Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - Proiectul NWA cabrio (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/226000-e36-proiectul-nwa-cabrio.html)

BMnWA 02-07-11 18:54

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by Kedy (Post 4438594)
Deloc si la ADF i-am zis inteleg ca sunt OEM nu ***uri de replici care sunt pe toate taxiurile da nu le suport


P.S. nu pune folii nu au ce cauta pe cabrio

adevarul ca e dezgustatoare imaginea unui logan cu roti pe 15 replica m6 :))) poate in loc de folii mai pun 300 euro si iau un hardtop..

bogdan.t 02-07-11 19:05

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4438609)
adevarul ca e dezgustatoare imaginea unui logan cu roti pe 15 replica m6 :))) poate in loc de folii mai pun 300 euro si iau un hardtop..

mai bine asa, nici mie nu imi place cabrio cu fumurii, si in legatura cu jantele mai bine le pui alea pe 17 cu astea e prea inalta...

SB09HMM 02-07-11 19:09

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
cum e viata acolo sus mosule ?ai suit masina pana in pom !mai laso jos ca face rau de inaltime dreq:)))

xxdadixx 02-07-11 19:29

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Cum e cu babauu ala in spate? Isi face simtita prezenta? Eu ma gandesc sa-i pun folii mai ales ca nu prea umblu cu ea decapotata si geamurile sus.

BMnWA 03-07-11 03:35

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 4438671)
Cum e cu babauu ala in spate? Isi face simtita prezenta? Eu ma gandesc sa-i pun folii mai ales ca nu prea umblu cu ea decapotata si geamurile sus.

sincer nu am apucat sa ma plimb cu ea de mai bine de o saptamana,am montat-o doar sa vad cum e si am bagat-o la garaj.

Quote:

Originally Posted by SB09HMM (Post 4438640)
cum e viata acolo sus mosule ?ai suit masina pana in pom !mai laso jos ca face rau de inaltime dreq:)))

Ce e bine la viata de sus cand te uiti in jos :)) si vezi cat mai e :)) era suita de felul ei,nu am coborat-o eu inca.
Quote:

Originally Posted by bogdan.t (Post 4438630)
mai bine asa, nici mie nu imi place cabrio cu fumurii, si in legatura cu jantele mai bine le pui alea pe 17 cu astea e prea inalta...

urmeaza teste si probe de toate felurile :twisted:

Kedy 03-07-11 08:01

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4438609)
adevarul ca e dezgustatoare imaginea unui logan cu roti pe 15 replica m6 :))) poate in loc de folii mai pun 300 euro si iau un hardtop..

+1

Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 4438671)
Cum e cu babauu ala in spate? Isi face simtita prezenta? Eu ma gandesc sa-i pun folii mai ales ca nu prea umblu cu ea decapotata si geamurile sus.

Ba ai inebunit :?: de ce dracu ti-ai mai luat cabrio :?: mai bine iti luai un coupe il vinde Muican pe al lui daca vroiai 2 usi si foli blana sa nu te vada lumea

BMnWA 03-07-11 12:22

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by Kedy (Post 4439326)
+1



Ba ai inebunit :?: de ce dracu ti-ai mai luat cabrio :?: mai bine iti luai un coupe il vinde Muican pe al lui daca vroiai 2 usi si foli blana sa nu te vada lumea

adevarul e ca un coupe nici daca ii pui folie de 24k nu o sa arate ca un cabrio,sa nu mai zic de un cabrio cu hardtop.... Mie cel putin mi se pare cabrio cu hardtop superlativul coupe-ului.

Maniak22 03-07-11 18:11

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4439785)
adevarul e ca un coupe nici daca ii pui folie de 24k nu o sa arate ca un cabrio,sa nu mai zic de un cabrio cu hardtop.... Mie cel putin mi se pare cabrio cu hardtop superlativul coupe-ului.

+++++1
Dar tot nu ii sta rau nici la cabrio cu folie de pana in 30%

Kedy 04-07-11 09:11

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4439785)
adevarul e ca un coupe nici daca ii pui folie de 24k nu o sa arate ca un cabrio,sa nu mai zic de un cabrio cu hardtop.... Mie cel putin mi se pare cabrio cu hardtop superlativul coupe-ului.

+1 da la faza cu foliile imi mentin parerea nu are ce cauta pe cabrio

BMnWA 04-07-11 10:00

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by Kedy (Post 4441693)
+1 da la faza cu foliile imi mentin parerea nu are ce cauta pe cabrio

eu m-am gandit sa ii pun si pe parbriz folie sa fie UFO pe 4 roti :)))

Kedy 04-07-11 12:16

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4441781)
eu m-am gandit sa ii pun si pe parbriz folie sa fie UFO pe 4 roti :)))

Mai stiu eu pe unu din HD care are si pe parbriz :lol: e cam nasol pe ploaie si cand se intuneca :twisted:


P.S. plus ca o sa te imprietenesti cu militieni

BMnWA 04-07-11 19:24

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by Kedy (Post 4442168)
Mai stiu eu pe unu din HD care are si pe parbriz :lol: e cam nasol pe ploaie si cand se intuneca :twisted:


P.S. plus ca o sa te imprietenesti cu militieni

da,stiu si eu pe Radu , e chiar bezna in masina aia :))

Nosfer 05-07-11 15:26

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Arata intr-un mare fel masina dar daca o lasi la pamant va fi si mai si. :rolleyes2 Hardtop-ul isi merita fiecare cent daca-l iei.. in rest, masina e tipla. Eu totusi i-as pune jante pe 17 cu buza ca ai destule pe acolo si as lasa-o la pamant :twisted:

BMnWA 05-07-11 19:30

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
Quote:

Originally Posted by Nosfer (Post 4444992)
Arata intr-un mare fel masina dar daca o lasi la pamant va fi si mai si. :rolleyes2 Hardtop-ul isi merita fiecare cent daca-l iei.. in rest, masina e tipla. Eu totusi i-as pune jante pe 17 cu buza ca ai destule pe acolo si as lasa-o la pamant :twisted:

m-am gandit sa pun pe cabrio suspensia reglabila de pe coupe ca 2.5-ul e cam greu si mi se pare cam moale suspensia pentru el.. + ca e reglabila,o pun pe pamant de sparg nuci cand ma las pe portbagaj :)))

BMnWA 07-07-11 01:34

Re: E36 - Proiectul NWA cabrio
 
4 Attachment(s)
Au ajuns azi proiectoarele,arata mai bine ca in poze. Sper sa reusesc sa le pun zilele astea sa vad e bine sau nu..


All times are GMT +2. The time now is 04:03.

- Copyright 2026 4Tuning