Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Curse de Accelerare - Liniute (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute.html)
-   -   1 mai 2009, 402 m @ Constanta (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute/107827-1-2009-402-constanta.html)

leonard 31-03-09 20:46

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
strada e foarte lata , are 4 benzi

flexus 31-03-09 21:47

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
Tan-ta-na-na! Captain Obvious to the rescue!

vec 01-04-09 02:21

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
cel mai bine cred ca sunt pe grupe (piramidal) ai pierdut ai plecat,adica astepti liberele, ce spune-ti???????????????????????????????????????????????? ?????

vec 01-04-09 02:31

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
Quote:

Originally Posted by Iulian GTO (Post 2197956)
Se vede ca lumea e cam nehotarata in privinta urmatoarelor curse....dupa doua sperante spulberate de organizare sub nivelul asteptarilor,...."acu' dupa ce te-ai fript suflii si in iaurt"...sa speram ca nu vom bate drumul sa ne punem speranta ca apucam sa ne dam o data sau de doua ori....dupa de platesti nu stiu ce taxa de sute de ron...
Parerea mea este sa va selectati masinile si concurentii,o preselectare din fisele de preinscriere....sa fie 8 masini pe fiecare grupa,sistem piramidal,iar restul la libere...ganditiva daca vin minim 200 masini...ce faceti cu ele?Le trimiteti acasa?...sau lasati vip-urile sa faca spectacol?
Eu unul cred ca zic pas la urmatoarele legale.Ma voi gandii bine inainte sa mai bat drum de sute de km pentru un start si restul stat cu ochii in soare!!!

cel mai bine e piramidal ,,,,,ce timpi ...ai pierdut astepti liberele ..asa incurajem si modificarile motoarelor ..... ce zici iulica ?????:)

kimi 01-04-09 07:59

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
Quote:

Originally Posted by vec (Post 2201392)
cel mai bine cred ca sunt pe grupe (piramidal) ai pierdut ai plecat,adica astepti liberele, ce spune-ti???????????????????????????????????????????????? ?????

Foarte buna ideea, dar nu asa era vorba sa fie cursa ???

Lucian 01-04-09 10:37

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
Quote:

Originally Posted by vec (Post 2201400)
cel mai bine e piramidal ,,,,,ce timpi ...ai pierdut astepti liberele ..asa incurajem si modificarile motoarelor ..... ce zici iulica ?????:)

Corect !

army_ciurli 01-04-09 14:58

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
am stat si am citit in proportie de 97% din toate posturile,exceptand discutiile despre taxa,si scoaterea grupelor sub 100, nu sa intrebat nimeni de locatie, rog Lg sa se ganeasca foarte bine la locatie, au ales una dintre cele mai proaste locatii 1) o sa aveti o gramada de probleme cu maimute iesite pe circuit, o sa vina tot romanu cu toate ca habar nare nimic de curse dar o sa vina sa caste ochii, or sa vina bunicutze cu copii si nici nu vreau as ma gandesc la ce se poate intampla 2) locul este mic (locatia in sine nu pista cu 4 benzi) or sa vina romani cu o gramada de masini n-or sa fie locuri de parcare o sa fie un carambol total,o sa vedeti ca nici masinile concurentiilor nu o sa aibe loc de aceea rog ca Lg sa reflecte mult asupra acestor probleme si sa ramana la vechile locatii unde vine romanu care chiar e interesat

kimi 01-04-09 15:36

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
Quote:

Originally Posted by army_ciurli (Post 2202678)
am stat si am citit in proportie de 97% din toate posturile,exceptand discutiile despre taxa,si scoaterea grupelor sub 100, nu sa intrebat nimeni de locatie, rog Lg sa se ganeasca foarte bine la locatie, au ales una dintre cele mai proaste locatii 1) o sa aveti o gramada de probleme cu maimute iesite pe circuit, o sa vina tot romanu cu toate ca habar nare nimic de curse dar o sa vina sa caste ochii, or sa vina bunicutze cu copii si nici nu vreau as ma gandesc la ce se poate intampla 2) locul este mic (locatia in sine nu pista cu 4 benzi) or sa vina romani cu o gramada de masini n-or sa fie locuri de parcare o sa fie un carambol total,o sa vedeti ca nici masinile concurentiilor nu o sa aibe loc de aceea rog ca Lg sa reflecte mult asupra acestor probleme si sa ramana la vechile locatii unde vine romanu care chiar e interesat

Ne pui pe ganduri :shock:

Razvan-CT 01-04-09 15:39

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
nu o sa fie multa lume.. deoarece "aplaudicii" si spargatorii de seminte o sa se duca in mamaia sa vada si ei o masina de formula 1(vine David Coulthard cu o masina de la redbull racing) deci sa speram ca o sa avem o cursa frumoasa.. iar referitor la parcari.. ar putea sa le puna pe trotuar sau.. pe una din benzile libere.. desi ar fi cam riscant..

kimi 01-04-09 16:03

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
Quote:

Originally Posted by Razvan-CT (Post 2202809)
iar referitor la parcari.. ar putea sa le puna pe trotuar ..

Incearca tu sa urci DGH ul pe trotuar :lol:

leonard 01-04-09 16:07

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
o sa fac tot posbilu sa fac cateva poze cu locatia , dar cred ca in weekend. strada e foarte lunga , sunt si cateva parcari in preajma plus ca dupa si inainte de zona de concurs se pot parca masini lejer pe stanga dreapta. benzinarii sunt , etc. eu zic ca cu o organizare buna , garduri de protectie , jandarmi etc , o sa iasa ok

maff_77 01-04-09 18:52

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
poze ceva?...

Bogyciu 01-04-09 20:14

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
Daca strada va fi oprita de la Peco Rompetrol de la intersectia cu Tomis si pana la scuarul acela dinaintea sensului giratoriu e loc destul... In plus, se poate veni spre locatie din mai multe directii (dinspre Ovidiu, dinspre Mamaia, dinspre centru, dispre Metro-varianta...) Parerea mea e ca locatia e de nota 9 din 10, zic asta pt ca e totusi putin in panta... Sa ne rugam de vreme buna, organizatorii cred ca stiu ei ce au de facut :D... Numai bine tuturor!

maff_77 01-04-09 20:27

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
vreme buna cu siguranta o sa fie...participanti sa ne rugam la taxa asta

Razvan-CT 01-04-09 20:38

Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA
 
Quote:

Originally Posted by kimi (Post 2202859)
Incearca tu sa urci DGH ul pe trotuar :lol:


ma refeream la cei care nu participa.. sau cei care pot sa-si urce masinile pe trotuar... nu la cele care au garda foate joasa

mai tarziu o sa bage leo niste poze sa vedeti locatia.. si un filmulet.. sa vedeti si voi cam care este treaba..


All times are GMT +2. The time now is 02:58.

- Copyright 2026 4Tuning