Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 2 - VR6 turbo (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/102651-golf-2-vr6-turbo.html)

pidu79 15-05-10 13:56

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
super proiect.am si eu o intrebare.care este procesul de polishare ca sa ajungi la luciul acela?multumesc si bafta in continuare

dmo.mihai 15-05-10 14:41

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
abea astept sa ovad cand o termini , sunt nerabdator sa vad rezultatul final.

ugod 16-05-10 11:33

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
6 Attachment(s)
l apolisare sunt multe procese sa ajungi l aun luciu cat mai perfect ...eu am incercat si nu am reusit chiar ce voiam si atunci am mers cu ele in ungaria unde numai asa ceva se face ..

MadAboutGolf3 16-05-10 11:48

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Quote:

Originally Posted by ugod (Post 3363894)
l apolisare sunt multe procese sa ajungi l aun luciu cat mai perfect ...eu am incercat si nu am reusit chiar ce voiam si atunci am mers cu ele in ungaria unde numai asa ceva se face ..

wow! arata criminal , oare cum se vor vedea montate? :D

dmo.mihai 17-05-10 17:45

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Quote:

Originally Posted by MadAboutGolf3 (Post 3363942)
wow! arata criminal , oare cum se vor vedea montate? :D

vor arata in asa fel incat iti va fii mila sa calci cu ele pe strada

plictisit 17-05-10 18:33

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
felicitari pentru proiect ugod .. si jante ce sa mai zic .. acelas lucru

mario_eddy 19-05-10 21:18

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
felicitari pentru proiect , respect pentru munca depusa , asteptam poze :D

SAX1987 19-05-10 22:21

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Ti-am citit tot topicul , e criminal proiectul tau !!

Jantele incredibil de frumoase!

koala_boy 19-05-10 23:00

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
cred ca is cele mai mortale jante ever :shock: noroc cu super proiectul :!:

eMH 19-05-10 23:19

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Quote:

Originally Posted by ugod (Post 3363894)
l apolisare sunt multe procese sa ajungi l aun luciu cat mai perfect ...eu am incercat si nu am reusit chiar ce voiam si atunci am mers cu ele in ungaria unde numai asa ceva se face ..


Să-ţi faci freza īn ele de jante!

Cam la cāţi cai crezi că ai ajuns??

ugod 19-05-10 23:40

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
cu jantele ? deocamdata 200 euro pt ca nu aveam capacele ce acopera prezoanele erau in 4x100 si le-am facut 5x100 si am cumparat si capacul cu sigla si mai trebuie un set de suruburi cromate care costa 120 euro

ugod 20-05-10 22:27

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
10 Attachment(s)
azi am inceput sa lucrez la motor
desfacut chiuloasa bucati
aveam 3 supape indoite
curatzat tot ce se putea
polisat supapele
facut planul
urmeaza si scanul la supape

ovidiu89 20-05-10 22:32

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
in sfarsit ti-ai facut timpu de golfan. spor la treaba o sa iasa tipla

DaBotta 26-05-10 22:57

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
Nebunie curata aici. Spor la treaba

_mmm 29-05-10 19:29

Re: Golf 2 - VR6 turbo syncro
 
salut!e tare masina ta,spor la munca:-)


All times are GMT +2. The time now is 10:01.

- Copyright 2026 4Tuning