![]() |
dar pentru SOLENTZA nu aveti nimic? 8)
|
salut
Cand a aparut Solenza nu a fost asa tam-tam si nu sa facut accesorii tuning iar acum pt \"baragladina\" asta toata lumea a inceput sa scoata cate ceva pt ea ! Romania INTRO TARA DE CACAT TOTU' E' PE DOS TE UITI IN SUS TOTU' MERGE IN JOS ! :twisted:
|
Re: salut
Quote:
Daca inSOLENTZA avea vanzari ca Loganul inchipuieti ca se apuca lumea sa faca tuning si pt ea... Ratiuni economice... daca intelegi ce vreau sa spun... La multi ani mai bine... pt ziua romaniei |
bla bla......
cand le scoateti pe alea pt symbol??? :roll: |
bla,bla,bla....
NICIODATA! |
Re:
Quote:
ca sa stiu si eu :roll: mersi :wink: |
solenza a avut vanzari mult mai mari decat loganu .....cand a fost scoasa din fabricatie lumea vroia solenze la greu mai ales taximetristii(pt k is fff fiabile ..consuma mai putin k loganu ..fuge mai rpd..etc) ...se dadea spaga k sa mai apuce omu una....dar cei de la dacia au zis k e concurenta neloiala pt logan ...asa k au scos-o
cu loganu s-a abordat altfel piata.oamenii au fost fraieriti k e facuta de renault ..mai aveau putin si ziceau k are motor de ferrari...dacia by renault ...ce glume au in ei ... acu se incearca si prostirea europei cu loganu...deh..daca intrau si cu solenza pa piata din germania acu ai fi gasit de la scobitori pana la butelii de NOS cu sigla solenza pe ele SA le vedem in timp cum se comporta aceste logane minune |
da chiar daca loganu se vinde asha de bione afara dece nu au parut accesorii de tuning ptr ea???? ca fabrica sustine ca se vinde sin germania si peste tot cand colo exportu se duce tot catre pretenii nostrii mai vechi\" mai dragi tovarasi\" (india pakistan lumea 3ea in general)!! :lol: :lol:
si sa fim seriosi ca solenza inka 3-4 ani s-ar fi vandut ca dracii aia rai :shock: !! nu am nimica cu loganu dar sa fim obiectivi si corecti!! daca se vinde asha de fenomenal extranemaiintalnit de super bine dec nu s-au gandit si nemtii sa scoata niste accesorii!! numai bine!! |
sper sa se faca cat mai multe piese de tunat dacia :twisted:
|
Re:
Quote:
i-ai zis-o tata :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: P.S:Nu mai fiti invidiosi ca face lumea accesorii pt logan si nu face pt ale voastre !! :twisted: |
7500000 pentru pereche de stopuri sau pt unu?
|
Re:
Quote:
|
HAL te contrazic!! mai mult de tuning s-au ocupat cei de afara decat cei din romania!!
exemplu: -paravanturi unguresti 2 mil -cotiera ungureasca 2 mil -arcuri sport 160E -nu stiu daca si amortizoarele sunt de afara -elia............... romanii nostri au fost in stare sa faca niste paravanturi la 500.000 care cand le-am pus pe masina imi arucau geamul dupa sina!!! si treaba cu stopurile nici alea nu stiu cat de romanesti sunt!! ;) |
Re:
Hai sa zic si eu ceva...o parere mai exact despre stopurile pt logan... ca despre asta se vb aici nu? ca vad ca ati luat-o in alta parte cu discutia...
Stopurile sunt gandite bine dar, DAR!, sincer sunt cam taranesti...adica dupa ce ca masina e destul d mare mai pui si ceva sclipitor p ea...sa fim seriosi.. de ce nu v-ati gandit sa le faceti pe un fond negru? Ca am vazut o gramada de masini cu astfel de leduri dar pe fond negru si mi se par mult mai elegante, frumoase si chiar de bun gust...Daca ati face macar un model pe negru si sa ne intrebati care este cel mai frmos, fiti siguri ca cel negru va fi! Cam atat am avut sa zic... intentionam sa imi i-au si eu astfel d faruri dar dupa cum arata pe loganul perl...mi se par oribile...sclipitoare...prea mari ca sa mai si sclipeasca... Va multumesc mult dak o sa va ganditi la chestia asta!Poate o si face-ti! |
Re:
Quote:
Stopurile de tip \"LEXUS\" sunt alegerea majoritatii fabricantilor de astfel de elemente de tuning si special pentru faptul ca cromul arata bine. Oare Lexus este o masina naspa? Nu stiu cate masini ai vazut tu cu stopuri cu leduri negre. iti pot spune eu ca exista in mare cam cate 1 tip pe negru pentru o marca de masina de pilda meganul sau 307-ele de la peugeot... si restul crom. cu si fara leduri. nu o facem noi ci aia de afara care se pricep mai bine. evident. Un alt punct pro pt crom este faptul ca imprumuta din culoarea masinii prein oglindire. iar nu in ultimul rand daca ai crom in faruri de ce sa nu ai si in stopuri? Astepata la anu si o sa pot sa iti arat cum o sa arate loganul cu Angel Eyes evident pe crom cum altfel. nu stiu cum sa calific postul tau dar sincer o pun pe seama varstei. |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Ma bucur ca te uiti numai la varsta.. crede-ma ca stiu mai multe decat altii muuult mai mari...de fapt in varsta ca nu cred ca mai sunt copil... Asa... eu ziceam ca stopurile de la logan sunt si asa mari si dak mai pui si ditamai stopu stralucitor o sa il faca si mai mare ... eu cred ca ar arata mult mai bine pe fundal negru stopu... eu am facut un astfel d stop si crede-ma ca arata mult mai bine... mai elegant... incearca makr sa faci unu pe calc sa vezi ca arata mult mai bine decat cel cromat... Nu era decat o parere... |
Re:
Quote:
cracit fericiun si la multi ani:)) |
Re:
Quote:
cracit fericiun si la multi ani:)) |
:| :|
angel eyes ? :cry: :cry: .... haidetzi k mor de nerabdare :twisted: :twisted: ...
|
uhmm desi am precomanda pentru stopurile prezentate aqi .. sincer .. nu sunt cine stie ce .. ma rog la noi in romania e o moda .. bani multi .. gama saracacioasa .. nu ai de unde sa alegi iei ce gasesti .. mai avem pana evoluam .. si o alta idee de stopuri e posibil am inteles ( nu bag mana in foc ) de la o firma italiana zafi sau ceva de genu . asa se aude pe la ct cel putin . Oh and btw mai lasati posturile gen tot dulap e sau mai stiu eu ce .. astea sunt venite in general de la cei cu mashini altele decat dacia logan sau si mai grav de la anumiti posesori de SH-uri care ajung la service din 2 in 2 zile vechi de cand blana lu bunika . :oops: Postul fiind o concluzie personala asupra asha zisului tuning in .ro nu e nevoie de acordurile unora sau mai stiu eu ce .. asta pentru cei cu mancarici .. repet .. am alergat cu golanul meu prin toata tara si rezultatul este cateva mii de euroi sparti si ... nimic in jurul asteptarilor mele .
|
Ai de capu meu, eu is pe jos, deci trebuie sa fac rost de stopurile alea. Deci, nu mai pot ! Si angel eyes, clar.. Din nefericire inca nu am Logan, dar se va rezolva :twisted:
Totusi, nu stiu de ce am impresia ca un stop pe fond negru ar inalta masina mai mult ca unul cromat, parerea mea... Ar iesi prea mult in evidenta.. Iar pe o masina inchisa la culoare ar prelungi esteticul portbagaj care si`asa e mare. Iar daca vine vorba de siguranta, oare noaptea care e mai sigur? |
Mahh atatea idei, pareri si concluzii...........dar nimeni care a cumparat asa keva vrem sa auzim impresi pro si contra !!! :twisted:
|
E CA SI CUM I-AI PUNE UNUI ORB OCHELARI VERSACE!
:D :D :D ... |
Re:
Quote:
sunt romanesti stopurile??? ma mir ........ sunt frumoase pentru un lucru romanesc dar dupa pret credeam ca sunt aduse de afara la care se adauga TAXE, mie mi se pare enorm pretul!!!! am trecut la un magazin de piese tuning pe 1 mai si am cascat gura pe acolo si am vazut ca avea si stopuri clare........ si am intrebat cat costa si cele de bora erau pe undeva pe la 4 mil si ceva SETUL unde o bora noua costa pe putin vre-o 14 mii de euro si loganul costa 9 mii de euro ........ bine ca erau chinezesti dar ........ la jumatate de pret fara de cele de logan!!! oricum sunt frumoase stopurile dar sa zicem ca as avea bani tot nu ar veni bine pe masina la mine ca am culoare inchisa deci ar merge ceva pe negru nu pe crom |
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
super... da foarte bine
|
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
Putei sa imi dati, va rog datele de contact ale firmei Aquila Electronics? Farurile cu xenon au aparut? Cat costa ele?
Multumesc |
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
Si-a achizitzionat cineva pana acum astfel de stopuri ?
|
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
Revin... Mai traiesc cei de la wizzard?:-/
Eu m-am lasat pagubas cu stopurile, dupa cum mi-au sarit la beregata... Dar totusi parca era: "si farurile angel-eyes in curand!" nu? stie cineva ceva de ele? Ms ! |
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
fratilor la banii aia nu cred ca o sa cumpere nimeni niciodata pentru dacia!!!! daca erau 100 si ceva de E mai era ceva le pretul unora care sunt facute in china pentru alte masini dar ...........
|
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
Se pare ca a mers!!! :)) Au iesit Logan Angel eyes!!!!
Si sunt de o mie de ori mai reusite decat stopurile!!! Broavo baieti!!! |
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
sunt beton shi stopurile,shi angel eyes,dar pretul lasa muult de dorit,daca se zice ca sunt facute la noi,ar trebui sa fie mai ieftine,nu?:(
|
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
Quote:
Pretul este destul de rezonabil! Doar stopurile nu prea meriata banii astia in rest farurile sunt OK! De ce zic asta? Pentru ca finisajul stopurilor lasa de dorit.. am vazut unele si nu mi s-au parut asa interesante, ba chiar "taranesti" cum am mai zis... Partea aceea sclipitoare de la stopuri putea fi si ea de o culoare mai inchisa ... Parerea mea e ca daca s-ar fi facut un fundal negru ar fi iesit mai interesant si ar fi fost ceva mai speciale decat celelalte. Acum ... asta e :D! Poate se gandesc sa faca si un model pe negru...!!! subliniez? :)?:)?:)? ;) |
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
da foarte buna idea de a face niste stopuri pe negru
chiar ar arata mai bine dcat astea care sunt acuma <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>> https://img204.imageshack.us/img204/9...ledoors9id.gif |
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
Fratzilor, eu am un Cielo!
Cei de la Wizards nu fac pe comanda si stopuri cu leduri pentru Cielo si faruri cu geam clar si angel eyes??? Vreau neaparat si eu asa ceva! Cine ma poate ajuta ? E naspa ca Cielo a aparut la noi de atatia ani si noi nu gasim ca Loganezii orice vrem pentru masina... |
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
2 Attachment(s)
sa vezi pe visiniu (rosu toreador) cum vine!
|
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
oricum da bine masini si sunt f frumoase
|
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
mmm.. foarte tare arata pe masina asta.. Nici masina nu arata rau ! :)
|
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
nice! pacat ca e prea urata masina!
|
Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:28. |
- Copyright 2026 4Tuning