Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Curse de Accelerare - Liniute (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute.html)
-   -   402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010 (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute/218270-402-trofeul-pitesti-14-11-2010-a.html)

haplea 14-11-10 16:42

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by Iulian GTO (Post 3810503)
Sunt treaz de la ora 5.30....am masina pregatita de drum in orice moment,dar dupa cat am cantarit situatia,am decis PAS,la acest eveniment.
Motive:ultima data cand am ajuns la Pitesti,mi-a lasat un gust amar,crono la mana,timpi din burta...masini care nu au apucat sa se dea,au ramas la linia de finish cam toata ziua,spatiul de franare cam la limita,tragere de timp,neverificarea masinilor concurente si clasificarea lor corespunzatoare,publicul f aproape de strada,mai ales in lina de finish...te mai trezeai cu cate unul care traverseaza haotic,dat startul,fara sa faca liber la finish, masinile care ramaneau parcate dupa ce au concurat in perimetrul de franare,cate un ratacit decidea sa se intoarca la start in timp ce se dadea startul....sa nu mai zic de drum spre casa,care stateau "hingherii"...vreo 2-3 echipaje filtre,pe autostrada,una fiind si cu RAR...deci se cam poarta.
Alegerea grupelor e depasita moral,e de stil vechi,nu contest,dar daca participam,cu siguranta doream la grupa superioara..posibil E.
Va doresc mult succes in organizare,vreme buna si fara incidente,sa nu dezamagiti concurentii!!! Distractie maxima !!!

ai mare dreptate...........

cosminpilot 14-11-10 16:46

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
printre minusuri eu as nota:
- lipsa unui om alde Sebastian care sa mentina tonusul spectatorilor si al concurentilor (parca a fost prea clasic, fara muzica, fara glume ...)
- neacordarea unei atentii sporite modului de incadrare in clase a concurentilor. ce-au trecut in fisa aia a fost, contestatii cu descalificare au fost 2 din cate am inteles. a fost si o incurcatura la premiere.
- feed-back slab la promovarea evenimentului
- spatiu de franare insuficient pt anumite masini (MOM avea la finish 210 km/h !!)

Merita spus si ceva la plusuri: a fost printre cele bine organizate curse de viteza, ca si mod de grupare/derulare si timp total manse (98 de masini in 3-4 ore, fara nici un incident)
Startul s-a dat pe la 11, la 15 se facea premierea.

cosminpilot 14-11-10 16:48

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
cronometrarea mi s-a parut ok,
fotocelula + verificare numere participante

world cars 14-11-10 16:52

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
A fost foarte frumos ,multa lume... startul sa dat la 11:15 cam asa .Bmw (Mom) a venit cam asa mai tarziu ramasesem:shock:

SNP10 14-11-10 16:55

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Cronometrarea eu cred ca a fost buna.Problema a fost ca nu erau 402 m.Fiind distanta mai mica am scos si niste timpi mici.Trebuia sa pleci la 00.Dar se putea pleca si la 59 pt ca pana ajungeai in dreptul celulei care era ceva mai in fata se facea 00,rezultatul fiind un timp mai bun.

rzn_vl 14-11-10 16:58

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
cea mai jalnica cursa din toate timpurile!!!!! cum e ma posibil ca 2 BMW`uri cu motoare de 2500 benzina de 192 CP sa intre la grupa C????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????era si normal sa castige locul 1 la grupa C!!!cum e posibil ca dupa sfarsitul cursei intre 2 participanti sa nu se dea tikete cu timpul scos pe 402m???imi vine mie organizatoru ala de duzina si imi zice ca aia sunt timpi reali!!! da intr`adevar timpii mei mai buni i`au pus la sobolanii aia de au iesti pe locul 2 si 3!!!! adica eu m`am dat cu 2 masini si le`am facut pe amandoua!!! si nu am luat nici locul 3???cum mai e posibil ca un mercedes C200 fara compresor sa scoata 14.040 secunde,fiind mult mai grea masina lui ca a mea!! acum daca se crede potent de locul 3 si il tin boasele sa vina sa ne dam unde vrea "...." lui sa ii arat ca i`o dau din orice pozitie!!!si mie imi arata ca am scos 14.488??? vreau sa vad o poza facuta la programul unde au fost memorate prima data timpii!!! nu o foaie mazgalita si schimbati timpii cum vrea "..." organizatorilor si cu blaturile lor de cacat!!! nici nu sunt capabili sa desfasoare o cursa! de *** cursa asta!

cstavaru 14-11-10 17:02

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
A fost supeeeer ! :)

Pentru mine a fost prima participare la o cursa legala, si organizarea mi s-a parut decenta, destul de in siguranta (era totusi ceva loc de franare...), singurele probleme fiind pista mai mica de 402m - avea 386m - si neluarea in calcul a tuturor celor 4 timpi (ci doar a primilor 2 sau ceva de genul asta).

Multa lume, multe masini, oameni ok, a fost un eveniment foarte reusit, zic eu.

Asteptam urmatorul eveniment ! :)

Adytop 14-11-10 17:08

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by rzn_vl (Post 3811587)
da intr`adevar timpii mei mai buni i`au pus la sobolanii aia de au iesti pe locul 2 si 3!!!!

Domnu director ! Te-am batu azi destul de clar ... cred ca ti-am dat cel putin 2 masini ... d c contesti locul doi luat de mine . La Slatina ai comentat ca ai rata a-III-a ... acum te-am linistit definitiv ... nu mai comenta aiurea!

Lavaloare 14-11-10 17:08

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Cupa Pinochio , Trofeul mincinosilor...

world cars 14-11-10 17:10

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
A fost un eveniment nasol in zona spitalului militar un subaru albastru foarte frumos a facut un accident nu stiu cum , l-am vazut azi pus pe langa statie de autobuz si accidentu a fost printre orele 9-11 cam asa

rzn_vl 14-11-10 17:11

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by Adytop (Post 3811612)
Domnu director ! Te-am batu azi destul de clar ... cred ca ti-am dat cel putin 2 masini ... d c contesti locul doi luat de mine . La Slatina ai comentat ca ai rata a-III-a ... acum te-am linistit definitiv ... nu mai comenta aiurea!

scuza`ma!!! tu ai luat locul 2????? am crezut ca ala cu skoda si ala cu mercedesu!!!! nici de cum de tine!!! clar ai dreptate!

sharpe 14-11-10 17:19

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Organizarea a lasat mult de dorit
in primul rand datorita libertatii lasate pilotilor pentru a declara puterea/grupa
am vrut sa castige SIXu un pic de timp (apropo GJ-66-SIX e un Audi A4 nu S6 sau alte avioane care le-am citit pe-aici) si am incercat sa-l inscriu eu in timp ce el facea unele ajustari la masina.organizatorii nix sa stie sa transforme kw in cp,nix sa stie sa aplice coeficient de integrala,nimic.invartindu-ma pe-acolo pe langa cortul unde se faceau inscrierile am vazut 4 participanti in maxim 10 minute care au venit la organizator si au solicitat incadrarea la alta grupa (inferioara).nici o problema,venea cineva cu markerul si stergea grupa initiala si o punea pe cea solicitata.democratie,democratie da' nu debandada ma fratilor ca nu e la piata sa strige fiecare ce-l taie capul.din punctul asta de vedere...mare minus.
un alt mare minus...locatia
n-au fost 400 de metri de accelerare,spatiu de franare in curba,ca si la Slatina,foarte proasta inspiratia celui care a ales locul desfasurarii concursului
nu mi se pare mai breaz decat liniutele in curba de acum 2 ani,tot de la Pitesti
cronometrarea...numai de drag n-a fost
in mod normal ar fi trebuit la finish 2 porti (2 perechi de celule adica) care sa inregistreze fiecare masina ei
a fost o singura poarta,adica cronometrare de VTM si problema a fost cand 2 masini au trecut finish-ul fara distanta intre ele,adica prima masina a spart celula,iar cealalta a fost lipita de ea,deci n-a fost inregistrata.ca sa fi inregistrat timpul pierzatorului ar fi trebuit sa treaca castigatorul,sa se inchida celula,sa vina pierzatorul si s-o sparga la randul lui
nu stiu daca ati inteles ce vreau sa spun
deci la perechile care n-au avut spatiu intre ele (de exemplu a doua masina avea botul in dreptul usii celeilalte care era in fata) s-a luat doar timpul primei masini,castigatorul
restul e istorie :)
ca si spectacol,imagine,etc,n-a fost rau,a mai vazut prostimea de noi neshte beemveuri turbo si integrale si M3,5,7,9,etc si sobe de facut fum si Dacii cu motoare turbo-reactoare
frumos Pitestiul,mi-a placut,mai vin
eventual la mol draga,sa vad un film trei de

Adytop 14-11-10 17:20

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Salutare lume !
Hai sa pun si eu aici cateva note ...

Nota 10 pentru concurentii care au suportat magariile organizatorilor legate de inscrierea masinilor la anumite grupe.

Nota 10 pentru Jandarmeria Pitesti

Nota 10 pentru baietii care ne dirijau spre linia de start

Nota 10 pentru "dumele" spectatorilor

Nota 4 pentru ambulimatia de la masa de inscrieri ... trebuia sa-ti calculezi singur clasa la care intrii ... o aberatie !

Nota 4 pentru sistemul de cursa ... m-am dat de doua ori si ...brusc...am iesit pe locul 2 ... fara sa ma intalnesc in cursa si sa ma dau cu cel care a iesit pe locul I ... nimic de contestat la adresa baiatului de pe locul I dar nu trebuia sa se faca finale dupa timpii de calificari ?

Nota 4 pentru treseu ...perioada de franare f f f scurta si in curba ... mai rau ca la Slatina

Nota 4 pentru lungimea traseului de concurs ...Stiati ca la Pitesti sfertul de mila are vro 380 m ?

Nota 4 pentru timpul alocat curselor ... trebuia sa ne dam pana pe la ora 4 ...zic eu ... nu am dat banii sa ma dau de 3 ori si gata .

IN CONCLUZIE : Nu mai calc la Pitesti la cursa niciodata !

cosminpilot 14-11-10 17:23

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
rzn_vl:
oricum s-au pastrat la dosar si listening-ul de timpi inregistrati de aparat (cearceaful ala de bon). bine ca ai punctat treaba asta ca sa-i solicit maine si le fac un scan.

de unde faceam eu poze, eram aproape de finish iar ce dadea aparatu se trecea in tabel
treaba urata e cum ai zis - la intrarea unor masini mai potente la clasa C. Vina principala aici este a concurentilor ca s-au inscris unde nu trebuia.

Gabi 14-11-10 17:23

Re: 402 m TROFEUL PITESTI, 14.11.2010
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 3811552)
Parerea mea este sa nu afisati decat castigatorii, iar timpii... nu-si au rostul. [...] Mai bine nu timpi pt etapa asta. [...]

Ba da, Sebastian, ar trebui afişaţi timpii, şi 'nea Iancu ar trebui să īnveţe să folosească un calculator şi să intre pe net să-şi ceară public scuze pentru incompetenţa de care a dat dovadă cānd a premiat grupa E fără cāştigătorul ei, luānd īn seamă timpii.

Audi A4 2.0TFSI (GJ66SIX) a avut timpul 11.9 (dacă nu mă īnşel), iar locul 1 de la grupă a avut 12.x. Cānd i s-a atras atenţia d-lui cu mustaţă (habar n-am cine e) care a anunţat cāştigătorii, replica lui a fost cāt se poate de lipsită de bun simţ: "Asta e ! Īţi dăm premiu de consolare !", fiind, normal, refuzat, ca apoi să vină cu diplomă şi cupă de locul 1 pe care, din nou, Alex - şoferul maşinii - a refuzat-o, fiind primită, īntr-un final, de prietena lui.

Din nou, d-lor, să vă fie ruşine !!! Cu găinării de genu' ăsta şi cu dovada clară de habarnism pe care aţi dat-o azi, o să vă lingeţi pe bot pe viitor, d-lor.


All times are GMT +2. The time now is 08:24.

- Copyright 2026 4Tuning