![]() |
Re: Boicot Benzinărie
1 Attachment(s)
Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.
|
Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
1 Attachment(s)
Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.
|
Re: Boicot Benzinărie
http://i55.tinypic.com/4ugmeb.jpg
Uitati-va la asta, curios, nu? Daca pana maine dimineata nu se rezolva, dau edit la cel de pe 7. |
Re: Boicot Benzinărie
1 Attachment(s)
Ar trebui sa il modifici din seara asta, mai sunt si pasari de noapte :D
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Vad ca voi sinteti hotariti sa mergeti sa urlati pe strada in loc sa faceti ceva care sa-i doara cu adevarat, si asta e ineficient si inutil. |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Am dat edit la cel de pe data de 7 :) |
Re: Boicot Benzinărie
Federatia Operatorilor de Transport Rutier au de gand sa participe la manifestul impotriva scumpirii exagerate a pretului carburantilor. Astfel, acestia au trimis o adresa catre toti membrii sai pentru a boicota benzinariile OMW Petrom in datele de 17, 18 si 19 ianuarie.
„Am trimis adrese către toţi transportatorii care fac parte din asociaţia noastră şi le-am cerut să analizeze posibilitatea de a sista alimentarea cu carburanţi de la benzinăriile din grupul OMV Petrom pentru 2-3 luni. Vrem să facem acest lucru împreună cu cetăţenii pentru ca firmele petroliere să înţeleagă că nu pot merge la nesfârşit cu scumpirile astea”, a spus, pentru Money.ro, Augustin Hagiu, preşedintele FORT, cea mai mare organizaţie de profil din România. Pe de alta parte, Uniuniea Nationala a Transportatorilor din Romania s-a declarat boicotarii unei anumite companii. Prin vocea vicepresedintelui UNTR, Ion Lixandru, acestia au declarat ca nu ar fi corect sa se traga la raspundere doar OMW Petrom pentru ca, la urma urmei, fiecare companie isi joaca sansa ei asa cum stie mai bine. In schimb, acuza Guvernul de scumpirea carburantilor pentru ca, desi are puterea sa controleze acest fenoment, nu o face! Uite ca se face ceva de amploare in sfarsit :D |
Re: Boicot Benzinărie
poze de azi gasiti aici.
Imi pare rau pentru incidentul neplacut. Sper sa fie prinsi acei indivizi. |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Dar ce s-a intamplat ? Revin si cu un filmulet. BRAVO VOUA! TOT RESPECTUL! http://video.bzi.ro/video/show/prote...din-iasi-8949# |
Re: Boicot Benzinărie
la petrom in pod de piatra, un tip cu un opel corsa a inceput sa faca figuri ca de ce blocam pompele.. etc. ca suntem in sec 21, si ca legea se face cu pistolul si nu cu pumnul.. iar la omv in bucium a mai venit cu inca o masina cu doi malaci, si au luat la bataie pe un coleg de'al nostru. si ca de obicei politia statea si se uita... ca deh.. romania.. mai departe nu stiu sa iti spun ce s-a intamplat ca am plecat..
http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/...cidente~ni6vld |
Re: Boicot Benzinărie
Ce TARANI! Asta e mentalitatea si cocalarimea din Romania! Nu ai ce sa le ceri!
|
Re: Boicot Benzinărie
poze si filme de la noi... 8)
incidentele astea sunt la ordinea zilei in traficul din RO. Este doar o chestiune de noroc sau ghinion sa (nu) fii implicat in asa ceva. Eu am patit-o si deja stiu cum trebuie procedat :o |
Re: Boicot Benzinărie
dany12epz
Stage 5 dany12epz's Avatar Join Date: Jan 2007 Oras: bucuresti Age: 27 Posts: 417 Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale http://www.money.ro/transportatorii-...om_821746.html Transportatorii se aliază cu populaţia şi pregătesc boicotul benzinăriilor OMV Petrom "Cea mai mare organizaţie patronală din domeniu a trimis o adresă către toţi membrii ei prin care se propune un embargo total impotriva benzinăriilor OMV Petrom care să ţină măcar 2 luni. Asta în timp ce mii de persoane fizice au ameninţat că nu vor alimenta deloc autoturismele cu carburanţi în primele trei zile ale săptămânii viitoare". Va spuneam de ieri de acest lucru mai ales celor care spuneau ca degeaba numia mergem noi la Austrieci cva merg transportatorii...SOLIDARITATE FRATILOR...VA ESTE ATAT DE GREU SA MAI MERGETI 500 METRI IN PLUS SAU SA FACETI STANGA IN LOC DE DREAPTA E prima mare sansa de la revolutie sa aratam solidaritate si ca ne pasa...nu aveti nici o scuza....Transportatorii se raliaza,toatya lumea ne-a auzit demersurile datorita media...oamenii politici si din societatea civila ne arata calea....DEPINDE DE NOI SA NUMAI FIM NESIMTITI...ca de 20 de ani ne ascundem ca soarecii in casa si stam pe forumuri sa cautam nod in papura si sa faecm pe Toma necredinciosu la orice propunere utila...La iasi intr-o pompa colegii nostrii si noi am fost facuti mizerii...aratati-le ca nu sunteti asa. dany12epz i |
Re: Boicot Benzinărie
Si un articol cu un sambure de adevar http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/...ni-foto~ni6vld
Cu o mica inadvertenta, Criminales a aplanat conflictul, cei de la rutiera stateau de vorba cu atacatorii, se pare ca se cunosteau. |
| All times are GMT +2. The time now is 13:15. |
- Copyright 2026 4Tuning