi spui si mie de unde sa iau jenti in 3 prezoane, ca m-au terminat!! nu gasesc niciunde...!!!


All times are GMT +2. The time now is 11:19.

- Copyright 2026 4Tuning