Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL ::: (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/97611-bmw-vs-volkswagen-vs-opel.html)

DONU' 17-11-08 11:49

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 1868731)
daca te-ai dat cu TTul ala negru cabrio cu dungi galbene (225cp si 4x4+soft)...e bine..devine interesant, ca si eu l-am batut.
la anu daca vrei cu ursu turbat tre sa astepti sa schimb si eu ceva hardware...

hai ca d-abia astept :)

Heeei, si eu am baut TT-ul lui Adi! Din mers din treapta a doua.

bogdan_wrc 17-11-08 11:56

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
deci oricum masina lui nu trage cum trebuie ....si din cauza rotilor ca nu sunt la fel si pacalesc quattro.

bobi, cam cu cat l-ai batut...v-ati dat din mers?
eu m-am dat cu el din mers si i-am dat vreo 2-3 masini..

Donule..tu? cam ce distanta?

DONU' 17-11-08 12:26

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Frate, ne-am dat din mers cu a doua si pe sfarsitu la treapta 3 am inceput sa ma duc, deci la 400 m sa zic ca aveam o masina in fatza, si ne-am dus mai departe si m-am tot distantzat...
E foarte grea frate ca e cabrio si are rotzile alea super late...

bobiMOM 17-11-08 12:42

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 1869188)
deci oricum masina lui nu trage cum trebuie ....si din cauza rotilor ca nu sunt la fel si pacalesc quattro.

bobi, cam cu cat l-ai batut...v-ati dat din mers?
eu m-am dat cu el din mers si i-am dat vreo 2-3 masini..

Donule..tu? cam ce distanta?

Eu cu start de pe loc 400 m ....tiruri:))

bogdan_wrc 17-11-08 12:56

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
hahahah... f tare...
deci va fi interesant.

DONU' 17-11-08 13:03

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Bobby daca te bate VW Golf V GTI sa vezi ce rad :lol:

bogdan_wrc 17-11-08 13:11

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
eu am zis si o repet....daca incepe vremea urata acel GTI e ff dezavantajat.
dar si daca vine primavara si apar modificari hardware (care deja au inceput sa soseasca) atunci nu va fi nicio rusine...

oricum, eu am mare incredere in GTIul ala... Tre stie despre ce vorbesc...ca l-a vazut in mers....

jakal 17-11-08 13:12

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 1868562)
Nu poti sa te dai cu VR6-le ca nu mai am asigurare si daca tot vine iarna, il bag in garaj frate... Poate ne dam la primavara. ;)

aici ai dreptate ...a venit vremea ca ursii sa intre la hibernat....cu exceptia pacurei care asteapta zapada..........:))

CobraArt 17-11-08 13:14

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
SI cu exceptia IX-ului lu tziganu ala mic.

bobiMOM 17-11-08 13:29

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 1869323)
Bobby daca te bate VW Golf V GTI sa vezi ce rad :lol:

pey nu-l bat cu tweety(ursu turbat) apoi...ce crede el..? Salveaza onoarea patata a fratelui mai mare! :)) Totul se rezolva boss!!!!

jakkal 17-11-08 13:31

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Referitor la comentariu lu basu....ntz ntz ntz esti pe podium la 200 de cai mah nebunule?:D:D:D:D cred ca ai uitat ce nana ti-ai luat de la ursu koala sau aia nu se pune?Pana una alta ai noroc cu vremea ca altfel ce tranteala ii dadeam eu la portocala aia mecanica.

bogdan_wrc 17-11-08 13:40

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Momule...pai asa si el cheama pe fratele mai mic, Ibiza..sau tu ai de gand sa faci un viitor DGH? ca atunci...e f bine. :))
ideea e sa ne strangam cat mai curand si sa vedem ce si cum.

bobiMOM 17-11-08 13:46

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 1869395)
Momule...pai asa si el cheama pe fratele mai mic, Ibiza..sau tu ai de gand sa faci un viitor DGH? ca atunci...e f bine. :))
ideea e sa ne strangam cat mai curand si sa vedem ce si cum.

vedem ce dreq o sa iasa din tweety asta....sper ca ceva frumos!!!

Comandante eu sunt prezent seara de seara pe strazi gata de start....nu am refuzat nici o invitatzie...asta pana o sa fie gata Tweety ca apoi nu mai scot balena la 400m sa nu faca `trosc` cutia sau grupul.....nu de altceva dar ii dau de munca lui Jakal cu ambulantza!!!:D

DONU' 17-11-08 13:46

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 1869337)
aici ai dreptate ...a venit vremea ca ursii sa intre la hibernat....cu exceptia pacurei care asteapta zapada..........:))

Apropos de zapada, la Azuga ninge, fratzii mei! :peace:

Quote:

Originally Posted by jakkal (Post 1869377)
Referitor la comentariu lu Basu....ntz ntz ntz esti pe podium la 200 de cai mah nebunule?:D:D:D:D cred ca ai uitat ce nana ti-ai luat de la ursu koala sau aia nu se pune?Pana una alta ai noroc cu vremea ca altfel ce tranteala ii dadeam eu la portocala aia mecanica.

O fi uitat, daca ai trecut repede, nici n-o fi avut timp sa-si dea seama ce s-a intamplat.
Cat despre portocala mecanica... Mecanica fina prin ashchiere. :lol:

bogdan_wrc 17-11-08 14:05

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
boby, eu nu am zis ca nu esti prezent...incercam si noi sa fim..doar ca vroiam repede, asa cum am vb pe PM ca eu o sa trec la gume de iarna curand.

iti urez multa bafta cu tweety, stiu ca ursii sunt nebunia ta :) imi aduc aminte de acum multi ani..cand mergeam pe la km6...cand era shell inainte....ce seri... cu 318is parca?

bobiMOM 17-11-08 14:10

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 1869451)
boby, eu nu am zis ca nu esti prezent...incercam si noi sa fim..doar ca vroiam repede, asa cum am vb pe PM ca eu o sa trec la gume de iarna curand.

iti urez multa bafta cu tweety, stiu ca ursii sunt nebunia ta :) imi aduc aminte de acum multi ani..cand mergeam pe la km6...cand era shell inainte....ce seri... cu 318is parca?

da 318is...la vremea aia era ceva!!!
Fiecare cu gargaunii lui...pentru mine URSU-i URS!!!!!:)))))

DONU' 17-11-08 14:12

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
MMM - :lol:
1.8 IS... era un fel de DGH la Bucuresti asa...

bogdan_wrc 17-11-08 14:13

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
cea mai buna masina e aia de care ai nevoie si aia pe care o ai :)
mi-as dori sa pot aduce in tara ceva sa aliniez demn de ursii vostrii..dar inca S2 si RS2 sunt scumpe pe afara. :) dar si 380 de cai din fabrica in anii 90'....

bobiMOM 17-11-08 14:15

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 1869475)
cea mai buna masina e aia de care ai nevoie si aia pe care o ai :)
mi-as dori sa pot aduce in tara ceva sa aliniez demn de ursii vostrii..dar inca S2 si RS2 sunt scumpe pe afara. :) dar si 380 de cai din fabrica in anii 90'....

Tot respectul pt s2 si rs2. Imi plac si mie f tare!

bogdan_wrc 17-11-08 14:22

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
pai ele costa >13 000e acolo+taxe..transport...blah blah....
ce poti face unui urs cu atatia bani?
oricum, mi-a ramas si mie gandul la un urs rosu cu care am mers...325ix pachet breyton...cam full pt vremea aia...

bobiMOM 17-11-08 14:37

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 1869491)
pai ele costa >13 000e acolo+taxe..transport...blah blah....
ce poti face unui urs cu atatia bani?
oricum, mi-a ramas si mie gandul la un urs rosu cu care am mers...325ix pachet breyton...cam full pt vremea aia...

Era un s2 f frumos intr-o vreme pe mobile 9600E negru cu nishte jante frumoase pe 17 cromate...pana m-am hotarat eu sa sun era vanduta.:)

ph88bas 18-11-08 18:51

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by jakkal (Post 1869377)
Referitor la comentariu lu basu....ntz ntz ntz esti pe podium la 200 de cai mah nebunule?:D:D:D:D cred ca ai uitat ce nana ti-ai luat de la ursu koala sau aia nu se pune?Pana una alta ai noroc cu vremea ca altfel ce tranteala ii dadeam eu la portocala aia mecanica.

nu am zis k sunt pe primul loc...doar pe podium!
u m-ai batut si nu am mai avut cum sa ne mai dam pt revansa...dar asta e!
si cat de rau m-ai batut ? mi-ai dat mai putin decat eu la vr6
sa zica cei care au fost la sosire....dar nu mai conteaza...si cu 1 cm in fatza esti castigator! asteptam revansa!
asa k tot respectul pt tine si ursul koala!

DONU' 18-11-08 19:18

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Se cam umfla rugina pe Opelul lu asta de cand a castigat si el o cursa...
Din partea mea poti sa batzi orice masina, si mie sa-mi dai cateva tiruri si sa batzi si M3-uri... hai ca asta n-o so vezi nici in cele mai frumoase vise, dar tot masina mea suna cel mai frumos si se schimba super cu shpritz si ... plm... e mai shmekera... :lol:

ph88bas 18-11-08 19:21

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 1872539)
Se cam umfla rugina pe Opelul lu asta de cand a castigat si el o cursa...
Din partea mea poti sa batzi orice masina, si mie sa-mi dai cateva tiruri si sa batzi si M3-uri... hai ca asta n-o so vezi nici in cele mai frumoase vise, dar tot masina mea suna cel mai frumos si se schimba super cu shpritz si ... plm... e mai shmekera... :lol:

ce urla orgoliul in tine...
si k sa te fac sa te simti bine....chiar suna foarte frumos vr6-ele tau! mai ales cand il auzi in spate...dar tot frumos suna!

shantzu 18-11-08 19:52

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by ph88bas (Post 1872547)
hiar suna foarte frumos vr6-ele tau! mai ales cand il auzi in spate...

auzi , deja o dai in nesimtire... la usa ta nu inseamna in spate...

ph88bas 18-11-08 20:15

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by shantzu (Post 1872616)
auzi , deja o dai in nesimtire... la usa ta nu inseamna in spate...

tot in spate se auzea!

shantzu 18-11-08 20:16

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by ph88bas (Post 1872680)
tot in spate se auzea!

tu conduceai dupa capota ? sau cum ? ca nu inteleg ? :lol:

ph88bas 18-11-08 20:17

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by shantzu (Post 1872683)
tu conduceai dupa capota ? sau cum ? ca nu inteleg ? :lol:

o sa iti desenez k sa intelegi

bobiMOM 18-11-08 21:38

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by ph88bas (Post 1872680)
tot in spate se auzea!

:) tractoarele cum se aud din spate? sau erai mult prea departe ca sa mai auzi ceva?:poke:

ph88bas 18-11-08 22:29

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 1872903)
:) tractoarele cum se aud din spate? sau erai mult prea departe ca sa mai auzi ceva?:poke:

neneaaaaaa! matale esti la alta categorie....si esti si silentios!

jakal 18-11-08 23:44

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by ph88bas (Post 1873057)
neneaaaaaa! matale esti la alta categorie....si esti si silentios!

sa crezi tu...nu le-ai auzit dupa ce se incing.......eu le auzit dupa o forja la un drum de capitala si suna cam bine........;)

boss......SEBRING.......smecherie...........

humvee_mmw 18-11-08 23:46

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
dute bai basulede aicea ca nu te cred posibil sa nu te fi spalat tu in urechii:lol::lol:

humvee_mmw 18-11-08 23:47

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
jaka ce ziti de basu cled ca a inteput sa facte pipi in pat nu?:oops::oops:

jakal 18-11-08 23:54

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by humvee_mmw (Post 1873227)
jaka ce ziti de basu cled ca a inteput sa facte pipi in pat nu?:oops::oops:

boss punem bani si ii luam pampersi.....se poate....dupa posibilitatii.....:)))

DONU' 19-11-08 03:05

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Deci trebuie sa reamintesc aici de ce s-a intamplat la munte.
Am facut drifte la Azuga, Cobra a ramas fara curent, Opelul (masina de drift CORSA) i-a dat curent...
So, BMW e la mana lu' Opel...
Azi am aflat ca tot BMW-ul, si culmea, tot al lui Cobra are arcuri de Opel Vectra...
Te-ai dat cu dushmanu' mah tzigane?

jakkal 19-11-08 08:16

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Lasa ma donule ca spal eu rusinea si la vw :lol::lol::lol:cred eu ca omu o sa faca o criza dupa alea 2 curse din 49 .

bobiMOM 19-11-08 09:40

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by jakkal (Post 1873472)
Lasa ma donule ca spal eu rusinea si la vw :lol::lol::lol:cred eu ca omu o sa faca o criza dupa alea 2 curse din 49 .

Morala: `Bmw` si cam atat....

DONU' 19-11-08 10:48

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by jakkal (Post 1873472)
Lasa ma donule ca spal eu rusinea si la vw :lol::lol::lol:cred eu ca omu o sa faca o criza dupa alea 2 curse din 49 .

Bine mai Naomi! Da-i rusinea lu' Opelar...
A castigat si el o cursa si acuma s-a umflat kit-ul pe masina de mandrie...
Eu cate curse am castigat nu m-am mai umflat in pene si pana la urma tot la BMW o sa ajung... indiferent cat de frumos se aude VR6-le din fatza sau din spate...
Peace 4 my niggas! :peace:

ph88bas 19-11-08 23:04

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 1873735)
Bine mai Naomi! Da-i rusinea lu' Opelar...
A castigat si el o cursa si acuma s-a umflat kit-ul pe masina de mandrie...
Eu cate curse am castigat nu m-am mai umflat in pene si pana la urma tot la BMW o sa ajung... indiferent cat de frumos se aude VR6-le din fatza sau din spate...
Peace 4 my niggas! :peace:

gata...ne luam toti BMW ....si nu se mai cearta nimeni!
desi cred k o sa ne plictisim...dar nu-i nimik...ne dam de-a latul!

jakal 19-11-08 23:13

Re: ::: BMW vs VOLKSWAGEN vs OPEL :::
 
dap....bmw power...........

cipul si-a spus cuvatul in seara asta........:)):))


All times are GMT +2. The time now is 04:41.

- Copyright 2026 4Tuning