Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Nissan 350z automat vs. 250-350 cp (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/96119-nissan-350z-automat-vs-250-350-cp.html)

MadCow 14-11-08 13:29

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 1862883)
baietii cu cuprele sunt prieteni f buni si si-au testat masinile in paralel kiar si de curand ... sunt pe acolo ;)

sa inteleg din asta ca a folosit nos la Brasov... ca acolo te jurai ca e goala butelia :)

Lucian 14-11-08 16:01

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Ce frumos ! :)))))

Lucian 14-11-08 17:08

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Mai amuzant e ca prietenul Kenzo m-a interpelat pe mess ca vai domne cum de ne-am trezit sa comentam acum. Si s-a ajuns la ceva de genul ca nu stiu cu cine vb ... si ca nu e bine ... :)))) I-am promis ca ne vedem la 6.30 la el . Omul deja strange lumea ! :)) Dar vai ce ma fac ? Sa apelez la protectia politiei sau sa fac ceva ce nu-mi face placere si sa le demonstrez copiilor ca nu e bine sa vb mult aiurea ? Am incercat sa-l conving pe copil nu de niveluri de smecherie ... ci de faptul ca pt ceva timp eram intr-un fel ... vecini . Dar degeaba ... i-am spus ca nu vin sa-l bat sau faze gen ... ci vin doar pt a-i demonstra ca nu e bine sa vb aiurea pe net. Si el nimic ... OOOk !

Lucian 14-11-08 17:27

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Deci intrucat nu am nr tau ... cica o lasam pe duminica luni seara ... sunt unele pers care nu vor sa lipseasca si azi nu pot veni. Sorrry !

p0mpi 14-11-08 17:28

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
nu mai trageti voi singuri concluzii de capul vostru, scuzele nu au rost dar in seara aia knd m-am dat cu seatu m-am si mirat ce se intampla,, eu cu unichip am cu 40 d cai mai mult, din cauza unor contacte aveam unichipu black fara harta, de unde atat siguranta pe capul vostru

Achim 14-11-08 17:28

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Kenzo e prieten cu WRC (WAX) ... asa ca ar trebui sa ii ia si apararea prietenului lui dak Nissanu' a mers cu NOS la BV

pe mine unu' nu ma intereseaza... doar ca nu am mai vaz Nissan sa mearga asa tare... mai ales A/T

Lucian 14-11-08 17:29

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Unichip nu controleaza si shot-ul de nitro ?

p0mpi 14-11-08 17:30

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
multi aplaudaci pe aici carora le plac discutiile, ne vedem la braila sau saptamana viitoare pe aici si ne dam

Lucian 14-11-08 17:31

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 1863993)
Kenzo e prieten cu WRC (WAX) ... asa ca ar trebui sa ii ia si apararea prietenului lui dak Nissanu' a mers cu NOS la BV

pe mine unu' nu ma intereseaza... doar ca nu am mai vaz Nissan sa mearga asa tare... mai ales A/T

Da Achim ... dar de la a lua apararea pana la " te trezesti cu pareri" si impertinenta dusa pana la smecherie si smardoiala ...
Dar ... asta e.

p0mpi 14-11-08 17:32

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1863997)
Unichip nu controleaza si shot-ul de nitro ?

unichipul ii da acces la azot, direct nu as fii putut face legatura

Achim 14-11-08 17:32

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
lucian te-a intrebat asta in ideea ca dak nu aveai harta de unichip in seara aia pe masina nu ai fi putut sa te dai si cu NOS

Lucian 14-11-08 17:34

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Eu am inteles asa ... ca nu a lucrat unichip-ul ... Daca nu a lucrat ... cum a schimbat harta in mom activarii instalatiei ? Zic si eu ... ;)

p0mpi 14-11-08 17:36

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1864004)
Da Achim ... dar de la a lua apararea pana la " te trezesti cu pareri" si impertinenta dusa pana la smecherie si smardoiala ...
Dar ... asta e.

nu mai avea tu pareri, cand nu stii cu ce se manaca si despre ce e vorba, date cu parerea de masina ta sau d a cui vrei nu de a mea, eu stiu kt am muncit la ea sa merga cum merge, nu am nevoia de parerea unui apaudaci

p0mpi 14-11-08 17:39

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1864012)
Eu am inteles asa ... ca nu a lucrat unichip-ul ... Daca nu a lucrat ... cum a schimbat harta in mom activarii instalatiei ? Zic si eu ... ;)

farte unichipu merge dar era blanck, adik nu avea nici o harta el face contactu cu azotu , mie unichipu nu imi afecteaza cu nimik daca e blanck si nu are harta k nu modifica nimik in clac masini

Achim 14-11-08 17:40

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
man... ziceam si noi asa bazandu-ne pe ce ai spus tu mai sus :oops:
ti-am spus... masina ta kiar merge extrem de bine ;) dar nu stiam care e secretul...
iar Lucian nah... de bine de rau a fost intre aia putini primii din RO care au fost pe la curse si de la care noi astia care suntem mai fragezi la varsta (dar poate avem posibilitati materiale mai bune) avem ce invata ;)

p0mpi 14-11-08 17:44

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 1864027)
man... ziceam si noi asa bazandu-ne pe ce ai spus tu mai sus :oops:
ti-am spus... masina ta kiar merge extrem de bine ;) dar nu stiam care e secretul...
iar Lucian nah... de bine de rau a fost intre aia putini primii din RO care au fost pe la curse si de la care noi astia care suntem mai fragezi la varsta (dar poate avem posibilitati materiale mai bune) avem ce invata ;)

sunt perfect de acord, tot respectul, atat timp cat nu se da cu parerea inainte sa intrebe, sa stie ceva despre masina. nu vad rostul discutiei, ne m-ai dam si cu unichip si vdm at

alcool 14-11-08 17:50

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
inutil va certati pe aici! e clar nisanu trage!
2 si mai clar este ca e dispus la orice cursa!!

si sincer lucian nu vad rostu sa expui problema ta cu kenzo pe forum,sincer mi se pare ca exagerezi!

KENZO 14-11-08 18:30

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Toata faza a fost in felul urmator,daca ma contrazice Lucian pun si arhiva dp mess.
Am vb cu el ca dc da el sansa de a se risca o cearta pe baza asta pe acest topic,cea ce a si facut.
L-am intrebat dc incearca sa faca asta iar el imi raspunde ceva de genu...ASA SI CARE E PROBLEMA?si iam spu sa nu mai fie asa intepat si sa vb frumos ca eu nu l-am luat urat.
Dupa care incepe cu scoala veche ca el a lucrat langa mine ca daca vreau sa vina dupa mine in chitila si etc...acum sincer cine ar fi acceptat atatea amenintari?Si iam spus k vino mane...eu voi fi singur sau cu 2-3 prietenii nu ca strang lumea(abereaza mult rau).
Dupa care pe la 7 il sun si ii spun"hai luciane nu mai vi sa vb...EL:aaaaa pai am trecut dar mai erai cu 2-3 si erati prea putinii,in fine.Dupa care incepe sa-mi explice urmatoarele chestii"Vezi ca am vrut sa vin si au spus mai multi altadata ca vor si ei sa vina ca au ceva de impartit cu tine,a spus ca uni baietzii din Anonymous dabea asteapta sa-mi rupa capu,ca a vb cu Florica de la NSL,si ia spus Florica sa ma lase etc.Peurma ca el nu e smecher da cunoaste lume si tot asa.Peurma ca vine duminica sau luni peste mine cum a spus si mai sus...in fine.nu e frumos!!!TE ASTEPT.

Lucian 14-11-08 18:55

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Da ... a fost ceva de genul asta ... nu intru prea mult in detalii . Ideea e urmatoarea : m-ai luat cu faze de gen ... "m-am trezit eu sa-mi dau cu parerea" ? mi-ai spus ca DE TINE nu se ia nimeni si cu tine nu vb nimeni intepat ? Ti-am spus CLAR de la inceput ca NU vin la scandal ci vin pt a te potoli si a-ti demonstra ca gresesti vorbind aiurea si ca singura "repercusiune" din partea mea ar fi intelegere verbala cu tine sa te lasi de forumul asta (si vice versa) ? E adevarat ca ti-am spus ca te caut eu abia dupa ce m-ai luat cu faze gen ... "intoarcete-te ca aia 3 sunt de ajuns pt tine" sau ... "ne-am strans mai multi spune unde esti ca venim noi" ? Eu ti-am desenat de la inceput ca vreau sa evit smardoiala asta ieftina ? Logic ca in momentul in care tu insisti ca "v-ati strans mai multi si veniti unde sunt eu" ... trebuia sa ma cobor la mintea ta si sa vb ca atare. Ce sa iti mai zic ? Ca ai spus ca si prietenul cu 350z vrea sa ma vada ? Am inteles de la tine ca nu s-a luat pana acum nimeni de tine da ? Ok. Daca e asa sau nu ... numai timpul o va spune . Si ca sa inchei cu inceputul : certurile nu au inceput de la remarca mea :ce amuzant :))) ) cum ai spus tu ... ci de la smardoiala ta .

pOmpi ... fiind un FORUM ... lumea isi exprima parerile. Pt asta se numeste forum . Niciodata nu vei avea parte doar de laude si pareri pozitive ... mai ales cand e ceva ce lasa loc de dubii . Cat despre cunstintele mele cu privire la unichip si nitro ... cand eu aveam nitro pe masina ... nu erau 5 in Bucuresti care puteau spune asta . Dar asta e alta discutie ... cum discutii vor fi mereu.

KENZO 14-11-08 19:01

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Certurile au plecat de mine?
U ai fost primul care ai spus ca vi peste mine,cu ce ocazie nu stiu.
2 la mana ai spus ca Alin(350z)minte si etc...e normal sa sar si sa iau fok pt el ca e prietenu meu.Inca odata iti spun,nu mi-am cautat-o cu tine.Daca ti bine minte acum 5-6 luni cand a fost party-ul V.Crew te-am cautat cu invitati ;)...deci nu cred ca aveam dc sa ma iau cu tine aiurea...cum ai dat-o u.In fine...vb pe mess mai bine noi 2 si clarificam totul si hai sa lasam topiv-ul liber pt alti doritori de actiune pe 402m!!!

F_L_R 14-11-08 19:05

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
As prefera sa continuati discutia despre Nissan si despre capacitatea acestei masini fata de alte pretendente.
Capacitatea muschilor se discuta in privat . Va rog sa lasa ti muschii si prostiile. Asemenea discutii nu si au rostul . Sper ca aici sa incheiat confilictul Lucian VS Kenzo......incercati sa gasiti un conflict ceva de genul 350Z vs........ Bafta si numai bine.

Achim 14-11-08 19:33

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
i-am confundat pe cei doi Kenzo :oops:
aici e vba de Kenzo care e in acelasi club (si implicit prieten) cu Pompi...
eu vbeam de Kenzo cu un Leon alb... prieten cu WAX (Cupra alba)

Lucian 14-11-08 20:01

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Iar eu nu am nici un conflict ... nu Florica ? :)) Sa ne traiasca xenoanele ! Noi sa fim sanatosi !

KENZO 14-11-08 20:06

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Gata sa lamurit si neintelegerea intre mine si Lucian!!!

Alfa_band 15-11-08 00:37

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Quote:

Originally Posted by KENZO (Post 1864146)
Toata faza a fost in felul urmator,daca ma contrazice Lucian pun si arhiva dp mess.
Am vb cu el ca dc da el sansa de a se risca o cearta pe baza asta pe acest topic,cea ce a si facut.
L-am intrebat dc incearca sa faca asta iar el imi raspunde ceva de genu...ASA SI CARE E PROBLEMA?si iam spu sa nu mai fie asa intepat si sa vb frumos ca eu nu l-am luat urat.
Dupa care incepe cu scoala veche ca el a lucrat langa mine ca daca vreau sa vina dupa mine in chitila si etc...acum sincer cine ar fi acceptat atatea amenintari?Si iam spus k vino mane...eu voi fi singur sau cu 2-3 prietenii nu ca strang lumea(abereaza mult rau).
Dupa care pe la 7 il sun si ii spun"hai luciane nu mai vi sa vb...EL:aaaaa pai am trecut dar mai erai cu 2-3 si erati prea putinii,in fine.Dupa care incepe sa-mi explice urmatoarele chestii"Vezi ca am vrut sa vin si au spus mai multi altadata ca vor si ei sa vina ca au ceva de impartit cu tine,a spus ca uni baietzii din Anonymous dabea asteapta sa-mi rupa capu,ca a vb cu Florica de la NSL,si ia spus Florica sa ma lase etc.Peurma ca el nu e smecher da cunoaste lume si tot asa.Peurma ca vine duminica sau luni peste mine cum a spus si mai sus...in fine.nu e frumos!!!TE ASTEPT.

Looll da de unde pana unde a ajuns Anonymous club de????
Nu stiu care baieti din Anonymous vor asta ca am si deschis discutia si nimeni nu stia nimic.
Nu mai implicati si alte persoane decat sa va aflati in treaba!

TOBA^ 15-11-08 17:57

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
ANONYMOUS nu este implicat in acest scandal ...aseara noi am avut sedinta in kisselef si cand am aflat de acest scandal am intrebat ,,cine stie??'' si nimeni nu stia nimic...

NISSAN-ul 350 Z vine la BRAILA??

KENZO 15-11-08 18:12

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Inca nu se stie,se lucreaza la el si acum.....

p0mpi 17-11-08 18:11

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
eu mi-am rezolvat problemele, masina este ok,, asa k astept in continuare provocari

AlecsM 18-11-08 12:49

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
nu am inteles exact ...masina ta nu a mers ok in seara "aia" cu mine cu seatul ???

p0mpi 18-11-08 13:33

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Quote:

Originally Posted by AlecsM (Post 1871706)
nu am inteles exact ...masina ta nu a mers ok in seara "aia" cu mine cu seatul ???

da, asa e

TOBA^ 19-11-08 08:32

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
si la braila a avut probleme masina???

KENZO 19-11-08 12:29

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Nu la Braila chiar nu,a tras foarte bine masina acolo:P

p0mpi 19-11-08 15:30

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Quote:

Originally Posted by TOBA^ (Post 1873495)
si la braila a avut probleme masina???

nu, a mers foarte bine si tocmai de aia am trimiso acolo cu totul k eu nu am putut sa ajung

naka66vio 20-11-08 18:40

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
sal.teai intrecut cumva zilele astea u un gti rosu RBN?din mers si de pe lok?ne poti spune si noua rezultatul?;))

Achim 20-11-08 21:25

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
mi-a parut bine sa facem cunostiinta live si masina, 350Z merge f bine pt acest model ;) am purtat discutiile live aseara asa ca nu cred ca are rost sa polemizam pe forum? :D ca amandurora cred ca le-a facut placere ... ;)

VG30DETT 23-11-08 09:45

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
daca ai fi mai aproape eu as incerca ca al meu momentan e automat sa vedem cum e intre nissanuri z.

76BPR 23-11-08 11:00

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
Quote:

Originally Posted by p0mpi (Post 1870065)
eu mi-am rezolvat problemele, masina este ok,, asa k astept in continuare provocari


vrei sa te tragi cu un ursulet,m5 cu nos

p0mpi 24-11-08 16:38

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
ma trag cu oricine, numai cu azot de acum inainte, nu mai vreau discutii, cu fara nos etc etc

HardWorker 01-12-08 12:26

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
daca ai drum prin cluj incerci un leon turbo si un type r?"180 respectiv 200 cp(de fabrica bineinteles)

Puya123123 01-12-08 13:23

Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp
 
corvette 2003? nu stiu cati cai are,in jur de 500 oricum.dar sa prindem o zi cand e uscat asfaltu ca nu pot sa plec de pe loc :D


All times are GMT +2. The time now is 09:31.

- Copyright 2026 4Tuning