![]() |
Re: machete in lucru-andrew 46
Ii lipsesc cumva farurile sau vreo piesa de la faruri??
P.S. Carbonul du prea da bine pe un Ferrari de curse clasic,parerea mea. |
Re: machete in lucru-andrew 46
da
ii lipsesc farurile care erau detasabile le-am pus bine |
Re: machete in lucru-andrew 46
6 Attachment(s)
Quote:
weekendul asta am mai avansat cu proiectul ferrari am terminat bara spate in centru ,unde este locul mic,liber vor fi evacuarile:twisted: si am mai pus cateva poze cu masina.... in aer liber...:D:!: |
Re: machete in lucru-andrew 46
ai lucrat bine masina bravo numa ca pragurile si barile is exagerat de lungi ........ :shock:
|
Re: machete in lucru-andrew 46
a iesit super......best of the best....good luck la finish...
|
Re: machete in lucru-andrew 46
multumesc de aprecieri
mai am catefa finisaje minore si o vopsesc voi pune poze si cu interiorul |
Re: machete in lucru-andrew 46
cu ce ai zis ca ai lucrat??cu chit auto sau poxilina..?
|
Re: machete in lucru-andrew 46
poxilina
si finisat cu chit auto |
Re: machete in lucru-andrew 46
acum daca tot ai facut kitu de bari si praguri fa si niste evazari la aripi :))
|
Re: machete in lucru-andrew 46
4 Attachment(s)
de evazari nu stiu
ma mai gandesc...chestii ingineresti insa am facut rost de la un prieten un porsche 911 carrera gt3 bburago 1/18 este mazgalit de varul lui de 7 ani....nasol sa vad cum sa-l indepartez da o sa iasa un proiect super tare voi lucra in paralel si la ferrari si la porsche insa as vrea sa termin ferrari ca sa am mai mult timp pentru el....:x voi vedea:-) |
Re: machete in lucru-andrew 46
Dar Posrsche-lea nu arata asa rau daca aia ar fi fost vopsea!
|
Re: machete in lucru-andrew 46
da
insa as vrea sa-i schimb jantele cu unele mai mari cromate sa-i mochetez interiorul sa o revopsesc si un bodykit ca sa fie mai joasa deoarece jantele cromate o vor face inalta si acum este inalta dealtfel..... |
Re: machete in lucru-andrew 46
4 Attachment(s)
azi pun niste poze cu ferrari dat cu spritzchit:twisted:
mai trebuie lucrat putin :shock: insa culoarea lui va fi rosie....cred....:D |
Re: machete in lucru-andrew 46
in spate macar la roata ar trebui sa incerci niste evazari,"construieste" o contra-aripa cumva si pe baza aleia incearca sa faci si evazarea propriu zisa...rotile alea iesite in afara o "trag in jos"...in rest e foarte foarte faina macheta,bine lucrata...
|
Re: machete in lucru-andrew 46
multumesc de aprecieri
mai am cateva lucruri de facut la ea mai ales ca tre sa adaptez si usile deoarece pragurile sunt mai iesite si arata naspa daca nu mai incarc pe usi |
Re: machete in lucru-andrew 46
2 Attachment(s)
am "dezinfectat" de marker porsche-ul:shock:
acum e o adevarata macheta:D |
Re: machete in lucru-andrew 46
da tot trebuie revopsita ....... :-)
|
Re: machete in lucru-andrew 46
da
dar era prea urata normal ca o sa o revopesec din moment ce o sa-i fac body-kit |
Re: machete in lucru-andrew 46
frumos finisat si la vopsit te pricepi bine.
|
Re: machete in lucru-andrew 46
Ca intre frati! :) Prietenii stiu de ce! :)
|
Re: machete in lucru-andrew 46
6 Attachment(s)
zilele astea am terminat interiorul la ferrari:!:
si am terminat caroseria de finisat8) trebuie sa o mai vopsesc si e gata:D |
Re: machete in lucru-andrew 46
incearca sa rectifici un pic la toba ... in rest e ok :)
|
Re: machete in lucru-andrew 46
Quote:
|
Re: machete in lucru-andrew 46
nos-ul probabil l-a avut de la o alta macheta si dif-urile sunt 2 casti fara carcasele alea de plastic gresesc ?
|
Re: machete in lucru-andrew 46
ai dreptate8)
mi-ai citit gandurile:D:D |
Re: machete in lucru-andrew 46
toba este aplicata sau vine cu sasiu ?
|
Re: Machete in lucru: andrew 46
este aplicata de la alta macheta
o sa o mai finisez nitzel.... inainte de vopsire.. |
Re: Machete in lucru: andrew 46
7 Attachment(s)
am mai facut niste poze mai artistice...:D
si cu eleronul pus |
Re: Machete in lucru: andrew 46
destul de bine dar incearca sa repari cumva la toba :)
|
Re: Machete in lucru: andrew 46
Quote:
sper ca si al meu sa-mi iasa cel putin la fel de misto pacat ca e 1:24 al meu si lucrez putin mai greu :sad: mi se pare super si eleronul 8) bravo ! ! ! ;) |
Re: Machete in lucru: andrew 46
Bravo frumos ferrariul! ;)
Oricum cred ca acum mai ai doar de finisat ceva nuiasa? |
Re: Machete in lucru: andrew 46
da
multumesc de aprecieri chiar azi mai termin cu finisajele ca m-au omorat.. si mai trebuie sa iau spray rosu si gata |
Re: Machete in lucru: andrew 46
Quote:
|
Re: Machete in lucru: andrew 46
sa finisezi toba sef inainte sa-l vopsesti ca daca nu e pacat de ea:)
|
Re: Machete in lucru: andrew 46
am finisat toba chiar azi
si celelalte imperfectiuni ....... |
Re: Machete in lucru: andrew 46
2 Attachment(s)
niste poze cu ea in stadiul de uscare
am terminat finisarea FINISH!!!!:drunk: dupa multe zile de stres in ale finisajului.... azi merg sa-mi iau spray rosu ferrari m-am gandit si la alb perlat... insa se gaseste mai greu... si totusi e un ferrari nu??:twisted: |
Re: Machete in lucru: andrew 46
asa ma gandeam sa faci ferrari...ideea asta vroiam sa ti o spun....ii sta foarte bine in alb perlat cu 2 dungi rosii...asa cred eu dar faci cum vrei....spor la lucru8)8)8););)
|
Re: Machete in lucru: andrew 46
am cumparat un rosu intens foarte frumos
cu acela voi vopsi azi sau maine.... finisajele astea m-au disperat!!!naspa |
Re: Machete in lucru: andrew 46
6 Attachment(s)
asa e vopsita
mai am asamblarea finala si autocolanul de carbon pe capota si o termin sa stiti ca a meritat efortul a iesit excelent:D:D neasteptat de bine parca ar fi cumparata:shock: |
Re: Machete in lucru: andrew 46
Nu pune carbon pe ea, ca ai muncit degeaba.;)
Realizarea e ok , chiar daca nu ma impac cu designul actual .;) |
| All times are GMT +2. The time now is 13:29. |
- Copyright 2026 4Tuning