Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Boicot Benzinărie (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/229401-boicot-benzinarie.html)

cangri 13-01-11 20:34

Re: Boicot Benzinărie
 
1 Attachment(s)
Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.

cangri 13-01-11 20:51

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
1 Attachment(s)
Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.

MihaiCsl 13-01-11 21:16

Re: Boicot Benzinărie
 
http://i55.tinypic.com/4ugmeb.jpg
Uitati-va la asta, curios, nu?
Daca pana maine dimineata nu se rezolva, dau edit la cel de pe 7.

DarkDriver 13-01-11 23:34

Re: Boicot Benzinărie
 
1 Attachment(s)
Ar trebui sa il modifici din seara asta, mai sunt si pasari de noapte :D

mituc 14-01-11 08:45

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by mituc (Post 3981826)
Revin cu sugestia de a plati sume mici cu card de credit/debit, companiile vor inregistra pierderi astfel pentru ca la fiecare operatiune se percep niste comisioane care fac relativ ineficienta orice tranzactie sub 10RON. Daca platiti 50 de bani sau 1RON cu cardul si ei platesc comision pe tranzactie de 20-50 de bani deja gindind in procente pierderile devin semnificative.
Eventual cineva care lucreaza in domeniul bancar poate sa ofere mai multe detalii despre cum functioneaza asta.

Lucreaza cineva in domeniul bancar sau are cunostinte care lucreaza ca sa confirme cele de mai sus, eventual sa ne dea o idee asupra valorii comisioanelor platite de firme atunci cind cineva achita cu cardul? Cumparatorul nu plateste nici un comision.

Vad ca voi sinteti hotariti sa mergeti sa urlati pe strada in loc sa faceti ceva care sa-i doara cu adevarat, si asta e ineficient si inutil.

criminales 14-01-11 08:52

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by mituc (Post 3984068)

Vad ca voi sinteti hotariti sa mergeti sa urlati pe strada in loc sa faceti ceva care sa-i doara cu adevarat, si asta e ineficient si inutil.

NU merge nimeni sa urle pe strada.

MihaiCsl 14-01-11 13:10

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by DarkDriver (Post 3983544)
Ar trebui sa il modifici din seara asta, mai sunt si pasari de noapte :D

A revenit dimineata, chiar postase emilian pe acolo parca si cand ajung inapoi acasa de la scoala, aceiasi problema, cum ziceam, ceva necurat aici.
Am dat edit la cel de pe data de 7 :)

DarkDriver 14-01-11 19:57

Re: Boicot Benzinărie
 
Federatia Operatorilor de Transport Rutier au de gand sa participe la manifestul impotriva scumpirii exagerate a pretului carburantilor. Astfel, acestia au trimis o adresa catre toti membrii sai pentru a boicota benzinariile OMW Petrom in datele de 17, 18 si 19 ianuarie.

„Am trimis adrese către toţi transportatorii care fac parte din asociaţia noastră şi le-am cerut să analizeze posibilitatea de a sista alimentarea cu carburanţi de la benzinăriile din grupul OMV Petrom pentru 2-3 luni. Vrem să facem acest lucru împreună cu cetăţenii pentru ca firmele petroliere să înţeleagă că nu pot merge la nesfârşit cu scumpirile astea”, a spus, pentru Money.ro, Augustin Hagiu, preşedintele FORT, cea mai mare organizaţie de profil din România.

Pe de alta parte, Uniuniea Nationala a Transportatorilor din Romania s-a declarat boicotarii unei anumite companii. Prin vocea vicepresedintelui UNTR, Ion Lixandru, acestia au declarat ca nu ar fi corect sa se traga la raspundere doar OMW Petrom pentru ca, la urma urmei, fiecare companie isi joaca sansa ei asa cum stie mai bine. In schimb, acuza Guvernul de scumpirea carburantilor pentru ca, desi are puterea sa controleze acest fenoment, nu o face!


Uite ca se face ceva de amploare in sfarsit :D

andrei:) 14-01-11 21:10

Re: Boicot Benzinărie
 
poze de azi gasiti aici.
Imi pare rau pentru incidentul neplacut. Sper sa fie prinsi acei indivizi.

cotto 14-01-11 21:18

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by andrei:) (Post 3986153)
poze de azi gasiti aici.
Imi pare rau pentru incidentul neplacut. Sper sa fie prinsi acei indivizi.


Dar ce s-a intamplat ?

Revin si cu un filmulet. BRAVO VOUA! TOT RESPECTUL!

http://video.bzi.ro/video/show/prote...din-iasi-8949#

andrei:) 14-01-11 21:24

Re: Boicot Benzinărie
 
la petrom in pod de piatra, un tip cu un opel corsa a inceput sa faca figuri ca de ce blocam pompele.. etc. ca suntem in sec 21, si ca legea se face cu pistolul si nu cu pumnul.. iar la omv in bucium a mai venit cu inca o masina cu doi malaci, si au luat la bataie pe un coleg de'al nostru. si ca de obicei politia statea si se uita... ca deh.. romania.. mai departe nu stiu sa iti spun ce s-a intamplat ca am plecat..




http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/...cidente~ni6vld

cotto 14-01-11 21:25

Re: Boicot Benzinărie
 
Ce TARANI! Asta e mentalitatea si cocalarimea din Romania! Nu ai ce sa le ceri!

Emiliannec 14-01-11 22:01

Re: Boicot Benzinărie
 
poze si filme de la noi... 8)

incidentele astea sunt la ordinea zilei in traficul din RO. Este doar o chestiune de noroc sau ghinion sa (nu) fii implicat in asa ceva. Eu am patit-o si deja stiu cum trebuie procedat :o

criminales 14-01-11 22:21

Re: Boicot Benzinărie
 
dany12epz

Stage 5

dany12epz's Avatar

Join Date: Jan 2007
Oras: bucuresti
Age: 27
Posts: 417

Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale
http://www.money.ro/transportatorii-...om_821746.html

Transportatorii se aliază cu populaţia şi pregătesc boicotul benzinăriilor OMV Petrom

"Cea mai mare organizaţie patronală din domeniu a trimis o adresă către toţi membrii ei prin care se propune un embargo total impotriva benzinăriilor OMV Petrom care să ţină măcar 2 luni. Asta în timp ce mii de persoane fizice au ameninţat că nu vor alimenta deloc autoturismele cu carburanţi în primele trei zile ale săptămânii viitoare".

Va spuneam de ieri de acest lucru mai ales celor care spuneau ca degeaba numia mergem noi la Austrieci cva merg transportatorii...SOLIDARITATE FRATILOR...VA ESTE ATAT DE GREU SA MAI MERGETI 500 METRI IN PLUS SAU SA FACETI STANGA IN LOC DE DREAPTA
E prima mare sansa de la revolutie sa aratam solidaritate si ca ne pasa...nu aveti nici o scuza....Transportatorii se raliaza,toatya lumea ne-a auzit demersurile datorita media...oamenii politici si din societatea civila ne arata calea....DEPINDE DE NOI SA NUMAI FIM NESIMTITI...ca de 20 de ani ne ascundem ca soarecii in casa si stam pe forumuri sa cautam nod in papura si sa faecm pe Toma necredinciosu la orice propunere utila...La iasi intr-o pompa colegii nostrii si noi am fost facuti mizerii...aratati-le ca nu sunteti asa.
dany12epz i

DarkDriver 14-01-11 22:35

Re: Boicot Benzinărie
 
Si un articol cu un sambure de adevar http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/...ni-foto~ni6vld

Cu o mica inadvertenta, Criminales a aplanat conflictul, cei de la rutiera stateau de vorba cu atacatorii, se pare ca se cunosteau.


All times are GMT +2. The time now is 13:15.

- Copyright 2026 4Tuning