![]() |
Re: Machete in lucru - eddycdk
Quote:
tocmai azi dupa masa l-am scos de la cabina... a iesit super vopseaua, ca de obicei maine am sa pun si niste poze, ca inca lucrez sa-l asamblez chiar acum Quote:
|
Re: Machete in lucru - eddycdk
8 Attachment(s)
cateva update-uri:
-Golf V a primit bara fata de R32 si grila... care mai necesita ambele cateva finisaje am mai facut si usi LSD pt el... trebuie sa ii fac poze maine, poimaine pt ca ma mai intrebasera niste useri cum se fac rotile vor fi bineinteles BBS RS pe 17" incaltate cu gume super slim, ca cele din poza, numai ca vor avea miezul (spitele) vopsite negru si alte embleme de BBS -Golf III a fost jupuit de vopseaua veche si stratul de filler, deoarece n-am fost multumit de rezistenta lor de asemenea, am hotarat sa aiba usile fixe, pt ca e prea mult de munca sa ii decupez si rama de sus ca sa se deschida ca in realitate, plus ca balamalele erau rupte si oricum aruncau usa pana peste roata fata, deci era prea aiurea asa o sa fie fixe si o sa arate mai apropiat de modelul real am inceput lucrul la un hayon, pt ca nu avea... inca nu stiu daca va fi fix sau mobil... munca la caroserie e cam gata, poate il dau luni cu filler si saptamana viitoare, dupa ce ii termin hayonul sa il si vopsesc o sa fie cred maron inchis metalizat sau altecva, tot culoare inchisa jantele for fi... cum era de asteptat BBS RS pe 17", dar vor avea spitele vopsite intr-o culoare tipatoare (verde brotac, roz sau rosu aprins) cateva poze cu A6-le 1/18 vopsit in culoare originala Audi Canvas Beige cod LY1X si rotile originale de A8 pe 17" montate 100% functional... maine am sa pun poze cu el finalizat la machetele mele :-) |
Re: Machete in lucru - eddycdk
Super smechere ambele VW <3 !!! Mai ales jantele alea, criminale rau :D
|
Re: Machete in lucru - eddycdk
Quote:
el, si A6-le....sunt foarte nerabdator sa-l vad.Stii cumva de unde sa iau si eu niste jenti dinalea BBS??? |
Re: Machete in lucru - eddycdk
Quote:
|
Re: Machete in lucru - eddycdk
Cred ca toate 3 vor iesi demential man:!::!::!:
|
Re: Machete in lucru - eddycdk
Cred ca nu ai dat A6-ul fara sa ii faci poze nu ? :O
|
Re: Machete in lucru - eddycdk
haha... nope! :D
il gasesti la machetele mele, acum am postat! enjoy! aaa, LE, am inceput un nou proiect: AUDI A5 :-) poze...in curand! |
Re: Machete in lucru - eddycdk
1 Attachment(s)
Quote:
ori va fi RS5 ori doar un A5 tunat (OEM only) aaa, si maine am o surpriza :rolleyes2 |
Re: Machete in lucru - eddycdk
eddy cand te gasesc pe mess 5 minute? Scuze de offtopic.
|
Re: Machete in lucru - eddycdk
Asa ceva mai rar intalnesti ! sa faci o masina care nici nu exista la acea scala!
Foarte frumos! Bafta in continuare! |
Re: Machete in lucru - eddycdk
Quote:
|
Re: Machete in lucru - eddycdk
13 Attachment(s)
am mai achizitionat un Golf I si bineinteles ca a inceput munca la el!
lucrez cu mare drag, dat fiind faptul ca pur si simplu iubesc Golf-urile acesta este un Fabbri 1/24, din metal, ce deschide tot, un GTI din 1977 si are detalii foarte faine, per total mai bune decat cel din plastic, maro... masina trebuie vopsita in culoarea originala, manila green, culoare care face ravagii printre fanii de Golf-uri I restaurate din moment ce il am pe cel maro facut (aproape gata) in stilul show & shine, asta va fi cat mai apropiat de masina originala, in sensul ca va pastra detaliile (manere usi, stergator spate, faruri si stopuri originale, nu clear look, etc) bineinteles ca o sa aiba si modificari la nivel de detalii (crom, jante BBS RS :D, garda joasa, etc) dupa ce a fost achizitionat, l-am dezechipat si a intrat la o cura de decapant (fiind mic, trebuie sa isi pastreze detaliile) imediat dupa curatire, l-am matuit cu smilgher 800 si l-am dat cu filler am decupat motorul, deoarece aveam nevoie sa-i vopsesc si clopotele amortizoarelor apoi, am fost sa ii fac vopseaua, si ieri a iesit de la cabina aratand adorabil, la fel ca acum 33 de ani, cu mult luciu si o vopsea de-ti vine sa-l mananci! deja am inceput asamblarea (geamuri, chedere, stopuri, etc) stand eu sa ma gandesc ce culoare de maro sa-i fac interiorul mi-am dat seama ca ar fi discriminare intre el si frate-sau sa nu ii pun piele asa ca dupa ce am gasit nuanta potrivita, norocul a fost sa gasesc un vinilin prin stocul meu de "piei" care imita textura celui din anii Golfului asa ca am trecut la treaba si am inlaturat manerele, cotierele si manivelele geamurilor de pe panouri in scopul de a le imbraca in piele (vinilin) dupa primul strat, au urmat (dupa sablon) fasiile care ii creaza forma originala apoi am lipit la loc detaliile am mochetat intr-o culoare care sa se potriveasca sio acum lucrez la bancheta spate (am taiat bucatile dupa sablon, pt a creea lufturile) apoi masina a cazut dramatic, fiind gata pt jantele de 17" BBS care vor fii aurii cu buza cromata ;) am inceput si lucrul la bara spate (am imbracat-o in crom sus si jos ca sa ramana banda neagra la mijloc) iar la grila fata am inlaturat dungulita rosie de GTI pe care o va inlocui cromul... iata si ce-am realizat pana acum! |
Re: Machete in lucru - eddycdk
nice :shock::shock:de cand l-am vazut sablat mi-am dat seama ca e ceva frumos
|
Re: Machete in lucru - eddycdk
arata minunat...sa nu zici ca i-ai pus sticker cu "under costruction":lol: superba culoarea:love:
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:58. |
- Copyright 2026 4Tuning