![]() |
Omul de baza in comunicarea cu preparatorii.
|
O janta pe care ei mi-au recomandato, dar eu am ales tot cu ajutorul lor altceva.
|
volk racing si in general toate jantele produse de RAYS engineering sunt printre cele mai performante din clasa lor!
daca nu ma insel si tu ai tot volk pe subaru... |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Stiam ce e in poza mai demult dar nu mai stiam modelul exact si am scris fara sa vad poza inainte de a posta. Remarca corecta! Pentru cel care a dat postul anterior il anunt ca nu am Volk modelul CN28 sau alt model din acest brand, le consider prea stradale. |
2 Attachment(s)
...un pic de magie
|
3 Attachment(s)
galeria de evacuare
|
1 Attachment(s)
intercooler
|
4 Attachment(s)
intercooler poze
|
9 Attachment(s)
poze
filtrul Blitz din poza reprezinta o faza intermediara. |
4 Attachment(s)
poze
|
4 Attachment(s)
poze......
|
1 Attachment(s)
poze cu colegele de camera...
|
5 Attachment(s)
Un ambreiaj exedy prajit la propiu trebuia sa reziste mult si a cedat, dar nu a fost ultimul...
|
1 Attachment(s)
...
|
3 Attachment(s)
poze...
|
putzeti pune shi poze cu interiorul? :?:
|
2 Attachment(s)
poarta de iesrire descarca sub masina.
|
Re:
Quote:
Poate anul viitor cu un buget bun o sa-i vina randul. E de serie se poate vedea in orice magazin de prezentare Subaru. |
7 Attachment(s)
la slickuri ...
|
3 Attachment(s)
montaj slickuri
|
Am inceput demersurile pentru cresterea motricitati adica vor aparea interventi la transmisie.
In ce priveste motorul are o mare rezerva de putre pe care nu o folosesc inca, nefiind necesar la start. NOS nu este ceva ce sa iubesc foarte mult asa ca uinca ma abtin de la acest artificiu desi motorul e pregatit sa inghita asa ceva. Sunt adeptul obtinerii puterilor mari in mod clasic si sanatos folosindu-ma de modificari mecanice eficiente nu de folosirea unui combustibil auxiliar de inalta performanta, pentru ca in acest mod sunt dependent de o butelie mica care poate juca feste, iar cand e goala o car dupa mine. |
Suspensie!
2 Attachment(s)
Acum a venit randul trenului de rulare si cu roti am pus e cazul sa montez si o suspensie, masina va fi foare coborata si rigida cu capacitatea de absortie mare a micilor denivelari.
Am sa folosesc cea mai performanta suspencie pentru circuit. Este vorba de un Bilstein a carui poza o voi atasa. Kit de suspensie reglabil pe înaltime si forte Kit de suspensie format din 4 amortizoare monotubulare, cu ulei si gaz la înalta presiune, si 4 arcuri, pentru tuning profesional prin coborârea variabila a gardei la sol. Datorita fortelor de amortizare crescute, semnificativ mai mari decât la un amortizor original si având posibilitatea de a fi reglate, si datorita coborârii dupa dorinta a centrului de greutate al autoturismului, asigura obtinerea unei tinute de drum caracteristice competitiilor auto. Constructia “upside-down” la amortizoarele tip McPherson asigura o rezistenta sporita la forte laterale. Pachetul de arcuri (arc principal, taler intermediar, arc secundar) permite mentinerea în stare tensionata a suspensiei pe tot intervalul de reglaj. Pozitia talerului de arc se poate regla datorita tubului filetat, permitând coborârea gardei la sol pe un interval curpins între 30 si 70 mm. Fortele de amortizare se pot regla simultan, atât la compresie cât si la destindere, în 9 pasi diferiti, prin actionarea unei rotite de reglaj. Culoare: amortizor – crom; arc – albastru. |
felicitari pentru achizitii sebastiane
|
Re:
Quote:
Sper sa pot ridica stacheta sportului cu motor in Romania si poate 3-4 masini pe viitor intr-un an doi vom merge afara sa reprezentam tara. |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Ce vrei sa spui cu asta? :twisted: Oricum nu sunt nici primele nici ultimele produse pe care le iau de la tine. Sunt extrem de aderente, dau senzatia de uscat, pana acum parca totul era ud. |
4 Attachment(s)
cateva poze tandem pilot-masina.
cand spun masina ma gandesc la automobil, iar cand spun pilot la capacitatile mele modeste de sofer de duminica. nu as dori ca veritabili piloti ce detin si licenta sa se simta jigniti. |
frumos frumos...... :D
|
Re:
Quote:
|
si totusi sebi ca sa nu te mai stresez... ce jante ai?
btw arata bine \"nebunica\"! si felicitari pentru stadiul in care ai ajuns! |
loooooooooooooool Blowwind!
Sebi, e tare mashinutza ta. O sa o lasi culoarea asta? Cand accepti provocarea la o liniutza cu mine? :D |
Re:
Quote:
|
una peste alta aici este vorba de o \"masina\" (mi-am permis ghilimelele pentru ca incet incet a devenit mia mult decat doar o umila masina) si nici decum de felul in care o persoana arata! Frumos sau urat este un om indiferent cum este el!
Oricum oamenii tind sa devina mult prea subiectivi cand vine vorba de frumusete si uratenie! Consider (si nu cred ca sunt singurul) ca aici nu-si au locul comentariile despre proprietar (oricine ar fi acela) ci strict despre copilul acestuia, in speta masina! Tin inca o data sa-l felicit pe proprietar pentru munca pe care a depus-o cu \"copilul\" lui si sa-i doresc un calduros \"la mai mare\"! Ca o ultima dorinta as dori si eu cu riscul de a deveni de-a dreptul stresant ce jante are Sebastian pe Subaru!? Multumesc si imi cer scuze de acest ultim offtopic |
Re:
Quote:
o decizie de achizitie greu luata si mult studiata in care s-a investit f. foarte mult timp personal. compara ca sa intelegi cu experientza din orice alt domeniu care o acumulezi in timp. nu cred ca vor fi dezvaluite. PS: nu fac pt Audi, decat 5h100 ce intamplator se potrivesc(probabil) pe S3. |
sper sa nu ma insel dar s3 are 5x112... oricum ar mai fi si alte posibilitati...
nu ma interesa in mod deosebit modelul sau greutatea unei jenti ci doar ca fapt informativ firma producatoare! Intamplator ma documentez serios pentru ce jante sa optez... pe mine nu ma intereseaza lookul unei jenti ci capacitatile acesteia! Ca fapt divers pot spune ca modelul pe care Sebastian il are pe masina aduce foarte mult cu SSR competition dar acela este un model si mai \"stradal\" decat oricare altul de la VOLK (sper sa nu te superi Sebastian ca ti-am folosit termenul) |
Blowwind: total deplasat. Nu ma asteptam la tine sa deraiezi in halul asta.
atac la persoana fara sa fii provocat? daca nu ai inteles figura de stil, intreaba, nu fi asa grosolan |
Speedline sunt o alegere buna, dar in varianta de competitie.
|
Re:
Quote:
Am simtul umorului si-l stimez pe acel domn care a spus tot ce a crezut. |
Re:
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:45. |
- Copyright 2026 4Tuning