Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte cluburi (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi.html)
-   -   dubmaniacks (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi/89228-dubmaniacks.html)

ast3riCS 07-09-08 02:29

Re: dubmaniacks
 
2 Attachment(s)
Se poate sa intru si eu...?
promit ca fac poze mai clare si mai multe, scuze de calitatea pozelor:|

dubmaniacks 07-09-08 17:51

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by ast3riCS (Post 1736618)
Se poate sa intru si eu...?
promit ca fac poze mai clare si mai multe, scuze de calitatea pozelor:|

poti , doar daca ai de gand sa faci "tuning" cu cap , si vrei sa faci ceva "cult" .

Am vb cu un prieten , azi sau cel tarziu marti.Momentan mi-e greu sa ma misc in oras fara masina , dar sper sa o rezolv cat de curand.O sa avem toti stickere!Rabdare ! :twisted:

ruller 07-09-08 22:09

Re: dubmaniacks
 
asteptam stickerele :D ...buna idee cu clubu ziber :D...si numele e tare ok :D ..

sco211 08-09-08 21:43

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by zib3r (Post 1737550)
...
Am vb cu un prieten , azi sau cel tarziu marti.Momentan mi-e greu sa ma misc in oras fara masina , dar sper sa o rezolv cat de curand.O sa avem toti stickere!Rabdare ! :twisted:

bine domnule, asteptam.
toata greutatea e p tine!

dubmaniacks 09-09-08 18:06

Re: dubmaniacks
 
Regulament. Masinile trebuie sa tina cat de cat linia originala a masinii. Iar dupa asta , proprietarul trebuie sa faca acele "modificari" care dau aerul de "clean" sau "cult" , nu sa aduca o masina din Germania gata facuta.Deci cred ca ati inteles ideea.Facem cu mana noastra.Cam asta inseamna cult style.Faci tot ce poti tu la masina ta , si o faci cat mai simpla si mai frumoasa.

Bafta!

ast3riCS 09-09-08 19:56

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by zib3r (Post 1737550)
poti , doar daca ai de gand sa faci "tuning" cu cap , si vrei sa faci ceva "cult" .

Am vb cu un prieten , azi sau cel tarziu marti.Momentan mi-e greu sa ma misc in oras fara masina , dar sper sa o rezolv cat de curand.O sa avem toti stickere!Rabdare ! :twisted:

Visu meu e sa arate ca a lu` ktbstudio, dar nu am banii sa`l fac asa, si inca mai repar la ea, imi place stilul cult, si tot in stilul asta vreau sa fac masina.

sco211 09-09-08 20:17

Re: dubmaniacks
 
5 Attachment(s)
am reparat si eu un pic la ea azi si am prins si niste poze p zii. mai rar. :lol:

szrobik 09-09-08 23:28

Re: dubmaniacks
 
f. f. tare!8)

Blondu_206 09-09-08 23:48

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by zib3r (Post 1742336)
Regulament. Masinile trebuie sa tina cat de cat linia originala a masinii. Iar dupa asta , proprietarul trebuie sa faca acele "modificari" care dau aerul de "clean" sau "cult" , nu sa aduca o masina din Germania gata facuta.Deci cred ca ati inteles ideea.Facem cu mana noastra.Cam asta inseamna cult style.Faci tot ce poti tu la masina ta , si o faci cat mai simpla si mai frumoasa.

Bafta!

Nota 10 !!! asa pt. ca unii muncesc pe rupte la masinile lor si vine unu cu o "nemtzoaica" si e (scuza-ti expresia de cocalar ) BAROSAN!!!:D:D:D

P.S maine s-ar putea sa dau G60-ul dar nu va panicati am acel golf 1 care e mai nervos un pic !!! dar inca nu e gata !! cine vrea poze cu el sa imi spuna dar deocamdata e in stagiu' de pus tabla noua pe ea pt. ca o reconditionez 100%

dubmaniacks 10-09-08 01:25

Re: dubmaniacks
 
Sco asta are o masina f.frumoasa.El nu ma crede.... dar e beton rau masina lui.

@ast3riCS - man , nu iti trebuie multi bani sa faci asa ceva.Crede-0ma... Si daca vorbesti ku ktbstudio , te ajuta si el 100%.E baiat de milioane!Trust me.

Si suntem inca cativa de pe forum care ne pricepem cat de cat la fibra , vopsit ... mecanica etc.So , just ask.

@ Blondu :D :*

sco211 10-09-08 01:32

Re: dubmaniacks
 
blondule...imi pare rau ca dai g60-ul...vroiam sa il vad in realitate.
oricum...ce injectie avea masina? ca din poze nu prea imi pare ca ar avea cis...


p.s.: c poate sa faca un aparat foto bunicel... :lol:

dubmaniacks 11-09-08 18:26

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1743225)


p.s.: c poate sa faca un aparat foto bunicel... :lol:

clar 8)

Mi-am cumparat azi elementele de caroserie. Aripa dreapta spate , usa dreapta , aripa dreapta fata.

Ne apucam de treaba f.curand 8)

sco211 11-09-08 22:47

Re: dubmaniacks
 
pai ce mai...sa ai spor !

B-13-FFA 13-09-08 18:23

Re: dubmaniacks
 
salut baieti....... e super tare ideea voastra. Primiti si alte modele VW in afara de golf. eu mi-am luat un passat 3bg si vreu sa merg pe stilul asta pe viitor. O zi buna!

dubmaniacks 14-09-08 18:17

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by B-13-FFA (Post 1751081)
salut baieti....... e super tare ideea voastra. Primiti si alte modele VW in afara de golf. eu mi-am luat un passat 3bg si vreu sa merg pe stilul asta pe viitor. O zi buna!

clar :D

Prezinta-ti masina...

sco211 14-09-08 18:23

Re: dubmaniacks
 
si-a luat soramea golf 4...
jante p 18 d porche...un pic avariat.
o sa ii pun poze dupa c il termina...

dubmaniacks 15-09-08 07:47

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1752992)
si-a luat soramea golf 4...
jante p 18 d porche...un pic avariat.
o sa ii pun poze dupa c il termina...

la jante de porsche... trebuie si o reglabila ;)

ruller 15-09-08 11:05

Re: dubmaniacks
 
stie cineva plafon interior ..cu trapa :(? ma intereseaza placa sa fie in stare buna..nu tapiteria de pe ea...daca aveti asa ceva ..pls..(este vb de un golf 2 in 2 usi cu trapa )..am plafon de golf 2 ..2 usi ...fara trapa ...din material rigid...cv plastic cu nusht ce..daca vrea cineva ;) scz de offtopic :-s ..

sco211 16-09-08 12:29

Re: dubmaniacks
 
pai si nu poti sa tai forma la trapa? ca e destul d greu d gasit in stare buna la dezmembrari...

dubmaniacks 16-09-08 12:38

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1756813)
pai si nu poti sa tai forma la trapa? ca e destul d greu d gasit in stare buna la dezmembrari...

Subscriu!

ruller 18-09-08 20:06

Re: dubmaniacks
 
mi-a trecut prin cap sa o decupez...dar am stat si m-am uitat.....si plafonul cu trapa are o bombare...e si normal..bombarea este ptr locul acela in care intra trapa cand o deschizi ...si am zis ca asta nu poate sa fie o problema..nu pe dracu..am decupat plafonu bun ...si am realizat ca nu se potriveste deloc ...si l-am rupt in bucati de nervi...deci nu decupati plafoane bune :-s ..Ps. am comandat din germania ..

dubmaniacks 21-09-08 14:31

Re: dubmaniacks
 
Ieri de la 8 dim pana la 11 seara am lucrat la masina.Eu zic ca incepe sa prinda "contur" 8)

sco211 21-09-08 15:37

Re: dubmaniacks
 
corect...contur...numai sa nu crezi ca daca zici contur inseamna ca e si la linie :P
spor la treaba man...

dubmaniacks 22-09-08 13:16

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1767369)
corect...contur...numai sa nu crezi ca daca zici contur inseamna ca e si la linie :P
spor la treaba man...

https://img171.imageshack.us/img171/8...0777qq3.th.jpghttps://img171.imageshack.us/images/thpix.gif https://img213.imageshack.us/img213/7...7761ct2.th.jpghttps://img213.imageshack.us/images/thpix.gif https://img228.imageshack.us/img228/7...0779iv5.th.jpghttps://img228.imageshack.us/images/thpix.gif

workin my ass off :huh:

szrobik 22-09-08 21:47

Re: dubmaniacks
 
Spor la treaba!:)

sco211 24-09-08 05:30

Re: dubmaniacks
 
5 Attachment(s)
revin cu poze...desi se pare ca sunt singuru care pune asa multe si cam dau impresia ca ma laud...dar as prefera sa judecati mai mult pozele decat masina din poze. caci despre asta este vorba.

vreau sa specific ca urmatoarele poze nu au nici un efect aplicat in programe specializate.
pura poza!
enjoy! :P

szrobik 24-09-08 12:34

Re: dubmaniacks
 
4 Attachment(s)
Hai ca am facut si eu cateva poze:)...
sco211 ai o masina superba!8)

sco211 24-09-08 17:33

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by szrobik (Post 1773122)
Hai ca am facut si eu cateva poze:)...
sco211 ai o masina superba!8)

pozele sunt d vina...

a mea nici macar nu e intreaga.
mishto asezarea pozelor tale...ca sa nu mai zic despre masnina...

dubmaniacks 25-09-08 20:31

Re: dubmaniacks
 
@ sco - stii ce cred despre masina ta (BoMBA!!!)

@szrobik - speachless.... :X

CypOR 26-09-08 12:03

Re: dubmaniacks
 
foarte frumoase "doamne"

PS: nu ma mai joc asa Blondu_206 mi-o furat avataru :p

sco211 03-10-08 14:32

Re: dubmaniacks
 
6 Attachment(s)
sper sa nu crede-ti ca vreau sa transform threadul in unul personal, dar io mai pun poze.
proaspete.

dubmaniacks 03-10-08 14:48

Re: dubmaniacks
 
1 Attachment(s)
Maine primesc pragurile de plastic , arcadele ...(cele de gti) . I'm happy ;)
__________________________________________________ ____________________________

Foarte Frumos Andrei!Keep it up ;)
__________________________________________________ ____________________________

Cipri , pune poze cu mandra ta!
__________________________________________________ ____________________________

Membrii clubului sunt rugati sa-si schimbe semnatura.Astfel :

"[SIGPIC][/SIGPIC]"

-> ca sa avem directionare spre club.Accesand semnatura.Va multumesc!

Poza daca cineva nu se descuraca:

sco211 03-10-08 21:06

Re: dubmaniacks
 
multumesc.
sper ca sa pot sa o si repar sa fac mai multe poze ziua...
curand. :)

vdub 05-10-08 14:21

Re: dubmaniacks
 
9 Attachment(s)
bag si eu un ultim set de poze cu asta mic ....

dubmaniacks 05-10-08 19:29

Re: dubmaniacks
 
F.Frumos Edi.O sa modific primul post , deoarece clubul accepta si "rado" . Iti urez bafta prin aceasta cale , @ new project!

sco211 06-10-08 17:54

Re: dubmaniacks
 
auch...
cred ca o sa imi vopsesc si io masina alba :P

razak 07-10-08 12:18

Re: dubmaniacks
 
nici nu stiam de miscarea ta ... felicitari :) din pacate nu ma pot alatura ... nu ma incadrez in categoria fara fibra si cult :D

dubmaniacks 07-10-08 12:50

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by razak (Post 1796717)
nici nu stiam de miscarea ta ... felicitari :) din pacate nu ma pot alatura ... nu ma incadrez in categoria fara fibra si cult :D

you're welcome.

-> Tu esti prea de treaba, ca sa nu te acceptam in club :twisted:

Rectific cele spuse.E voie si cu fibra,ce vreti voi.Dar sa nu vad bari din fibra in valuri,etc.Poa` sa fie bari din fibra de sticla.Dar sa arate bine pe masina , si sa fie finisate la perfectiune.

Salut.

balann_jointt 12-10-08 16:49

Re: dubmaniacks
 
[Cautati-l pe baiatul cu golful 3 portocaliu! El este cel mai bun exemplu in cea ce in seamna acest cult style in romania! bafta tuturor
Szrobik sta cel mai bine pana acum ! Respect

Speedball_tm 13-10-08 00:14

Re: dubmaniacks
 
4 Attachment(s)
Io zic ca si masinuta mea este cult si sincer sper sa va placa;)Urmeaza si jantele sapt viitoare.
P.S Vreau doar sa stiu daca va place, nu vreau sa intru in club ptr ca am si eu clubul me;)


All times are GMT +2. The time now is 12:18.

- Copyright 2026 4Tuning