Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   Ford Capri Mk1 (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/94382-ford-capri-mk1.html)

florin_cars 28-01-09 01:30

Re: Ford Capri Mk1
 
Quote:

Originally Posted by silencer (Post 2013710)
www.mobile.de sau .ro ca naiba tot romanu stie de el deja si chiar ebay... sigur daca gasesti una dupa care sa fi nebun poti sa deal cu omu sa o vezi si eventual cumperi... depinde de cat de departe vrei sa ajungi. da chiar, ce ai mai facut? florine am primit 3 mailuri din cauza ta :P imi urmaresti posturile inteleg?

hmm, e "SCUMPE" mai silencere, sincer, grav de scumpe..
eu fac...greu, ca ma chinui sa mai cumpar 2 forduri..sa am si eu 6..7 :lol: si greu cu actele, smenurile si tehnicalitatile :(
si nu, nu iti urmaresc TIE posturile, ci pe ale altcuiva le urmaream si am nimerit si eu pe ici, colo :oops:

silencer 28-01-09 10:30

Re: Ford Capri Mk1
 
mai am ceva de asteptat pt motor si dupa ce e gata trebuie facuta electrica si asamblat masina. suna bine golf mk1 si eu mi-as fi ales unul pentru prima masina de restaurat daca nu puteam sa gasesc un capri. hot hatch-urile vechi sunt misto. spor la treaba si sa arunci poze aici

alexgiangu 30-01-10 00:14

Re: Ford Capri Mk1
 
salut, din pacate am si eu un ford capri 1600 xl. Am spus din pacate k am ff mult de lucru la el... deocamdata sunt la caroserie si ma chinui sa dau rugina jos asa incat sa mai raman si eu cu ceva masina. Marea mea problema nu e tapiteria, franele, directia sau alte chestii.... Ceea ce ma intereseaza e sa vad cum pot sa gasesc un motor modern si o cutie in 6+1 trepte k sa pun pe masina. Stii cam ce motoare moderne se pot adapta la masina dar sa nu fie nici o problema la rar?

florin_cars 31-01-10 18:34

Re: Ford Capri Mk1
 
nu merge nimic din ce vrei tu.

alexgiangu 31-01-10 23:41

Re: Ford Capri Mk1
 
am cautat pe net ceva saptamani si am gasit ceva pe un site ca ar merge un motor de jaguar x tipe, motorul de 2500 benzina... si ceva motoare de la bmw... dar nu vreau sa pun de la bmw k sunt in linie si eu vreau in v... am sa incerc sa regasesc situl si am sa copii. multumesc pentru raspuns


All times are GMT +2. The time now is 19:06.

- Copyright 2026 4Tuning