Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Passat - 1.9TDI (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/213956-passat-1-9tdi.html)

vinyl 25-02-12 09:57

Re: Passat - 1.9TDI
 
1 Attachment(s)
Asta e modelul pe 17 care te intereseaza, nu ?

BMnWA 25-02-12 09:59

Re: Passat - 1.9TDI
 
da,dar cred ca mai este un model..

vinyl 25-02-12 10:08

Re: Passat - 1.9TDI
 
Nu cred.

BMnWA 25-02-12 10:17

Re: Passat - 1.9TDI
 
Quote:

Originally Posted by vinyl (Post 4899840)
Nu cred.

astea sunt atunci,arata bine pe passat il pastraza in forma originala.

vinyl 25-02-12 10:19

Re: Passat - 1.9TDI
 
1 Attachment(s)
Cam asta ar fi aspectul.
Apropo...barele cromate de pe plafon...de unde pot sa le iau ?

BMnWA 25-02-12 10:26

Re: Passat - 1.9TDI
 
Quote:

Originally Posted by vinyl (Post 4899857)
Cam asta ar fi aspectul.
Apropo...barele cromate de pe plafon...de unde pot sa le iau ?

doar din dezmembrari , am scapat cateva seturi dar nu prea se gasesc.. din cate am vazut pe 2.5tdi si pe alte motoare mai mari s-au pus mai mult..dar nu cred ca e chiar o regula..

ms99ass 25-02-12 11:16

Re: Passat - 1.9TDI
 
Daca ai deja bare, dar sunt negre, le poti vopsi sau le poti infolia cu ceva material care imita aluminiul. As face asta la dricul meu, dar e gri si nu prea s-ar asorta:rolleyes2 La masinile negre, verzi si rosii e contrastul cel mai ok

vinyl 25-02-12 13:23

Re: Passat - 1.9TDI
 
Nu m-as complica cu chestii de genu'.
Vreau OEM.

ms99ass 25-02-12 14:22

Re: Passat - 1.9TDI
 
Ok nu te complica si scoate 200 euro pt 2 bucati de metal:rolleyes2

Borisake 25-02-12 20:07

Re: Passat - 1.9TDI
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4899818)
nu e greu,trebuie doar vopsit si montat pe a mea... :)

Ce invidios sunt pe voi astia din vest ca va orientati repede si ca aveti de unde. La noi aici nu sunt decat jepcari si nesimtiti. 2 bani nu merita sa dai pe ei.
Sunt scumpe barele alea cromate intre 150-200 euro si parerea mea ca ii da un aspect cocalaresc, dar na, conteaza foarte mult si cum imbini nuantele si pe ce culori vrei sa le montezi + ca daca nu ai si bandourile de pe usi si bare chiar dau ca nuca-n perete.
Si eu o sa ma indrept spre modelul ala de jante pe 17" Phoenix. Sunt divine.

_Cox_ 25-02-12 21:38

Re: Passat - 1.9TDI
 
Quote:

Originally Posted by vinyl (Post 4899857)
Cam asta ar fi aspectul.
Apropo...barele cromate de pe plafon...de unde pot sa le iau ?

Am un var cu un passat b5.5 1.9 tdi si are bare cromate din fabrica, posibil sa fi fost o serie limitata de masini.

vinyl 25-02-12 21:39

Re: Passat - 1.9TDI
 
Quote:

Originally Posted by _Cox_ (Post 4900902)
Am un var cu un passat b5.5 1.9 tdi si are bare cromate din fabrica, posibil sa fi fost o serie limitata de masini.

Modelele HIGHLINE, nu sunt serii limitate.

_Cox_ 25-02-12 21:41

Re: Passat - 1.9TDI
 
Quote:

Originally Posted by vinyl (Post 4900907)
Modelele HIGHLINE, nu sunt serii limitate.

A lui nu e highline;)

vinyl 25-02-12 21:53

Re: Passat - 1.9TDI
 
Nici serie limitata nu e. Doar nu e nu stiu ce fel de Ferarri.

valitataye 26-02-12 12:21

Re: Passat - 1.9TDI
 
Probabil era ceva optional care il putea cere clientul la cumpararea masinii:)


All times are GMT +2. The time now is 00:16.

- Copyright 2026 4Tuning