![]() |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
O gandire nu chiar buna!Bagi viteza mai mare?Mai bine las-o usor.. transpiri etc..... faci un dus apoi!si gata!Si eu nu cred caci caldura este cel mai mare factor,care ii descurajeaza pe multi si poarte casca... etc. eu cred ca .. doar priviriile oameniilor este factorul care face lumea sa nu poarte casca si costumul..?
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Atunci bravo tie!Dar totusi ai grija la faza cu .. "Poi vara ii dau gaz si o trag mai tare pe shosele la viteza mai mare ca asa intra aer pe mine si nu mai imi e cald."Ai totusi grija cu ce viteza rulezi...
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
Ma refer ca ii dau maxim 30% mai repede decat mergeam inainte. la 50km/h ii dadeam vreo 65 km/h pe timp de vara. |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
foarte educativ site-ul bogdan, bravo, oricum bogdan_ozzy nu ai deloc dreptate cum ca privirile oamenilor ii descurajeaza pe motociclisti sa poarte casca si costum, cel putin eu sunt de acord cu KhaosQ, te face sa te simti altfel cand ai casca si ai si un costum pe tine, te simti mai in siguranta, iar daca le ai atunci inseamna ca esti un tip/a constient/a de urmarile unui accident!!!....peace all
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
Motocicleta impune respect.(costum+protectie+casca)fara ejti pielea pwlii! |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
Oricum ar trebui ca toti sa simta asta.Cand sa apase frana aia nenorocita.Si nu sa mai traga de acceleratie! P.S. Sunt incepator in lumea 2 wheels.Si trebuie sa va marturisesc cat de bine ma simt pe motor!E o senzatie de nedescris.Dar sunt f.prudent.Deoarece poti sa mori cu dreptatea in mana.Sau chiar sub tine. RIde safe! |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
Da KhaosQ, ai dreptate aici, nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu, era sa raman doar cu un testicul:">.....bafta KhaosQ |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Cum ma sa poarte casca... Pai nu ii mai vede lumea la fatza prin cartier..
Eu unu am o senzatie foarte dureroasa cand sunt pe motor fara casca... Chiar si cand motorul este oprit.. |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
TazzY aceesta este raspunsul pe care il asteptam "Cum ma sa poarte casca... Pai nu ii mai vede lumea la fatza prin cartier.."Din pacate asta este mentalitatea adolescentiilor din ziua de astazi!Casca si protectiile fac diferenta intre viata si moarte.
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
daca tu imi arati mie motociclist fara casca eu imi vand motocicleta, eu nu am vazut pana acum pe nimeni fara casca, decat scuteristi..;) |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
iti arat eu.. hai in oradea :)) este unu cu 636 din 2005 numa cu geaca de moto.. blugi si ochelari de soare merge :P
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Dap.. Iti arat si eu destui si in bucuresti si in galati... In italia pana acum nu am vazut NICI unu fara casca nici pe scooter nici pe moto.. Dar in romania e plin de "rachete" si frustrati sexual care isi iau motoare doar sa agate si ei ceva. Tocmai de asta merg fara casca.. Sa vada pixdele..
Un mic off topic cu intentii bune: Mai era pe un forum o discutie de genu... De ce copii vin mereu la magazin si intreaba de vitezane cat mai puternice ? Raspunsul il aveti mai sus! Celui care ii plac vitezanele si face totul din pura pasiune, isi ia deva mic de 125-250 mai ales ca e incepator. Eu mi'a luat enduro ca imi place viatza de endurist chit ca nici o pixda nu se uita dupa mine pe strada cu scheletul ala.. Ma doar fix in pix. Dar manelistii frustrati si-ar lua vitezana de 10.000cc si 1000 de cai daca ar exista. Numai bine! |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
mei baieti nu stiu cum sa va zic, dar eu nu am vazut de ce sa mint sau sa mananc cacat asa aiurea nici in bucuresti, nici in oricare alta zona din romania motociclist fara casca, scuterist da, vad zilnic dar motociclist nu am vazut mai niciodata.......asa ca imi cer scuze daca am frustrat pe cineva dar nu asta mia fost intentia...sal si peace all
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Din pacate am vazut unul chiar ieri ,avea doar jacket-ul , si nu era de ajuns ca mergea cu 80km/h mai dadea si pe o roata.Mare-i gradina domnului...Si multi merg intr-o roata la 80km/h si fara casca de protectie.
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
P.S: Sa ma corecteze careva daca gresesc.:???: |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
salveaza vieti baieti echipamentu dar si ala pana la o anumita viteza, nu credeti?....oricum bine e sa il porti si pe timp de vara si pe timp de iarna, fie el pe distante scurte fie el pe distante lungi...sal si peace
P.S. Purtati echipamentu ca sunt multi prea multi idioti care nu sunt obisnuiti si cu soferii pe doua roti si care cand se urca la volan pentru ei exista numai soferi pe patru roti.... |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
:D:D:D 100% dreptate ! |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
Ai uitat sa spui ca sunt prea multi tarani.Cu NIKE si BOSS in luneta.Care se uita doar in fata. In oras sa aveti grija la intersectiile nedirijate ... ca poate vine nea gyuri cu dacia lui din 1970 toamna si se uita doar la caseta lui cu Guta si hopa ... te trezesti cu capota in fatza... O vorba buna : Poti sa mori cu dreptatea in mana. |
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Poarta Casca Si Protectii!
Quote:
|
Re: Casca
de Airoh nu ati auzit?!
|
Re: Casca
a mea e un bayard focus lx... :)) nu prea cunoscuta dar cu reviewuri bune...geaca spidi varitek protectii hard CE,genunchere madhead si cizme daytona...intotdeauna port protectiile...niciodata nu stii cand ai ocazia sa cazi.
|
Re: Casca
ba da...si...comunitatea 2 roti s-a mai inmultit...ar fi dragut sa vedem ce echipament au altii...
|
Re: Casca
Nolan... nimic altceva...
|
Re: Casca
Quote:
|
Re: Casca
prima mea casca originala...sau noah de firma ...AGV....is cam multumit de ea :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:17. |
- Copyright 2026 4Tuning