Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Evenimente Auto (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto.html)
-   -   Gumball 3000 editia 2008 (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto/87022-gumball-3000-editia-2008-a.html)

Ozeze 11-08-08 11:00

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
:rolleyes2:rolleyes: mi`am dat comanda la un reventon... cand vine ma duc si eu.

dj_sweat 11-08-08 11:58

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Cine vrea un job ?
link
:)
foarte tare...

boy_wonder 11-08-08 12:38

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
53 Attachment(s)
.....

Cozmescu-Alin 11-08-08 13:56

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Cred ca acesty 60.000 de euro se duc undeva la o fundatie de caritate si donate unoar oameni saraci sau cu probleme asa ca daca vrei sai donezi oricum ii donai dar nu strica donandui sa participi la asa cursa:> Suma noua ni se pare mare:) dar daca bani astya ii faci intro ora sau doua ore nu ti se pare foarte mare ca si cum teai duce in parculetzu de distractii si tiai lua o fisa la masinutze busitoare:) Frumos Numai bijuterii acolo:X

83 kys 11-08-08 15:48

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
numai masini una si una

ceoby 11-08-08 16:13

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
ce viata ....

adrian78bmw 11-08-08 18:53

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
eu am citit undeva ca daca vrei sa participi trebuia sa ai o masina de 200000 usd plus o taxa destul de piperata de participare..
super masinute:))
daca ramanea vechiul traseu pana la budapesta dadeam si eu o tura pana acolo..

ESPinoza 11-08-08 23:15

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 1690805)
eu am citit undeva ca daca vrei sa participi trebuia sa ai o masina de 200000 usd plus o taxa destul de piperata de participare..
super masinute:))
daca ramanea vechiul traseu pana la budapesta dadeam si eu o tura pana acolo..

poti sa mergi si cu caruta daca crezi ca faci fatza.

Bmw_E30dak 12-08-08 00:29

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
superbe exemplare...eu din cate stiu...in acesti bani.nu stiu exact suma exacta...sunt incluse toate cele...cazare vama....transportul q feribotul..amenzile ...si toate cele necesare..daca am gresit imi cer scuze..dar eu unu asa stiam...

PaulMIG 12-08-08 00:33

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
amenzile sub nici o forma, dar in rest totul e acoperit. anul acesta cand ajung la finish in beijing au toti un bilet la jocurile olimpice.

ESPinoza 12-08-08 00:55

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
sa numai zicem de petrecerile organizate in hoteluri :)

bogddanel 12-08-08 04:24

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Quote:

Originally Posted by adut (Post 1689929)
referitor la bubitza are motor de nustiu ce Porsche pe ea :D :D
nici in cel mai frumos vis nu as putea sa ma vad participand la un astfel de concurs...foarte tare !!!

Daca e cumva aceeasi masina despre care stiu si yow, atunci e un motor de Porsche Carrera RS

JustMeB 12-08-08 12:08

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
abia astept sa apra si filmarile :)

Ghimpe200 12-08-08 13:09

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Nu se mai aude nimica de evenimentul acesta????

Brynk 13-08-08 18:12

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
uite aici ce are busul ala rosu pe el;) https://www.youtube.com/watch?v=Ua8yp...eature=related

foss 14-08-08 12:40

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
abia astept sa vad filmulete ceva ca sunt inebunit dupa cursa asta supeeer si masiniile la fel sunt marfa!!!

andi_cimpean 14-08-08 22:29

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
SUPER TARI MASINUTZELE ....dar este o mare reclama PUMA

agentu`secret 15-08-08 00:10

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
cel mai interesant raliu ..e un concept foarte interesant se tarieste viata la maxim in masini extreme ..nu se poate mai bine de atat

T u p 3 u 20-08-08 01:57

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Din ce in ce mai tare este gumball`ul....intr-un cuvant: SUPERB

Co5m1n eXtreme 20-08-08 12:01

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
16 Attachment(s)
Dupa cum probabil a-ti vazut,anul acesta a fost un PUMAGUMBALL

Taxa de intrare pentru a 10ea aniversare Gumball 3000 a fost de £60,000 aici este inclus : toate zborurile pe durata raliului , cazare de 5* , mancare si super petreceri de pe durata concursului.Pe langa acestea am auzit ca si echipament de raliu dat de PUMA si vopsitul masinilor este inclus :rolleyes2

TurkishCarFan 20-08-08 12:17

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 1696801)
SUPER TARI MASINUTZELE ....dar este o mare reclama PUMA

scuza`ma dar nu crezi ca un asemenea eveniment are nevoie si de sponsori pe masura? daca e reclama puma ce?anu` trecut a fost reclama adidas.

Peugeot_113 07-09-08 23:56

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
am vazut emisiunea e chiar mijto....organizatoru ce lamborghini mijto are

N3n3a 08-09-08 10:55

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
unde pot vedea si eu filmulete din eveniment?

hoppersro 10-09-08 20:58

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Quote:

Originally Posted by zed13 (Post 1689341)
A fost acum cativa ani de ex. si un vw Van vechi, s-au dus doar de fun. dece numai supercaruri? din cate stiu taxa de participare e 60.000euro, ori pe masina ori pe persoana nu stiu exact:shock:

Van-ul ala are un motor de Porsche 959 in spate... numai pretul motorului ajunge la cateva zeci de mii, avand in vedere ca 959 sunt rare. Apropo, ai vazut filmul de anul trecut? Sa vezi ce frumos trece Van-ul la vreo 300kmh+ pe langa un Murcielago. In masina aia sunt investiti mult mai mult de 100.000:D

Taxa e de 25.000 de Lire Sterline pentru masina si sofer, iar persoanele extra platesc 15.000 :), sau mai mult dupa cum am vazut de la colegii mai documentati decat mine:) preturile erau de acum 3 ani:P

In Serbia si-a facut praf un Rolls Royce Silver Phantom un tip care a reusit sa ia o mica pata de ulei pe "autostrada" ... pretul masinii... +- 1.000.000$ (asta a zis Max Million (organizatorul))

Brian 11-09-08 23:15

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
1 Attachment(s)
hoppersro taxa a fost 60.000 lire ..
Numele organizatorului este Maximillion Cooper nu max million :-) si anul asta a participat cu un superb Jaguar XJ220 (pozele sunt pe primele pagini , masina alba)


Gumball Live 2008

In poza Max(founder) si Julie (co-founder)

Mai multe poze pe pumagumball.com

fokerix 24-09-08 15:20

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
super tare gumballu`...senzatii tari adrenalina..tot ce vrei..petreceri..se distreaza lumea....dak au cu ce:joy::rockon:


All times are GMT +2. The time now is 21:11.

- Copyright 2026 4Tuning