![]() |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
Quote:
Exista in schimb E92 335i . In alta ordine de idei ti-am facut o provocare tot cu un 328 fara turbo si tu ai dat-o in ursi cu turbo ... ai amestecat mancarea totusi. Iar interesul meu se rezuma doar la o liniutza in urmatorul cadru legal ... iar acest cadru este la Constanta pe 3 mai. Daca iti face placere sa te inscri cu e46-ele , e ok. Daca nu nu e problema ca lumea nu se invarte in jurul tau. Si in legatura cu problema ta : " asta cand vei atinge acest stadiu ... candva ... vreodata " ... Faptul ca ti-ai cumparat o masina deja facuta de un pasionat pe tine nu te face pasionat ... Si cred ca asta spune tot ... ! E46-ele ptr mine este un stadiu inferior ! O zi buna. |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
Asa e, sunt acrii strugurii ... :))))) P.S. Cu asta am incheiat discutia cu tine ....... Oricum nu ti-ai meritat timpul alocat ! |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
Asta e caterinca dinaia ieftina ... sau poate te droghezi si atuncea te inteleg ... |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
Vad ca citesti pe litere ... citeste macar tot : Quote:
Si cu postul acesta am incheiat discutia pe acest topic ca ii creste ratingul aiurea ca la OTV. Spor la spart seminte. |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
Chiar daca tu ai decat un banal e36 sedan pentru tine nu exista decat e46 5,5 hartge, alpina b 3.3 si m3 ... apropos de ultima aberatie pe care ai enuntat-o, orice e46 stock este mai bun ca performante decat motorizarea corespondenta e36 inclusiv m3 ; poti da o simpla cautare pe google . este logic ca generatia urmatoare sa fie mai buna din toate punctele de vedere . tu, totusi te ambitionezi sa sustii contrariul fara niciun argument, la fel ca toate afirmatiile facute anterior in acest topic ! culmea este ca e36 a fost generatia cea mai putin reusita dintre toate seria 3 , este cea care are cel mai scazut grad de fiabilitate . de aceea au ajuns ursii mai scumpi decat pisicile ... mai lasa drogurile alea :)));) |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
nu am E36 am avut urs(E30) acum am E46 am zis-o si o sa o mai zic,nu as da un urs de la 316-pana la 325 cu dotari ok ma rog aer trapa bla bla pe un E46 cu dotari echivalente :)
nu cunosc E36 pare mai putin fiabila fata de urs fata de E46 e discutabil in ceea ce priveste M3 topul meu(daca as avea bani destui de intretinere+ca m-ar usca taxa de prima inmatriculare) ca de achzitionat sa zicem ca as putea) 1.M3 E30 2.M3 E36 3.M3 E46 e pacat ca va certati pe tampenii din astea :( |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Te astept :)
da-mi un urs coupe cu 66 mii km la bord 325i cu trapa, aer abs si iti dau compactul :) PS:mai adauga ceva ani la varsta :) later edit :fiecare cu parerea lui ,cum am spus am mers si cu urs acum am E46 si mi-a placut mai mult ursul.Vorbesc de "feeling" nu de de dublu vanos DSC scaune incalzite si ce mai am pe E46 din punctul asta de vedere E30 e depasit . inca un edit: uite asa ceva as vrea(ignoram pretul) http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...ctionYear=1991 |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
oricum nici in starea asta nu mi-ar placea un e36 325 i din 92 si ~ 50.000 km de exemplu ... nu este genul de masina care sa nasca pasiuni ... |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
motorul se vinde fiindca urmeaza un mic upgrade cu 3.2 ...
2.500 eur cu tot cu anexe ... 78.000 km reali , kit ambreiaj nou = 1.100 eur si toate consumabilele noi . |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
bafta cu transplantul :)
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
Sa fie ... multumesc frumos ... Doamne ajuta !!! |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
noul proprietar este f. multumit de prestatiile motorului si cu siguranta cand va dori sa-i mai sporeasca performantele se va adresa lui Florin !!! |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
si ce motor urmeaza il locul lui? 3200?
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
piesa! bafta cu el! da' cre'ca ar cam trebui sa iei in calcul si suspensii/frane in cazu asta. oricum, wise choice!
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
din masina mea a mai ramas ~ doar sasiul ( si usile, geamurile, stopurile, farurile ... ) o alegere si mai inteleapta ar fi fost sa o vand si sa cumpar un m3 cu adaugarea unei diferente . daca stiam ce costuri presupune ac. transformare si cat timp va dura nu m-as fi apucat de treaba . singurul avantaj va fi ca voi avea o masina verificata complet, in perf. stare de functionare sper . |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
asta una. si a doua, daca performantele vor fi identice cu ale unui M3, cred ca si satisfactia e mai mare, stiind ca ai facut-o tu. care motor il pui? S5x?
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
ideal. totusi, de ce SMG? de fapt, e kestie de gust. eu as prefera manuala clasica. oricum, tine-ne la curent! bafta!
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
totusi chiar mi-am dorit o cutie manuala cu comanda secventiala si tocmai asta este SMG'u ... sa fie ! |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
data viitoare nu mai da bani la dyno = intreaba-ma pe mine ;) :))) |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
:)))) eh, am zis sa iau si o parere "neavizata" de la astia cu dyno! :P acum sper la niste axe, am gasit unele mai ieftine, de la kent, 250 GBP. mai fac un dyno dupa aia. sau te intreb pe tine.
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
www.carfolio.com |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
o sa-mi deschid un infoline cu 2 EUR/min. ... :))) |
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
3 Attachment(s)
ok, updates: am schimbat softul si am mai pus un filtru sport (aveam si inainte dar era un K&N de cutie, nu conic). rezultatul? un mistrek fericit! :D amestecul putin cam bogat dar nu sa ma ingrijoreze.
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
|
Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
Quote:
Bravo!! :twisted::twisted::twisted: |
| All times are GMT +2. The time now is 05:21. |
- Copyright 2026 4Tuning