Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - andrew 46 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/89719-machete-lucru-andrew-46-a.html)

Dark Side 26-09-08 15:22

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Ii lipsesc cumva farurile sau vreo piesa de la faruri??
P.S. Carbonul du prea da bine pe un Ferrari de curse clasic,parerea mea.

andrew 46 26-09-08 18:27

Re: machete in lucru-andrew 46
 
da
ii lipsesc farurile care erau detasabile
le-am pus bine

andrew 46 29-09-08 08:50

Re: machete in lucru-andrew 46
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by B 46 KTO (Post 1766293)
trebuie facut ceva si la bara spate :)


weekendul asta am mai avansat cu proiectul ferrari
am terminat bara spate
in centru ,unde este locul mic,liber vor fi evacuarile:twisted:

si am mai pus cateva poze cu masina.... in aer liber...:D:!:

AdY9005 29-09-08 18:22

Re: machete in lucru-andrew 46
 
ai lucrat bine masina bravo numa ca pragurile si barile is exagerat de lungi ........ :shock:

Darius DMS 29-09-08 19:14

Re: machete in lucru-andrew 46
 
a iesit super......best of the best....good luck la finish...

andrew 46 29-09-08 19:23

Re: machete in lucru-andrew 46
 
multumesc de aprecieri
mai am catefa finisaje minore
si o vopsesc

voi pune poze si cu interiorul

canon 29-09-08 21:45

Re: machete in lucru-andrew 46
 
cu ce ai zis ca ai lucrat??cu chit auto sau poxilina..?

andrew 46 30-09-08 09:09

Re: machete in lucru-andrew 46
 
poxilina
si finisat cu chit auto

B 46 KTO 30-09-08 09:50

Re: machete in lucru-andrew 46
 
acum daca tot ai facut kitu de bari si praguri fa si niste evazari la aripi :))

andrew 46 01-10-08 21:21

Re: machete in lucru-andrew 46
 
4 Attachment(s)
de evazari nu stiu
ma mai gandesc...chestii ingineresti

insa am facut rost de la un prieten un porsche 911 carrera gt3 bburago 1/18
este mazgalit de varul lui de 7 ani....nasol
sa vad cum sa-l indepartez
da o sa iasa un proiect super tare

voi lucra in paralel si la ferrari si la porsche
insa as vrea sa termin ferrari ca sa am mai mult timp pentru el....:x
voi vedea:-)

Dark Side 01-10-08 22:51

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Dar Posrsche-lea nu arata asa rau daca aia ar fi fost vopsea!

andrew 46 02-10-08 08:51

Re: machete in lucru-andrew 46
 
da
insa as vrea sa-i schimb jantele cu unele mai mari cromate
sa-i mochetez interiorul
sa o revopsesc
si un bodykit ca sa fie mai joasa deoarece jantele cromate o vor face inalta
si acum este inalta dealtfel.....

andrew 46 02-10-08 21:11

Re: machete in lucru-andrew 46
 
4 Attachment(s)
azi pun niste poze cu ferrari dat cu spritzchit:twisted:
mai trebuie lucrat putin :shock:
insa culoarea lui va fi rosie....cred....:D

HoricutzWSR 03-10-08 17:29

Re: machete in lucru-andrew 46
 
in spate macar la roata ar trebui sa incerci niste evazari,"construieste" o contra-aripa cumva si pe baza aleia incearca sa faci si evazarea propriu zisa...rotile alea iesite in afara o "trag in jos"...in rest e foarte foarte faina macheta,bine lucrata...

andrew 46 03-10-08 20:04

Re: machete in lucru-andrew 46
 
multumesc de aprecieri
mai am cateva lucruri de facut la ea
mai ales ca tre sa adaptez si usile deoarece pragurile sunt mai iesite si arata naspa daca nu mai incarc pe usi

andrew 46 04-10-08 11:41

Re: machete in lucru-andrew 46
 
2 Attachment(s)
am "dezinfectat" de marker porsche-ul:shock:
acum e o adevarata macheta:D

AdY9005 04-10-08 18:55

Re: machete in lucru-andrew 46
 
da tot trebuie revopsita ....... :-)

andrew 46 04-10-08 19:49

Re: machete in lucru-andrew 46
 
da
dar era prea urata
normal ca o sa o revopesec din moment ce o sa-i fac body-kit

rares 07 04-10-08 20:25

Re: machete in lucru-andrew 46
 
frumos finisat si la vopsit te pricepi bine.

coman razvan 04-10-08 21:06

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Ca intre frati! :) Prietenii stiu de ce! :)

andrew 46 05-10-08 19:53

Re: machete in lucru-andrew 46
 
6 Attachment(s)
zilele astea am terminat interiorul la ferrari:!:
si am terminat caroseria de finisat8)
trebuie sa o mai vopsesc si e gata:D

B 46 KTO 05-10-08 20:04

Re: machete in lucru-andrew 46
 
incearca sa rectifici un pic la toba ... in rest e ok :)

Darius DMS 05-10-08 20:06

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 1793906)
zilele astea am terminat interiorul la ferrari:!:
si am terminat caroseria de finisat8)
trebuie sa o mai vopsesc si e gata:D

dinc e ai facut nos u si wooferele?ca is interesat si eu sa vad cum ai facut:-P:-P

B 46 KTO 05-10-08 20:08

Re: machete in lucru-andrew 46
 
nos-ul probabil l-a avut de la o alta macheta si dif-urile sunt 2 casti fara carcasele alea de plastic gresesc ?

andrew 46 05-10-08 20:15

Re: machete in lucru-andrew 46
 
ai dreptate8)
mi-ai citit gandurile:D:D

B 46 KTO 05-10-08 20:19

Re: machete in lucru-andrew 46
 
toba este aplicata sau vine cu sasiu ?

andrew 46 05-10-08 20:43

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
este aplicata de la alta macheta
o sa o mai finisez nitzel.... inainte de vopsire..

andrew 46 07-10-08 09:15

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
7 Attachment(s)
am mai facut niste poze mai artistice...:D
si cu eleronul pus

B 46 KTO 07-10-08 10:18

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
destul de bine dar incearca sa repari cumva la toba :)

W Y P 07-10-08 12:07

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 1796450)
am mai facut niste poze mai artistice...:D
si cu eleronul pus

super andrew...
sper ca si al meu sa-mi iasa cel putin la fel de misto
pacat ca e 1:24 al meu si lucrez putin mai greu :sad:
mi se pare super si eleronul 8)
bravo ! ! ! ;)

Dark Side 07-10-08 12:22

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Bravo frumos ferrariul! ;)
Oricum cred ca acum mai ai doar de finisat ceva nuiasa?

andrew 46 07-10-08 20:50

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
da
multumesc de aprecieri
chiar azi mai termin cu finisajele ca m-au omorat..
si mai trebuie sa iau spray rosu si gata

Darius DMS 08-10-08 10:07

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 1796450)
am mai facut niste poze mai artistice...:D
si cu eleronul pus

best omule...e ffftare ferrari....foarte bine lucrat....sincer,mie nu mi ar fi ieit asa ceva.....spor la vopsit...cred ca i ar sta un alb perlat de culoarea grundului...asa cred,dar faci cum vrei....;);)spor la treaba

B 46 KTO 08-10-08 12:31

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
sa finisezi toba sef inainte sa-l vopsesti ca daca nu e pacat de ea:)

andrew 46 08-10-08 21:12

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
am finisat toba chiar azi
si celelalte imperfectiuni .......

andrew 46 09-10-08 16:25

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
2 Attachment(s)
niste poze cu ea in stadiul de uscare
am terminat finisarea
FINISH!!!!:drunk:
dupa multe zile de stres in ale finisajului....

azi merg sa-mi iau spray rosu ferrari
m-am gandit si la alb perlat...
insa se gaseste mai greu...
si totusi e un ferrari nu??:twisted:

Darius DMS 09-10-08 19:27

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
asa ma gandeam sa faci ferrari...ideea asta vroiam sa ti o spun....ii sta foarte bine in alb perlat cu 2 dungi rosii...asa cred eu dar faci cum vrei....spor la lucru8)8)8););)

andrew 46 10-10-08 10:41

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
am cumparat un rosu intens foarte frumos
cu acela voi vopsi azi sau maine....

finisajele astea m-au disperat!!!naspa

andrew 46 10-10-08 20:30

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
6 Attachment(s)
asa e vopsita
mai am asamblarea finala
si autocolanul de carbon pe capota si o termin
sa stiti ca a meritat efortul
a iesit excelent:D:D
neasteptat de bine
parca ar fi cumparata:shock:

manu_96xls 10-10-08 20:38

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Nu pune carbon pe ea, ca ai muncit degeaba.;)
Realizarea e ok , chiar daca nu ma impac cu designul actual .;)


All times are GMT +2. The time now is 13:29.

- Copyright 2026 4Tuning