![]() |
oameni buni fiti seriosi cum o sa fie aia motocicleta? e masina toata ziua.
dar observ ca omul si-a cenzurat unul din indicatoare (se plimba un patratel negru dupa el). ce o fi avand de cenzurat la bord? in mod normal acolo e kilometrajul |
accelereaza bine Subaru din film.
|
Ok.. atunci alte aspecte :)... deasupra kilometrajului (bordului) ar trebui sa se vada geamul motorului care ar trebui sa fi aproape lipit de acesta..
In dreapta sus.. dak te uiti cu atentie din cand in cand apare carosabilul.. si bataia farurilor pleaca foarte larg si mult mai in fata... nu ca la motocicleta din apropierea geamului. La un moment dat.. cand se zdruncina camera.. se misca spre dreapta.. in mod normal s-ar vedea carosabilul.. acolo dak te uiti cu atentie.. se vede ceva gri.. un picior? |
Clar e si patratelul :P
|
3 Attachment(s)
SE DAU :
2 poze ... UNA din FILM ALTA cu BORDUL UNUI SUBARU IMPREZA WRX STI punandu-le frumos in adobe una peste alta ... iese ce urmeaza sa vedeti ! ACELASI BORD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: |
bishop , remember cand filmam 0-100 ?
mai tii minte cum iesea in film ?! EXACT aceiasi chestie .. e clar masina , e clar subaru .. intrebarea e .. al cui ? :) |
Ok.. e posibil... dar ala tot Subaru e :)
|
SUBARU IMPREZA WRX 100%
GRATIAN BAGA CEVA??? NE-AI TRAS CLAPA? CINE IL ARE ONO? SAU E DE AFARA? |
\"motocileta\" se mai spune la o masina care urca foarte repede in ture. In cazul de fata Subaru.
Nu imi dau seama ce a vrut sa se cenzureze cu patratul negru. Dupa ce ne-a lasat sa ne agitam un pic, o sa ne dea Gratian o explicatie la final, nu ? |
NIMIC NOU PE MAPAMOND?
|
Toata lumea e in suspans... :lol:
|
din pozele puse de santos... reiese clar ca este vorba de un subaru... acum ramane de vazut al cui este?!? :roll:
|
:lol: nu stiu al cui e Subaru, dar il felicit si il incurajez sa isi puna, totusi, centura de siguranta :lol:
|
bah voi sunteti cu capu? cum naiba filmezi la o motocicleta din dreapta? mai ales in acceleratia aia...
|
Chair ciudat numai 9000 ture ... si prea multe ceasuri la bord .. sincer nu am mai vazut atatea ceasuri si beculete la bordul unei motocicilete ...la 90% din ale e un ceas cu turatie unul cu viteza si cxam atata becuri pt ulei semnalkizare ,faza lunga ..si cam atata ... de indicator de benzina .... hmm sincer eu nu am mai vazut pana acuma ....si eu zic ca daca era motot ii p[unea camera p[e rezervor sau intr-o pozitie fixa nu o punea pe el ....dar ma rog ramane sa ne lamureasca gratzian;)
|
Hai sa elucidez eu misterul. Sebastian are Subarul de 1 an de zile aproximativ. Eu am condus vara asta Subarul lui CeReS (MR Constanta) aproape 1000 de km. Cand am vazut filmuletul prima oara mi-a dat seama IMEDIAT ca e vorba despre un Subaru. Daca EU, care NU AM asa ceva stiam ca e Subaru, cum dreaq sa nu-si fi dat seama Sebi?
Bai, ce dreaq, voi nu v-ati recunoaste masina? In plus de asta, ce motor ar putea fi TURBO??? Se aude FOARTE clar turbina...Oricum Sebi, iti trage bine masinutza si vad ca nu-ti sta aprins becul de \"check engine\". Super smekera cutia aia a ta. Sa faca 1500 de ture intre trepte....intr-adevar, o sa-ti gasesti greu adversari pe la noi. S-o stapanesti sanatos si data viitoare pune topic \"Masina mea, va place cum trage?\". Ah si inca ceva, ati mai vazut motor cu Airbag sau cu bec de SRS pe bord? Sau cu volan? Sau cu indicator de benzina??? Sau sa fie turbo si sa traga asa de prost? :) Sebi nu te supara pe mine, dar jignesti inteligenta unora. |
e clar ca este masina ! dar sa ne spuna care este faza !
|
Gratian.. acest topic ar trebui sa fie inchis :lol: :lol:
Gratian: avertisment pt inducerea in eroare a cititorilor. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: |
si reclama mascata!!!!!!!!! :evil: :lol: :evil: :lol:
|
pana la urma, nu uitati ca este un topic pus la provocari.
disputa intre masina-motocicleta este pornita de voi, nu era in intentia mea de loc. pana la urma, daca ar fi motocicleta, dupa cum a zis cineva, este greu sa fie intrecuta de o masina... dar masina fiind.... tot nu a raspuns nimeni la provocare, decat ono.... mai asteptam? motocicleta era o figura de stil editorial, nu o incercare de inducere in eroare... doamne fereste, departe de mine intentia, puteam sa las doar un ceas si gata, nu? figura de stil s-a referit EXACT la comparatia cu dinamica unei motociclete, dupa cum ati vazut si in datele pe care le-am scris in post. ok, masina... ma bucur ca ati descoperit evrika, doar era evident, ce naiba deseara va mai pun o bucatica ... sa vedem cine are dreptate... |
daca inca se asteapta provocari inseama ca e din tara wrx sti-ul..
o masina care trage asa nu scapa neobservata prea usor. nimeni nu putea spune mai bine decat JKV .. eu azi vad filmuletul pentru prima data si mi-am dat seama ca e bord de wrx.. cum sa nu si-ar fi dat sebastian seama din prima care conduce asa ceva .. in fine si evo8 are turometru in mijloc insa se aprind toate cesurile cu rosu.. oricum nu mai vazusem filmulete noi cu masina lui sebastian .. era de asteptat |
Ce nu inteleg eu este de ce Sebi n-a pus aceasta provocare direct si ocoleste asa mult subiectul. Probabil de frica ca o sa ramana fara concurenti. Masina lui este muncita foarte mult. A stat foarte mult in service desfacuta, asteptandu-si piesele. A bagat foarte, foarte multi bani in ea si mi se pare normal sa traga incredibil de tare. Eu, abia astept s-o vad la \"treaba\" pt ca sunt indragostit de Subaru. Deja e masina spectacol si sincer cred ca ar trebui sa-l spulbere pe Andrei Tentean. Totusi ma deranjeaza modul de prezentare. Desi, cred ca, bine intentionat, Sebastian, ar fi putut alege alta forma.
Astept cu interes alte filme. |
Eu am auzit ca este vorba de o japoneza care vine de la greci saptamana viitoare.
Asta sa fie, eu am un filmullet cu masina banuita de voi dar nu suna lafel. |
Re:
Quote:
Il vezi tu pe nas batand finul? |
Hai gata cu misterele!
Cine este cu masina aia? |
Rapoarte asa scurte......:) frumos...dc nu ma insel: I - 70
II - 90 III - 115 IV - 145 Suta cam in 4.2 secunde. Nu? Oricum nu este ceva extraordinar pt masina asta (STI). Parerea mea . :ciggy: Cronometrarea pe un filmulet e cam aiurea oricum, eroarea e f mare asa ca..... |
Re:
Quote:
|
Re:
Subaru din filmulet sigur este umblat prin el. De serie nu am vazut pana acum sa traga asa bine 0-100. Din filmulet e greu sa iti dai seama exact, mai ales ca este imaginea cam neclara, dar stock eu sunt sigur ca nu este. Si un bord de subaru....il visez si ziua :)
|
Re:
1 Attachment(s)
Quote:
|
doar am spus ca e masina, nu moto...
dar subaru merge peste 300? acum lucram sa punem materiale suplimentare... |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
1 Attachment(s)
:ciggy:
|
1 Attachment(s)
0-305 km/h
cineva pe 4tuning spunea ca subaru nu merge la viteza asta? si mai crestea... greu... stiti voi cum... cate un km, cate 1, cate 1...la cum am simtit, 310 sigur daca nu se trezea unu sa depaseasca la sute de metri in fata... cei care au motocicleta stiu cum e... :D |
There is life after 300 Km/h! :tenisclap :weee: :woowoo:
|
din cate se observa este filmat pe autostrada soarelui ....nu la o ora asa tarzie in noaptea pt ca pe contrasens mai erau ceva masini ...eu am fost pe la ora 23 si era pustiu pe ambele sensuri ....
|
100% e Romania
99% e A2 Autostrada Soarelui. 100% nu e Ferarri ENZO. 100% Subaru modificat! |
mama ce subaru... mama ce masina... la cum accelereaza... cred k se poate da cu multe masini pe 2 roti si sa iasa castigator :twisted:
|
TREBUIESCHIMBATA TABELA DE VOT!
Induce in eroare pe multi care citesc selectiv aici. Acum se stie ca e masina ce marca. SUBARU IMPREZA WRX STI se vede acum pe bord STI |
| All times are GMT +2. The time now is 08:37. |
- Copyright 2026 4Tuning