Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Granada 2.0 V6 - 78' (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/111741-ford-granada-2-0-v6-78-a.html)

ObeLix 22-11-09 20:35

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
auzi prietene ... eu ma abtin de la comentari dar daca te prind iti dau cu usa de la masina in cap sa ne fie clar .

VladM 22-11-09 20:35

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
DOHC da-i inapoi banii :)) Hai odata NCR ba o vinzi ba o iei inapoi nu-ti dai seama ca masina aia nu vrea la altcineva ?:D

CristiRS 22-11-09 20:37

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
Quote:

Originally Posted by ObeLix (Post 2828068)
auzi prietene ... eu ma abtin de la comentari dar daca te prind iti dau cu usa de la masina in cap sa ne fie clar .

se dezmembreaza

Nu ti-am sters (temporar) acest post inutil cu un scop (sa ai un reminder) - cu prima ocazie de scandal vei fi penalizat .... in 48 de ore il voi sterge (cred ca vei citi aceasta nota)!

SUPAPA_Jr 22-11-09 20:39

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
sa fie la tine acolo
astept sa avem amandoi timp sa facem la oltcit si la granada ce trebuie :)) adica sa nu mai aiba rugina...fa cheta de fibra...etc etc...textura mai am si eu...mai trebuie sa gasim un loc mai incalzit cat de cat...

NightClubRacer 22-11-09 20:56

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
Quote:

Originally Posted by ObeLix (Post 2828068)
auzi prietene ... eu ma abtin de la comentari dar daca te prind iti dau cu usa de la masina in cap sa ne fie clar .

secolul 21 frate, nu se mai rezolva totu prin violenta. Nu cred ca te-am jignit cu nimic, nici pe tine, nici pe coco, nici pe baietii de la garaj. Masina a ajuns, asea ca a fost cearta mea cu, coco si nu s-a mai avut grija de ea, si a fost abandonata pana m-am inteles eu cu el. deci te rog sa te abtii de la comentarii aiurea, si sa strici topicu cu certuri si etc. Dupa ce am luat masina de la coco, a ramas ca o sa stim sa ne salutam...pana la urma avem aceeasi pasiune.

Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2828069)
DOHC da-i inapoi banii :)) Hai odata NCR ba o vinzi ba o iei inapoi nu-ti dai seama ca masina aia nu vrea la altcineva ?:D

asta e...ramane la mine :lol: o refac eu, cat pot de repede ca vine ninsoarea :lol:

Quote:

Originally Posted by CristiRS (Post 2828076)
se dezmembreaza

ai gresit topicu prietene...

Quote:

Originally Posted by SUPAPA_Jr (Post 2828080)
sa fie la tine acolo
astept sa avem amandoi timp sa facem la oltcit si la granada ce trebuie :)) adica sa nu mai aiba rugina...fa cheta de fibra...etc etc...textura mai am si eu...mai trebuie sa gasim un loc mai incalzit cat de cat...

am si locu, am si friba, am si bani...am de toate :D timp sa avem...iti zic eu pe mess ce si cum :D

SUPAPA_Jr 22-11-09 20:57

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
s-a rezolvat...

NightClubRacer 22-11-09 21:02

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
si sper sa ramana asea, si sa nu se mai murdareasca topicu de certuri si scandaluri fara rost...putem sa ne intelege, chiar sa ne ajutam...nu sa ne batem, certam etc. L Z U va primi un motor ca sa treaca de identificare si sa ajunga pe B xx L Z U, sa fie in legalitate. Si dupa aruncam un motor mare si rau de distractie. Am o dilema cu, culoarea pe care o s-o aleg...daca aveti sugestii le astept :D

SUPAPA_Jr 22-11-09 21:03

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
mortocaliu colorat si dungulite cu buline...alegerea perfecta...toate astea asortate cu motiv trafalet dupa preferinte

NightClubRacer 22-11-09 21:04

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
nu e oltcit ma :lol:

NWZeu 22-11-09 23:25

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
Daca se da in smardoiala ieftina avem o problema ..... daca nu puteti mentine o discutie civilizata - avem o problema, nu cautam avocati si body-builderi ..... sper ca am fost suficient de clar ....
PS: orice "derapaj" se va sanctiona.

NightClubRacer 23-11-09 20:02

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu (Post 2828530)
Daca se da in smardoiala ieftina avem o problema ..... daca nu puteti mentine o discutie civilizata - avem o problema, nu cautam avocati si body-builderi ..... sper ca am fost suficient de clar ....
PS: orice "derapaj" se va sanctiona.

stai linistit, s-au rezolvat divergentele :-) azi am matuit o mare parte din masina, maine sper sa termin cu matuitu. Si peste cateva zile sa fie gata vopsita. Sa speram ca mai tine vremea cu mine si o pot face afara :D

NWZeu 23-11-09 20:25

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
Spor la treaba .... ;)

NightClubRacer 24-11-09 16:04

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
4 Attachment(s)
mersi! deja am scapat de vechiul motor :lol: a plecat intr-un loc mai bun! Si vine the next one, inca nu m-am hotarat ce va fi 2.0, 2.8, 2.9 :rolleyes2 cand o sa stiu, am sa postez. Acuma incepe munca la caroserie, sudura, flex, chit, si dupa marea vopsire :D Mai revin cu poze si info pe, parcurs!

bil1706 24-11-09 16:56

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
Pai...masina ai luat-o cu motor de 2,3 (motorul ala e chiar asa de praf???)....2,0 V6 e mizerie, 2,8 (carburatie sau injectie e slabut si nu prea merita...in comparatie cu 2,9)....DECI recomand cu caldura 2,9 V6 injectie (asta daca vrei sa traga bine rau).

NightClubRacer 24-11-09 17:10

re: Ford Granada 2.0 V6 - 78'
 
Quote:

Originally Posted by bil1706 (Post 2833134)
Pai...masina ai luat-o cu motor de 2,3 (motorul ala e chiar asa de praf???)....2,0 V6 e mizerie, 2,8 (carburatie sau injectie e slabut si nu prea merita...in comparatie cu 2,9)....DECI recomand cu caldura 2,9 V6 injectie (asta daca vrei sa traga bine rau).

sa fac istoria motoarelor de pe lizu :lol:
1. A venit cu un 2.3 v6 cel de 108cp, merge bine rau, trage binsor, consuma decent. Chiar si dupa multa forja mergea bine, nu batea, nu dadeam fum. Din pacate intr-o zi mers in trafic, s-a blocat termostatu si s-a rupt garnitura de chiuloasa si a bagat apa in motor. Daca cel care era la volan era atent la ceasuri, nu se intampla asta...asta e, ghinion.

2. Am luat un 2.3 v6 cel de 114cp, era praf, dadea fum la greu, dar tragea bine si el(ca un motor spre moarte :lol:) si dupa a crapat ceva prin el, ca mergea super prost si s-a dus dracu si delcoul ca mergea in 4-5-6-3 etc. Deasta am ales sa il duc la remat :lol: ca avea si camisile distruse...

3. Ma gandeam la un 2.9 v6, acuma sa vedem ce gasim si la ce bani :D asta l-as vrea, dar sti pe cineva sa imi faca electrica?


All times are GMT +2. The time now is 10:35.

- Copyright 2024 4Tuning