Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Skoda (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda.html)
-   -   Skoda Fabia RSline (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/154005-skoda-fabia-rsline.html)

ccipy007 30-01-11 10:59

Re: Skoda Fabia RSline
 
eu mi-am lipit eleronul si pragurile tot cu solutie de lipit parbrizul dar vad ca la ornamentul ala de pe parbriz nu merge la viteze mai mari se dezlipeste si risc sa-l pierd:sad:

ccipy007 07-02-11 19:33

Re: Skoda Fabia RSline
 
1 Attachment(s)
m-am gandit dupa ce imi pun schimbatorul nou de RS sa-l si scurtez ceva de genul:arrow:

bebeko 07-02-11 22:00

Re: Skoda Fabia RSline
 
Mai intai desfa manerul vechi si ai sa vezi ca tija are un sant pe ea. Deci nu se poate doar taia si gata.

p.s. misto scaunele de RS pacat ca sunt deschise la culoare ... :sad:

ccipy007 08-02-11 05:37

Re: Skoda Fabia RSline
 
2 Attachment(s)
da stiu Bebeko ca l-am mai schimbat dar voi proceda in felul urmator voi taia din tija exact unde se termina santul apoi voi face o gaurica in plasticul schimbatorului si in tija il voi fixa pe pozitia finala cu o piulita sau altceva. La final il prind cu un colier f bine strans :arrow:

ccipy007 10-02-11 06:55

Re: Skoda Fabia RSline
 
1 Attachment(s)
urmeaza o mica surpriza faruri xenon OEM :D iar in toamna sistem de spalator faruri

bebeko 10-02-11 11:47

Re: Skoda Fabia RSline
 
Foarte frumos, mai ales daca reusesti sa pui si spalatorul de faruri :)

Geox` 12-02-11 08:47

Re: Skoda Fabia RSline
 
Quote:

Originally Posted by ccipy007 (Post 4070591)
urmeaza o mica surpriza faruri xenon OEM :D iar in toamna sistem de spalator faruri

La ce bani sunt farurile?

bebeko 12-02-11 11:13

Re: Skoda Fabia RSline
 
Vezi pe skodateile.cz :)

ccipy007 15-02-11 13:53

Re: Skoda Fabia RSline
 
1 Attachment(s)
schimbatorul + un far maine urmeaza sa primesc si celalalt far8)

ccipy007 16-02-11 14:26

Re: Skoda Fabia RSline
 
2 Attachment(s)
schimbatorul scurtat si montat

bebeko 16-02-11 18:20

Re: Skoda Fabia RSline
 
Si e mai comod asa ?

ccipy007 16-02-11 18:24

Re: Skoda Fabia RSline
 
sa stii ca se simte, intra mai usor in viteze, mai ales in a sasea:lol:

bebeko 16-02-11 18:28

Re: Skoda Fabia RSline
 
E bine, numai sa o gasesti ... :lol:

ccipy007 17-02-11 05:56

Re: Skoda Fabia RSline
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 4076786)
La ce bani sunt farurile?

farurile sunt second hand (aprox 200 euro setul) au unele probleme cu urechile dar am comandat kit de reparatie pretul lui fiind f mic(aprox 9 lei pentru o ureche)

dragos.extasy 17-02-11 17:17

Re: Skoda Fabia RSline
 
Quote:

Originally Posted by ccipy007 (Post 4092841)
farurile sunt second hand (aprox 200 euro setul) au unele probleme cu urechile dar am comandat kit de reparatie pretul lui fiind f mic(aprox 9 lei pentru o ureche)

se gasesc kit-uri de reparatie pentru urechi?spunde mi de unde te rog


All times are GMT +2. The time now is 08:38.

- Copyright 2026 4Tuning