Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

TazAless 13-01-06 17:07

inca sunt incepator... 8)

TopArt 13-01-06 17:12

https://img509.imageshack.us/img509/6...alfa1590oi.jpg

:wink:

nu-i greu. la inceput pare, dar cu timpul si cu o imaginatie bogata se invata tot :wink:

dshockevo 13-01-06 17:28

Super tare maiestre !!!
:shock:
Se vede ca ai avut mare grija la detalii , ai facut riz-urile la cauciucuri, scrisul dp margine etc.

Dar in loc sa-ti expui operele si sa ramana toti masca , mai bine ai pune si tu un tutorial ceva facut de tine , ca invatam si noi astia mai amarati !

PS: banuiesc ca la nivelul la care ai ajuns nu iti mai e frica de concurentza !! :wink:

ad1 13-01-06 17:42

1 Attachment(s)
invatati si voi din asta :D
acum serios,zilele astea ma apuc de un tutorial k-lumea.

shantzu 13-01-06 17:46

eu m-am descurcat la janta si cauciuc,am gasit pe net nishye tutoriale dar nu am inteles cum sa aleg din blueprints sa iasa masina in 3d :cry:

TazAless 13-01-06 20:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ad1\"
invatati si voi din asta :D
acum serios,zilele astea ma apuc de un tutorial k-lumea.

acum ca tot am prins gustul... sunt nerabdator sa vad ce tutorial faci :peace:
edit: si mi-ar place sa vad si un tutorial facut de topart ca e priceput ;) (daca iti permite timpul, ce zici de un tutorial, topart ?) 8)

TazAless 13-01-06 21:15

uite, asta nu mai arata ca o roata de caruta :lol:
daca ar face cineva un tutorial si despre cauciucuri... :cry:

TazAless 13-01-06 21:16

1 Attachment(s)
uite, asta nu mai arata ca o roata de caruta :lol:
daca ar face cineva un tutorial si despre cauciucuri... :cry:

StreetRacerGS 14-01-06 16:26

De Unde pot lua 3dsmax ?
 
De unde pot lua si eu 3ds max? :D

TazAless 14-01-06 19:38

1 Attachment(s)
am inceput sa stau pe 3dsmax :D :arrow: :arrow: :arrow:

ad1 20-01-06 21:15

Janta
 
1 Attachment(s)
Janta
tip extensie : max
cei care vreti sa o downloadatzi...

TazAless 20-01-06 21:39

da...marfa dar daca dau render de ce nu se intampla nimic ? :cry:

turbojack 26-01-06 02:35

Re: De Unde pot lua 3dsmax ?
 
Quote:

Originally Posted by \"StreetRacerGS\"
De unde pot lua si eu 3ds max? :D


as avea si eu aceeasi intrebare.de unde?Si pe cit posibil daca pot sa vad macar un demo inainte sa mi se ceara cartea de credit.Pina acum am gasit destule programe de proiectare in 3D insa niciunul nu m-a lamurit ce face,inainte sa mi se ceara cartea de credit.Deci...

ad1 26-01-06 07:43

aici poti vedea ce branduri au folosit 3dmax
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet...linkID=5572501

de aici il poti downloada,valabil doar 30 de zile
http://nct.digitalriver.com/fulfill/0049.034

iar de cumparat il poti cumpara de la orice magazin de specialitate,insa e cateva sute de euro.dar ai licenta,poti vinde ceea ce faci in max.
pt alte detalii va stau la dispozitie pe pm.

MeHiGH 31-01-06 21:21

\" VREM TUTORIALE !!! VREM TUTORIALE !!! \"
multimea de ashteapta ad1!!! :oops:
incercashi sa fak o capota ...si nu stiam cum sa decupez priza de la gura de aer... :cry:
un id de mess se poate ?
Bafta si MUlt norok la tutoriale

Treshure 09-02-06 03:51

vreau si eu un program de virtual tuning pls cine ma poate ajuta mail me va rog

GRIGO 15-02-06 23:29

3 Attachment(s)
mam apucat si eu azi deja mi-a intrat in sange uitati ce mi-a iesit

GRIGO 15-02-06 23:56

am si io o intrebare cand apas f9 sa se faca popzele se fac la rez mica cum fac sa le scota la rez mai mare?

a_ombladon 16-02-06 08:09

apesi f10 selectezi tab-ul \"common\" al ferestrei care-ti apare si cauti p-acolo pe undeva, o sa gasesti niste rezolutii, alege-ti d-acolo cat vrei...

RA_2fast4u 16-02-06 20:53

1 Attachment(s)
m-am bagat si eu :D
da am o intrebare cum fak fazele alea de la punctu 2 din al 2-lea tutorial? ca ma tot chinui aicea si nu imi ies :(

Razor 17-02-06 23:00

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"GRIGO-X2\"
mam apucat si eu azi deja mi-a intrat in sange uitati ce mi-a iesit

buna..........park e un butuc de mashina de spalat......ps...am glumit :lol:

GRIGO 17-02-06 23:26

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Razor\"
Quote:

Originally Posted by \"GRIGO-X2\"
mam apucat si eu azi deja mi-a intrat in sange uitati ce mi-a iesit

buna..........park e un butuc de mashina de spalat......ps...am glumit :lol:

ce vrei ma omule sunt incepator

GRIGO 17-02-06 23:29

3 Attachment(s)
ad1 zi si mie daca am inceput bine

GRIGO 18-02-06 13:35

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Razor\"
Quote:

Originally Posted by \"GRIGO-X2\"
mam apucat si eu azi deja mi-a intrat in sange uitati ce mi-a iesit

buna..........park e un butuc de mashina de spalat......ps...am glumit :lol:

off topic: auzi pretene fati glumele tale de *** cu alti nu cu mine ca ne suparam

lyvyu 18-02-06 14:03

sunt mishto pana aku
imi plak toate jentile
BV VOUA
Bafta in continuare!!!

GRIGO 18-02-06 19:11

am o intebare pentru ad1
Cum fac plasa de la bari?

MeHiGH 19-02-06 14:31

te duci la material , cred ! sau vezi ca atunci cand faci primul plan ( spitza) iti alegi din dreapta o culoare ( de sub campul de unde iti alegi lungime,latime,densitate ... alea-alea...)



ad1 dak nu e bine ce am zis , corecteaza-ma !!!

a_ombladon 20-02-06 08:20

@grigo-x2
am facut eu un video-tutorial cu o metoda mai simplutza sa faci plasa aia
http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=31175

GRIGO 20-02-06 14:56

deja masina mea incepe sa capete forma
in doua trei zile o sa o termin

RA_2fast4u 20-02-06 16:11

uh ce ma dispera :( dc uneori nu imi merge shiftu(adika clonatu) ....ma poate ajuta cineva ca e chiar enervanta faza :|

GRIGO 21-02-06 14:48

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"a_ombladon\"
@grigo-x2
am facut eu un video-tutorial cu o metoda mai simplutza sa faci plasa aia
http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=31175

mersi frate pt film
mi-a fost de mare ajutor
iti ramn dator
dar daca nu te superi poti sa imi spui cum fac farurile
ca nu stiu sunt incepator m-am apucat de 3d de vreo 3 zile

a_ombladon 21-02-06 20:35

la faruri nici eu sunt expert, poate adi sa-ti explice mai bine...
scuze :oops:

WGF 22-02-06 10:07

Da cu ce se deschide filmu?

GRIGO 22-02-06 15:58

hai bai fratzilor ma ajuta cineva si pe mine cu farurile ca nu stiu sa le fac si nu pot sa termin lucrarea :?

GRIGO 22-02-06 16:03

cine ma ajuta si pe mine sa fac farurile nu neaparat tutorial doar cateva sfaturi ca stiu si eu cat de cat sa umblu in 3d :?

mtg 22-02-06 20:15

@GRIGO-X2 in cat timp va fi gata lucrarea??

GRIGO 22-02-06 22:31

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"mtg\"
@GRIGO-X2 in cat timp va fi gata lucrarea??

pai inca nu stiu dar maxim 3-4 zile
oricum e foarte mult de munca si mai ales ca sunt incepator fac asta doar de vreo 5 zile

GRIGO 22-02-06 22:32

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"a_ombladon\"
@grigo-x2
am facut eu un video-tutorial cu o metoda mai simplutza sa faci plasa aia
http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=31175

auzi fratioare da cu ce program ai facut filmuletzu

RA_2fast4u 23-02-06 16:05

2 Attachment(s)
primul lucru facut de mine in 3dmax fara niki un fel de tutorial...nu prea am fost atent la margini si precum se vede mi-a iesit cam stramba :oops: acuma fak alta....si probabil inca ceva si dupa aceea cand ma simt pregatit trek si la masini :D
p.s. nu stie nimeni care e faza cu shiftu? dc nu isi fake treaba uneori?
al 2-lea tip e dupa al 2-lea tutorial iar al 3-lea e dupa own design, dar cu ajutorul primului tutorial :)

a_ombladon 23-02-06 18:47

1 Attachment(s)
@WGF: filmu il deschizi cu windows media player, cu bs-player, cu power-dvd cu ce vrei tu
@GRIGO-X2: e facut in camtasia screen recorder


All times are GMT +2. The time now is 12:18.

- Copyright 2026 4Tuning