Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/25052-dacia-berlina-4x4-turbo.html)

Sonny 07-10-07 22:11

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
Multa bafta atunci! :)

adi.schumi_tm 07-10-07 22:13

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
Quote:

Originally Posted by npeti (Post 1134141)
poze de prin parcare......din fata firmei...cu sora ei.....mai mare....WV-ul....

In calea sagului e poza nu?in parcarea de la salonul de bronzat ..nu?

npeti 07-10-07 22:34

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
Quote:

Originally Posted by adi.schumi_tm (Post 1137823)
In calea sagului e poza nu?in parcarea de la salonul de bronzat ..nu?

cu un bloc mai in jos de salon...in fata firmei la mine....

npeti 11-10-07 14:21

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
am terminat adaptarile pt sine.......si ca urmare am montat si perechea noua de scaune sport DTS.........(negru cu ROSU)
am sa revin si cu poze....

npeti 10-11-07 20:55

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
zilele trecute mi s-o efectuat cel mai nou tuning pe masina in absenta mea....de un sofer foarte "priceput" care mi-o facut un tuning extraordinar pe usa de la sofer...nici dc imi doream nu puteam s-o fac mai frumos
acu ma paste iara o tura de vopsit de indreptat etc.....tot ce e mai fain pe frig :) nu stiam ce imi lipsea....dar binenteles nu ca sa lase un bilet..sau sa vina sa zica " ba sti ca sunt mai prost asa si t-am lovit masina, si na macar imi cer scuze etc." da de unde.........o plecat cu coada intre picioare...

CristiRS 16-11-07 20:06

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
stiuuuu cum este asa am eu tuning pe ambele usi din spate :(

npeti 02-12-07 20:26

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
1 Attachment(s)
poze.........

npeti 09-12-07 18:32

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
9 Attachment(s)
Niste poze de la Raliu SanNicolau Mare 2007
Mers pe ploaie, mai pe 3 roti.....mai pe 4.....plus cate un drift ...... si mult jeg si noroi . :)

tm8bnz 09-12-07 20:32

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
Ooo,generos ca m-ai adaugat si pe mine ! :D
Oricum inca nu sti ce inseaman mers pe 3 roti :p :lol:

Ia'ca :

https://i131.photobucket.com/albums/p...lau/Tripod.jpg

npeti 10-12-07 14:26

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
Quote:

Originally Posted by tm8bnz (Post 1238504)
Ooo,generos ca m-ai adaugat si pe mine ! :D
Oricum inca nu sti ce inseaman mers pe 3 roti :p :lol:

Ia'ca :

https://i131.photobucket.com/albums/p...lau/Tripod.jpg

domnu' , eu vorbeam pe 3 roti pe ploaie pe sicana :) nu pe uscat :P ;)

radu_nb1 28-12-07 22:47

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
ce zici rezista dak te duci cu ea la concursuri, sau tii motoru asa de poze, piese mai gasesty, arborele cotit, pompa de ulei astea, cati litri incap in baia ta de ulei?

radu_nb1 28-12-07 22:49

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
suportii motor cat timp te tin?

npeti 29-12-07 10:37

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
motoru il am cam din mai 2006....pus pe maisna ....suportii inca nu au nimica.....ulei intra cam vre 4.5 litri parca dc imi aduc aminte bine. in interiorul motorului in ca nu am schimbat nimica ca se tine inca bine. Am sa ii ma reglez doar la tacheti ca parca tacane finut de ceva vreme.
Cel mai rau ce am reusit pana acuma sa desprind podul pedalier de pe lonjeron pe o parte din sudura
acu ambele sunt intarite sa nu se mai intample asa ceva.in rest masina e ff fiabila si nu are nevoie de multa atentie....ulei nu mananca....in decurs de 1 an si jumate i-am facut de 2 ori schimb de ulei.si nu am fost nevoit sa completez.astept sa se incalzeasca ceva vremea sa mai trag niste verificari pe la ea.in rest din cauza coxului inca nu o patit nimica.

radu_nb1 29-12-07 11:44

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
bateria pe unde ai ascunso?

Rasputin 29-12-07 14:49

re: Dacia Berlina 4x4 Turbo Vom
 
Cred ca o are in portbagaj.:-)


All times are GMT +2. The time now is 04:14.

- Copyright 2026 4Tuning