Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/151631-dacia-1300-by-dacia-performance-club.html)

bolidu' 05-09-10 15:45

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Fa ceva cu pompa aia de frana.inainte sa o pui in functiune fa-i o verificare si eventual schimba garniturile prin ea.stand asa uscata de multa vreme mai mult ca sigur a facut rugina la interior ca vad ca nu ai lichid in ea...

clif 05-09-10 22:24

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
o batrana care va lasa urme grele in asfat felicitari

Puya_BSX 06-09-10 08:38

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Multumesc mult 8)

GrosseCali 14-09-10 16:54

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Frumoasa masinuta! :-)
As avea o intrebare.... aripile fata de unde le-ai procurat ca stau foarte bine pe ochelari.... ai lucrat ceva la ele sa le aduci colturile in continuitate cu capota sau au culcat din prima la locul lor? :D

4x4Grig 14-09-10 20:10

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Evazări de VW, banchetă de VW, motor de VW, cāt la sută mai e dacie?
:twisted:

GJ 64 GAB 14-09-10 21:33

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Quote:

Originally Posted by 4x4Grig (Post 3658309)
Evazări de VW, banchetă de VW, motor de VW, cāt la sută mai e dacie?
:twisted:

30% caroseria !
O să iasă ceva frumos din maşina asta .

Puya_BSX 14-09-10 21:36

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Mah nus cat la suta mai e dacie dar nu conteaza ce pui pe ia conteaza cum o faci ca la o adica o fac pentru mine :oops:

Puya_BSX 15-09-10 10:45

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
1 Attachment(s)
o poza cand era la inceput :rolleyes2

stitchdulce10 22-09-10 13:14

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
salut, din cate vad eu carburatorul e monopunct si nu prea o sa faci mare lucru cu el. injectia mono nu o poti modifica, poti scoate rezultate mai bune daca ii pui o pompa de benzina cu presiune mare dar nu iti va merge bine deloc. iti va da multe erori. sfatul meu e sa ii pui un carburator dublu corp de volkswagen de 1.8 de 90 cp sau de 2.0...

Puya_BSX 23-09-10 08:50

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Multumesc mult de tot 8)

vandam 18-10-10 18:43

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
ce bine arata masina bravoo, imi place :D
chiar o sa iasa calumea! bafta la proiect

valusss 18-10-10 20:12

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Quote:

Originally Posted by Puya_BSX (Post 3659378)
o poza cand era la inceput :rolleyes2

toti care suntem aici am plecat de la asa ceva. o masina in care unii nu vad de cat un morman de fiare. dar cand intra pe mana noastra....se intanpla minuni.bafta cu batrana are o linie de invidiat chiar si de una de straina nu mai zic de cum sau asezat ochelarii aia.arata superb!!

BH 59 FIF 18-10-10 21:53

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Discutabil punctul tau de vedere si stiu cativa baieti de pe-aici care te-ar contrazice (ma refer la faza cu mormanul de fiare si la facutul de minuni). Si nu, nu toti pleaca (plecam) de la asa ceva. NU CONFUNDATI Daciile 1300 '69-'72 cu alea facute ulterior. Intamplator, baza de plecare a masinii in cauza a fost una foarte buna, motiv pentru care si rezultatul final are premize serioase de a fi la fel.

valusss 19-10-10 19:26

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Quote:

Originally Posted by BH 59 FIF (Post 3738579)
Discutabil punctul tau de vedere si stiu cativa baieti de pe-aici care te-ar contrazice (ma refer la faza cu mormanul de fiare si la facutul de minuni). Si nu, nu toti pleaca (plecam) de la asa ceva. NU CONFUNDATI Daciile 1300 '69-'72 cu alea facute ulterior. Intamplator, baza de plecare a masinii in cauza a fost una foarte buna, motiv pentru care si rezultatul final are premize serioase de a fi la fel.

stiu k nu e frm ce fac acu si imi cer scuze lui puya BSX dar te rog bh59fif intra pe topicu meu pt a vb despre batranele din 69 72.pt k nu vreau sa ma cert in curtea altiua.

BH 59 FIF 19-10-10 19:35

Re: Dacia 1300 by Dacia Performance Club:D
 
Eu nu vreau sa ma cert in general, dar ma rog...


All times are GMT +2. The time now is 08:20.

- Copyright 2026 4Tuning