Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

iasi_drifter 05-10-05 01:34

oameni buni fiti seriosi cum o sa fie aia motocicleta? e masina toata ziua.
dar observ ca omul si-a cenzurat unul din indicatoare (se plimba un patratel negru dupa el). ce o fi avand de cenzurat la bord? in mod normal acolo e kilometrajul

UniculSGM 05-10-05 01:43

accelereaza bine Subaru din film.

B|shOp-VR6 05-10-05 01:44

Ok.. atunci alte aspecte :)... deasupra kilometrajului (bordului) ar trebui sa se vada geamul motorului care ar trebui sa fi aproape lipit de acesta..

In dreapta sus.. dak te uiti cu atentie din cand in cand apare carosabilul.. si bataia farurilor pleaca foarte larg si mult mai in fata... nu ca la motocicleta din apropierea geamului.

La un moment dat.. cand se zdruncina camera.. se misca spre dreapta.. in mod normal s-ar vedea carosabilul.. acolo dak te uiti cu atentie.. se vede ceva gri.. un picior?

B|shOp-VR6 05-10-05 01:45

Clar e si patratelul :P

EvLSant0S 05-10-05 01:47

3 Attachment(s)
SE DAU :
2 poze ...
UNA din FILM
ALTA cu BORDUL UNUI SUBARU IMPREZA WRX STI

punandu-le frumos in adobe una peste alta ...
iese ce urmeaza sa vedeti !
ACELASI BORD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:evil:

EvLSant0S 05-10-05 01:49

bishop , remember cand filmam 0-100 ?
mai tii minte cum iesea in film ?!
EXACT aceiasi chestie ..
e clar masina , e clar subaru ..
intrebarea e ..
al cui ? :)

B|shOp-VR6 05-10-05 01:49

Ok.. e posibil... dar ala tot Subaru e :)

SEBASTIAN 05-10-05 01:54

SUBARU IMPREZA WRX 100%
GRATIAN BAGA CEVA??? NE-AI TRAS CLAPA?
CINE IL ARE ONO? SAU E DE AFARA?

UniculSGM 05-10-05 01:55

\"motocileta\" se mai spune la o masina care urca foarte repede in ture. In cazul de fata Subaru.

Nu imi dau seama ce a vrut sa se cenzureze cu patratul negru. Dupa ce ne-a lasat sa ne agitam un pic, o sa ne dea Gratian o explicatie la final, nu ?

SEBASTIAN 05-10-05 08:42

NIMIC NOU PE MAPAMOND?

B|shOp-VR6 05-10-05 08:54

Toata lumea e in suspans... :lol:

BASU 05-10-05 09:01

din pozele puse de santos... reiese clar ca este vorba de un subaru... acum ramane de vazut al cui este?!? :roll:

Morro 05-10-05 09:36

:lol: nu stiu al cui e Subaru, dar il felicit si il incurajez sa isi puna, totusi, centura de siguranta :lol:

Bytzu 05-10-05 10:17

bah voi sunteti cu capu? cum naiba filmezi la o motocicleta din dreapta? mai ales in acceleratia aia...

TheRogue1 05-10-05 10:31

Chair ciudat numai 9000 ture ... si prea multe ceasuri la bord .. sincer nu am mai vazut atatea ceasuri si beculete la bordul unei motocicilete ...la 90% din ale e un ceas cu turatie unul cu viteza si cxam atata becuri pt ulei semnalkizare ,faza lunga ..si cam atata ... de indicator de benzina .... hmm sincer eu nu am mai vazut pana acuma ....si eu zic ca daca era motot ii p[unea camera p[e rezervor sau intr-o pozitie fixa nu o punea pe el ....dar ma rog ramane sa ne lamureasca gratzian;)

JKV 05-10-05 10:54

Hai sa elucidez eu misterul. Sebastian are Subarul de 1 an de zile aproximativ. Eu am condus vara asta Subarul lui CeReS (MR Constanta) aproape 1000 de km. Cand am vazut filmuletul prima oara mi-a dat seama IMEDIAT ca e vorba despre un Subaru. Daca EU, care NU AM asa ceva stiam ca e Subaru, cum dreaq sa nu-si fi dat seama Sebi?

Bai, ce dreaq, voi nu v-ati recunoaste masina?

In plus de asta, ce motor ar putea fi TURBO??? Se aude FOARTE clar turbina...Oricum Sebi, iti trage bine masinutza si vad ca nu-ti sta aprins becul de \"check engine\". Super smekera cutia aia a ta. Sa faca 1500 de ture intre trepte....intr-adevar, o sa-ti gasesti greu adversari pe la noi. S-o stapanesti sanatos si data viitoare pune topic \"Masina mea, va place cum trage?\".

Ah si inca ceva, ati mai vazut motor cu Airbag sau cu bec de SRS pe bord? Sau cu volan? Sau cu indicator de benzina??? Sau sa fie turbo si sa traga asa de prost? :)

Sebi nu te supara pe mine, dar jignesti inteligenta unora.

Michael 05-10-05 12:17

e clar ca este masina ! dar sa ne spuna care este faza !

B|shOp-VR6 05-10-05 14:25

Gratian.. acest topic ar trebui sa fie inchis :lol: :lol:
Gratian: avertisment pt inducerea in eroare a cititorilor.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bogdan 05-10-05 14:26

si reclama mascata!!!!!!!!! :evil: :lol: :evil: :lol:

Gratzian 05-10-05 14:52

pana la urma, nu uitati ca este un topic pus la provocari.
disputa intre masina-motocicleta este pornita de voi, nu era in intentia mea de loc.
pana la urma, daca ar fi motocicleta, dupa cum a zis cineva, este greu sa fie intrecuta de o masina...
dar masina fiind.... tot nu a raspuns nimeni la provocare, decat ono....
mai asteptam?
motocicleta era o figura de stil editorial, nu o incercare de inducere in eroare...
doamne fereste, departe de mine intentia, puteam sa las doar un ceas si gata, nu?
figura de stil s-a referit EXACT la comparatia cu dinamica unei motociclete, dupa cum ati vazut si in datele pe care le-am scris in post.
ok, masina... ma bucur ca ati descoperit evrika, doar era evident, ce naiba
deseara va mai pun o bucatica ... sa vedem cine are dreptate...

MMihai 05-10-05 15:30

daca inca se asteapta provocari inseama ca e din tara wrx sti-ul..
o masina care trage asa nu scapa neobservata prea usor.
nimeni nu putea spune mai bine decat JKV .. eu azi vad filmuletul pentru prima data si mi-am dat seama ca e bord de wrx.. cum sa nu si-ar fi dat sebastian seama din prima care conduce asa ceva .. in fine si evo8 are turometru in mijloc insa se aprind toate cesurile cu rosu..
oricum nu mai vazusem filmulete noi cu masina lui sebastian .. era de asteptat

JKV 05-10-05 16:56

Ce nu inteleg eu este de ce Sebi n-a pus aceasta provocare direct si ocoleste asa mult subiectul. Probabil de frica ca o sa ramana fara concurenti. Masina lui este muncita foarte mult. A stat foarte mult in service desfacuta, asteptandu-si piesele. A bagat foarte, foarte multi bani in ea si mi se pare normal sa traga incredibil de tare. Eu, abia astept s-o vad la \"treaba\" pt ca sunt indragostit de Subaru. Deja e masina spectacol si sincer cred ca ar trebui sa-l spulbere pe Andrei Tentean. Totusi ma deranjeaza modul de prezentare. Desi, cred ca, bine intentionat, Sebastian, ar fi putut alege alta forma.

Astept cu interes alte filme.

aviator 05-10-05 18:36

Eu am auzit ca este vorba de o japoneza care vine de la greci saptamana viitoare.
Asta sa fie, eu am un filmullet cu masina banuita de voi dar nu suna lafel.

aviator 05-10-05 18:40

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"JKV\"
Ce nu inteleg eu este de ce Sebi n-a pus aceasta provocare direct si ocoleste asa mult subiectul. Probabil de frica ca o sa ramana fara concurenti. Masina lui este muncita foarte mult. A stat foarte mult in service desfacuta, asteptandu-si piesele. A bagat foarte, foarte multi bani in ea si mi se pare normal sa traga incredibil de tare. Eu, abia astept s-o vad la \"treaba\" pt ca sunt indragostit de Subaru. Deja e masina spectacol si sincer cred ca ar trebui sa-l spulbere pe Andrei Tentean. Totusi ma deranjeaza modul de prezentare. Desi, cred ca, bine intentionat, Sebastian, ar fi putut alege alta forma.

Astept cu interes alte filme.

Din respect nu cred ca se vor batea. O lupta fratricida.
Il vezi tu pe nas batand finul?

aviator 05-10-05 20:55

Hai gata cu misterele!
Cine este cu masina aia?

ERY 05-10-05 22:57

Rapoarte asa scurte......:) frumos...dc nu ma insel: I - 70
II - 90
III - 115
IV - 145

Suta cam in 4.2 secunde. Nu? Oricum nu este ceva extraordinar pt masina asta (STI). Parerea mea . :ciggy:

Cronometrarea pe un filmulet e cam aiurea oricum, eroarea e f mare asa ca.....

GYM 05-10-05 23:24

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"CT-81-ERY\"
Rapoarte asa scurte......:) frumos...dc nu ma insel: I - 70
II - 90
III - 115
IV - 145

Suta cam in 4.2 secunde. Nu? Oricum nu este ceva extraordinar pt masina asta (STI). Parerea mea . :ciggy:

Mie mi se pare ca suta ii cam pe la 3 sec si ceva, si din cate am inteles se poate si mai bine...:)

ERY 06-10-05 00:01

Re:
 
Subaru din filmulet sigur este umblat prin el. De serie nu am vazut pana acum sa traga asa bine 0-100. Din filmulet e greu sa iti dai seama exact, mai ales ca este imaginea cam neclara, dar stock eu sunt sigur ca nu este. Si un bord de subaru....il visez si ziua :)

SEBASTIAN 06-10-05 00:10

Re:
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by CT-81-ERY
Subaru din filmulet sigur este umblat prin el. De serie nu am vazut pana acum sa traga asa bine 0-100. Din filmulet e greu sa iti dai seama exact, mai ales ca este imaginea cam neclara, dar stock eu sunt sigur ca nu este. Si un bord de subaru....il visez si ziua :)

O FI ASTA SAU ALALALT?

Gratzian 06-10-05 00:18

doar am spus ca e masina, nu moto...
dar subaru merge peste 300?
acum lucram sa punem materiale suplimentare...

SEBASTIAN 06-10-05 00:26

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
doar am spus ca e masina, nu moto...
dar subaru merge peste 300?
acum lucram sa punem materiale suplimentare...

Pai daca te uiti mai sus e o poza cu unul care trece la 400m cu peste 170mph asta fiind undeva la 277km/h, cat crezi ca mai ii trebuie sa faca 300?

ERY 06-10-05 00:45

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

O FI ASTA SAU ALALALT?

Super.As aprecia dc mi-ai spune si numele jocului din care sunt facute pozele.

SEBASTIAN 06-10-05 00:55

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"CT-81-ERY\"
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

O FI ASTA SAU ALALALT?

Super.As aprecia dc mi-ai spune si numele jocului din care sunt facute pozele.

pare ireal insa sunt cele mai rapide la ora asta, e real 100%

ERY 06-10-05 01:33

1 Attachment(s)
:ciggy:

Gratzian 06-10-05 01:36

1 Attachment(s)
0-305 km/h
cineva pe 4tuning spunea ca subaru nu merge la viteza asta?
si mai crestea...
greu... stiti voi cum... cate un km, cate 1, cate 1...la cum am simtit, 310 sigur daca nu se trezea unu sa depaseasca la sute de metri in fata...
cei care au motocicleta stiu cum e... :D

ReLLaXX 06-10-05 03:29

There is life after 300 Km/h! :tenisclap :weee: :woowoo:

sil4tuning 06-10-05 06:50

din cate se observa este filmat pe autostrada soarelui ....nu la o ora asa tarzie in noaptea pt ca pe contrasens mai erau ceva masini ...eu am fost pe la ora 23 si era pustiu pe ambele sensuri ....

SEBASTIAN 06-10-05 08:31

100% e Romania
99% e A2 Autostrada Soarelui.
100% nu e Ferarri ENZO.
100% Subaru modificat!

BASU 06-10-05 08:46

mama ce subaru... mama ce masina... la cum accelereaza... cred k se poate da cu multe masini pe 2 roti si sa iasa castigator :twisted:

SEBASTIAN 06-10-05 08:56

TREBUIESCHIMBATA TABELA DE VOT!
Induce in eroare pe multi care citesc selectiv aici.
Acum se stie ca e masina ce marca.

SUBARU IMPREZA WRX STI


se vede acum pe bord STI


All times are GMT +2. The time now is 08:37.

- Copyright 2026 4Tuning